reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
To zależy czy podchodzisz na sztucznym czy na naturalnym cyklu. Ja bylam na sztucznym cyklu i u mnie bylo tak: jak pojawila sie @ to od 2dc bralam estrofem, metypred i acard w 11dc badanie progesteronu i endometrium jesli wszystko jest ok to zaczelam brac dodatkowo do poprzednich lekow luteine, duphaston i fragmin w 16dc odbyl sie criotransfer. Nie wiem jak wyglada transfer na naturalnym cyklu, musi sie ktos inny wypowiedziec.
Warto tez zadbac o piekne endometrium i suplementowac sie od 1dc ja mialam slabe endo a jak podchodzilam do crio to zadbalam o kilka witaminek i wzroslo troche z 7mm na prawie 9mm
Ja też jestem przed crio, zdradź czym poprawilaś endometrium
 
To zależy czy podchodzisz na sztucznym czy na naturalnym cyklu. Ja bylam na sztucznym cyklu i u mnie bylo tak: jak pojawila sie @ to od 2dc bralam estrofem, metypred i acard w 11dc badanie progesteronu i endometrium jesli wszystko jest ok to zaczelam brac dodatkowo do poprzednich lekow luteine, duphaston i fragmin w 16dc odbyl sie criotransfer. Nie wiem jak wyglada transfer na naturalnym cyklu, musi sie ktos inny wypowiedziec.
Warto tez zadbac o piekne endometrium i suplementowac sie od 1dc ja mialam slabe endo a jak podchodzilam do crio to zadbalam o kilka witaminek i wzroslo troche z 7mm na prawie 9mm
Ja z endometrium nie miałam problemu,przynajmniej lekarz mówił mi przed transferem, że jest bez zarzutu.
 
Mam wiele nadziei.To początek mojej drogi,ale jestem bardzo niecierpliwa.Chcialabym jak najszybciej podejść do kriotransferu a tu trzeba czekać.Nie wiem ile tak standardowo wynosi okres przerwy między nieudanym transferem a kolejnym transferem już mrożonych zarodków.
między kolejnymi transferami nie trzeba robić przerwy. Jeśli się nie udało w jednym cyklu to już w nastęonym można podchodzić do crio. Tylko przed stymulacjami dobrze zachować 3-6 m-cy przerwy
 
Sama sie sobie dziwie, mowiewam zawsze kilka dni po @ energia mnie rozpierd... a teraz chyba wpadam w depreche, kocham to forum ale jak tak dalej bedzie to chyba bede musiala sie stad urwac zeby wam tu nastrojow nie psuc...
U nas 7 lat ale ja zawsze chcialam byc mloda mamuska, wyszlam za maz w wieku 21 lat bo chcialam tez byc przyjaciolka dla swoich dzieci a tu du.a ... mimo ze mam dopiero 28 to dla mnie to jest JUZ, Aż 28... maz ma 34 i juz mi prawie calkiem osiwial z tego wszystkiego... wiem, ze Wy tu niektore jestescie starsze i Wam sie to wydaje moze smieszne ze ja juz w paranoje popadam... no nie tak sobie wyobrazalam moja mlodosc - ze zamiast uzywac zycia, jezdzic na super wakacje, imprezowac to bede podziwiac poczekalnie w klinikach... :(
Ja jestem od Ciebie 7 lat starsza i uwierz mi tez nie tak to sobie wyobrazalam...
 
A na czym polega przygotowanie do kriotransferu?
To zalezy czy pójdziesz na cyklu naturalnym czy stymulowanym. Ja zawsze podchodziłam na stymulowanym i od pierwszego dc brałam estrofem, co ileść dni, zgodnie z rozpiską lekarza, zwiększając jego dawkę. Dotem usg kontrolne i jeśli wwszytsko ok to lekarz decyduje kiedy transfer
 
Jestem po wizycie, maluszek jest jeden, drugi postanowil sie ewakuowac :( no coz taka natura, ale na blizniaki sie nastawilismy i troche żal. Serduszko bilo 126. Martwi mnie ze lekarz powiedzial ze mam 2 wlokniaki na macicy i według niego cialko zolte jest troszke za male, ze na tym etapie powonno byc troche wieksze. Mam 6tc2d według usg 6tc3d
CRL 0,49 cm
YS 3,1mm
GS 1,61 cm
Co myslicie o takich parametrach. Jutro wysle do kliniki ten wynik zobacze co powiedza.
Evulek jest serduszko wiec jest dobrze! Jak ja sie nie moge doczekac piatku....
Ty przynajmniej juz troche mozesz byc spokojniejsza a wlokniaki 2mm to chyba male?
 
Ja też jestem przed crio, zdradź czym poprawilaś endometrium
Od 1dc bralam oeparol (olej z wiesiolka) brac tylko do transferu po transferze odstawic bo powoduje skurcze macicy, wit E naturalna, garstka migdalow, orzechów brazylijskich dziennie, lampka wina czerwonego wytrawnego codziennie [emoji4] pomaga na lepsze krazenie, czasami jadlam avokado, dziewczyny pisaly cos o tlustych rybach ze tez pomagaja. Na moje slabe endo to pomoglo.
 
ja mama dokładnie o 10 lat wiecej no i dodatkowy stres ze nie zdażę...

Zdazysz Ja o rok mniej I udalo sie a evulek tyle samo co ty i bliniacza ciaza (o ile pamietam 24tc)

Kazdej z was sie uda nie slyszalam zeby ivf sie nie udalo, tylko jedne niestety cierpia wiecej inne mniej....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Evulek jest serduszko wiec jest dobrze! Jak ja sie nie moge doczekac piatku....
Ty przynajmniej juz troche mozesz byc spokojniejsza a wlokniaki 2mm to chyba male?
No to mnie cieszy ze serduszko szlyszelismy a wlokniaki sa dwa i chyba po ok 2cm czytalam trochę o tym i ze sporo kobiet je ma w ciazy i nie zawsze wystepuja problemy,wiec mam madzieje ze bedzie ok. Jeszcze troszke i doczekasz sie swojego serduszka będzie pieknie biło [emoji173][emoji4] [emoji110]
 
Do góry