reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Leczę się we Wrocławiu w Invimed.AMH mam na poziomie 1,07 ng/ml więc trochę poniżej normy.Reszta wyników w sumie niezła.Hormony w porządku.Hiperprolaktynemia opanowana lekami -bromergonem.Moim problemem jest niedrożny jeden jajowód,niepękające pęcherzyki i mięsniak który rośnie podobno jeszcze nie będący przeszkodą bo ma około 3 cm i nie wsklepia się do jamy macicy.Wizyte mam ustaloną na 25 sierpnia.Sama jestem ciekawa co usłyszę.
no to powiem Ci ze amh masz bardzo dobre. trzymam kciuki i napisz po wizycie :)
 
reklama
No tak, ale masz tez bardzo drogie IVI, ktore nest drogie, bo jest slawne...
Ja mysle, ze nie ma reguly. Dobry lekarz to podstawa, a ten wcale nie musi byc najdrozszy.
Poza tym czesto te koszta w PL sa sztucznie pompowane, bo zeruje sie na naszym nieszczesciu.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz jestem ba forum ivi jest drogie tak ale nie wiem czy tylko dlatego że sławne...
Trafiają tam przypadki beznadziejne po 12 transferach i o dziwo tam dają radę ( wiadomo nie zawsze bo czasem się poprostu nie da niestety)
Są takie firmy krzak gdzie laboratorium nie jest w stanie trzymać zarodków do 5 doby bo" nie umie "
Sama do nich nie poszłam bo są bardzo bardzo drodzy ale firmy krzak bym nie wybrała.
 
Niestety się nie zgadzam z Twoim zdaniem.
Wszystkie kliniki które są na 1 pozycjach jak tylko wpiszesz w Google to kliniki do których idą masy par które maja problem z niepłodnością.
Tam wszystko idzie taśmowo. Lekarze są dobrzy
Ceny sięgają zenitu czasami,
Są ciąże. Nie mówię ze nie.

Ale są kliniki które maja świetnych lekarzy i zacytuje:
"17 lat doświadczenia,
Pierwsze na Dolnym Śląsku dziecko poczęte w wyniku zastosowania zapłodnienia pozaustrojowego metodą IC
Pierwsze na Dolnym Śląsku dziecko urodzone po podaniu mrożonych zarodków
Pierwsze na Dolnym Śląsku dzieci urodzone w wyniku procedur w dawstwie niepartnerskim męskich i żeńskich komórek rozrodczych"

I procedura cała kosztuje u nich 6500 zł. Maja tez pakiety gdzie można przejść invitro za darmo.
Byłam w 2 klinikach już. Do żadnej z nich nie wrócę. Wybiorę mniejsza, mniej znana. Może być firma krzak.
Google prawdę powiedzą.





Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ależ absolutnie nie musisz się że mną zgadzać.
Każda z nas ma wybór ja bym firmy krzak w tej sprawie nie wybrała.
Najdroższej też nie wybrałam.
Życzę powodzenia w klinice która wybierzesz.
Pozdrawiam
 
Mam wiele nadziei.To początek mojej drogi,ale jestem bardzo niecierpliwa.Chcialabym jak najszybciej podejść do kriotransferu a tu trzeba czekać.Nie wiem ile tak standardowo wynosi okres przerwy między nieudanym transferem a kolejnym transferem już mrożonych zarodków.
Ja moglam podejsc w kolejnym cyklu po nie udanym transferze ale zdecydowalam zrobic sobie jeden cykl przerwy od tych wszytkich leków. Trzymam kciuki za twoje mrozaczki [emoji4] [emoji110]
 
Mam wiele nadziei.To początek mojej drogi,ale jestem bardzo niecierpliwa.Chcialabym jak najszybciej podejść do kriotransferu a tu trzeba czekać.Nie wiem ile tak standardowo wynosi okres przerwy między nieudanym transferem a kolejnym transferem już mrożonych zarodków.
Nie trzeba czekać ja miałam transfer podane 2szt 3 dniowe niepowodzenie -okres i przygotowanie do krio podany 1 zarodek 5 dniowy i jest w brzuchu już 18 tygodni
 
Nie wiem jaki wynik AMH jest zadowalający w takim jak mój wieku, jedno co mnie cieszy to to że przy pierwszej punkcji były dobre komórki jajowe i że powstało 5 zarodków z czego dwa podano,trzy zostały jeszcze, a finalnie dwa zamrożone,wiem że na mnie czekają.
 
A na czym polega przygotowanie do kriotransferu?
To zależy czy podchodzisz na sztucznym czy na naturalnym cyklu. Ja bylam na sztucznym cyklu i u mnie bylo tak: jak pojawila sie @ to od 2dc bralam estrofem, metypred i acard w 11dc badanie progesteronu i endometrium jesli wszystko jest ok to zaczelam brac dodatkowo do poprzednich lekow luteine, duphaston i fragmin w 16dc odbyl sie criotransfer. Nie wiem jak wyglada transfer na naturalnym cyklu, musi sie ktos inny wypowiedziec.
Warto tez zadbac o piekne endometrium i suplementowac sie od 1dc ja mialam slabe endo a jak podchodzilam do crio to zadbalam o kilka witaminek i wzroslo troche z 7mm na prawie 9mm
 
reklama
Wiesz jestem ba forum ivi jest drogie tak ale nie wiem czy tylko dlatego że sławne...
Trafiają tam przypadki beznadziejne po 12 transferach i o dziwo tam dają radę ( wiadomo nie zawsze bo czasem się poprostu nie da niestety)
Są takie firmy krzak gdzie laboratorium nie jest w stanie trzymać zarodków do 5 doby bo" nie umie "
Sama do nich nie poszłam bo są bardzo bardzo drodzy ale firmy krzak bym nie wybrała.

Rozumiem. Mi ciezko ocenic co jest krzakiem. Ja trafilam tam gdzie trafilam, bo moj gabinet ginekologiczny z nimi wspolpracuje. Krzakiem nie sa, ale w Barcelonie znalazlabym conajmniej z 10 duzo wiekszych i z super opiniami. Mnie juz na pierwszej wizycie dr przekonal konkretami, bez glaskania po glowie. Krzak czy nie, dla mnie sa najlepsza klinika na swiecie, bo spelnili moje marzenie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry