reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Teraz szłam krótkim i myślę że bardzo miałam słabą symulację bo tylko 75 j menopuru i 75 j gonylu. Nic więcej
Wg mnie powinnaś mieć zwiększanie dawki, bo to mała dawka skoro mało pęcherzyków było.
U mnie krótki protokół tak wyglądał
1-5dc puregon 250
6dc puregon 325 + cetrotide
7-8d puregon 350 + cetrotide
9dc puregon 125 + cetrotide
7dc mialam 5×13mm i 3×13mm
9 dc 3×19mm i 2×17-18mm
Amh 1,7
Tsh 6,3


Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przykro mi Moka ja na poprawe jajeczek biore DHEA i koenym Q10 tak zalecil lekarz bo przy punkcji kiepsko bylo 5, 3 puste dwa pobralo, jeden odpadl i tylkojeden zostal podany ale nie zostal ze mna. Lekarz zdecydowal zeby to brac na poprawe i zobaczymy
Ja tez to pilam tylko malo regularnie jak mi sie przypomnialo i inofem tez pilam bo przy moim amh 0.79 musialam cos zrobic
 
No to już wiem że to koniec. Nawet ten jeden się nie dzieli... Nie wiem co teraz :( jestem załamana nie wiem dlaczego tak jest i jak to M powiem...

Teraz szłam krótkim i myślę że bardzo miałam słabą symulację bo tylko 75 j menopuru i 75 j gonylu. Nic więcej

Jejku [emoji26] przykro mi bardzo. Wiesz często jak idziemy do lekarza to traktują nas jak podstawowy przypadek a leczenie jest na czuja, bo nigdy nie wiadomo jak organizm zareaguje. Aczkolwiek te dawki to bardzo małe sie wydają , wiec lekarka pewnie myślała, ze skoro nie masz innych problemów to wystarczy. Z tego co tu czytam to dziewczyny ładnie produkują na puregonie, wiec moze to? I pytanie czy nie lepiej odczekać i dać organizmowi czas na regenerację? Bo to jednak punkcja a nie transfer.


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
reklama
W internecie niby jest kilka miejsc w których można zrobić, ale czy można przyjść tak "z drogi" że skierowaniem od lekarza z innej kliniki? Bo to dosyć istotne, czy może trzeba dodatkowo umawiać się do lekarza z danego osrodka w celu potwierdzenia zasadności przeprowadzenia takiego badania.
Ja wlasnie w internecie nie znalazlam miejsca gdzie robia badanie histochemiczne.. :( jesli cos znalazlas, to podaj prosze linka.

Jak się rozgladasz poszukaj odrazu miejsca gdzie robią "nk z macicy "
o, nie wiedzialam ze mozna takie badanie zrobic. od razu o to dopytam.

Tak jestem w tym programie dlatego też zła jestem bo mi zaprzepaścili jedną szansę. Serio im więcej o tym myślę tym bardziej uważam że nie powinno u mnie w ogóle dojść do punkcji w takiej sytuacji gdy były cztery wątpliwej jakości pęcherzyki a przynajmniej powinnam być uświadomiona i mieć prawo decyzji.

A co to jest te DHEA? Można to w aptece bez recepty kupić?

Moka, bardzo mi przykro! jestem po identycznej procedurze.
Rowniez mam wysokie amh - ok 4. zawsze piekna owulacja, niebolesne miesiaczki.
po krotkim protokole menopurem (ale z dawka gigantyczzna 225j) mialam pobrane tylko 3 jajka, z czego jedno bylo niedojrzale, 2 sie zaplodnily, ale nie dzielily sie dalej.

Tez mialam zal ze nie przerwalismy stymulacji, ze podeszlismy do punkcji skoro bylo tak malo pecherzykow nierownej wielkosci... ale z drugiej strony przed punkcja nie potrafilam sobie wyobrazic, ze odpuszczam i nie sprobuje.. w koncu kto wiedzial, ze bedzie tak zle z jajkami.. takze nie wyrzucaj tego sobie.. nie bylo tu idealnego rozwiazania...

Po pierwsze, jesli masz takie zrosty, zarosniete jajowody, to wg mnie jest to wcale nie taka mala endometrioza. Ja mam lekkie zrosty jedynie poza macica, jajowody drozne, mialam torbiel krwotoczna i mi Lewandowski orzekl endometrioze chyba 3 stopnia! Na pewno to samo orzekl by tobie.
przy endomendzie on od razu zaleca długi protokół z antykoncepcja przed, zeby wlasnie jakos jajeczek ladnie wypracowac, przezd stymulacja wyciszajac hormony. Takze wg mnie absolutnie endometrioza jest istotnym czynnikiem podczas ivf i trzeba odpowiednio dobrac stymulacje. Ja wlasnie w tym dlugim protokole widze swoja szanse. Mam tez nadzieje, ze dostane purgeon, bo po nim dziewczyny ladnie obradzaly w jajeczka.

NIestety u mnie w pierwzszej klinice druga procedure/stymulacje zalecaja po 3 miesiacach przerwy.. ciekawe jak jest u ciebie...

Dlugi protokol to antykoncepcja od 1dc i w 20dc wizyta na ktorej dodstajesz zastrzyki wyciszajace na ok 2 tygodnie. potem kontrola i leki do stymulacji startujesz.

Z DHEA uwazaj - ja sobie sama zrobilam badanie poziomu DHEA, i mialam 3 krotnie podwyzszony poziom!! a nic nie bralam. powtorzylam w innym lab i bylo tylko troche podwyyzszne juz. Badanie robilam w nastepnym cyklu po stymulacji, wiec moze to byl powod tego skoku.
natomiast jesli bym jeszcze brala dodatkowo DHEA to bym juz mega przesadzila i moze hormony sobie porozwalala. A skoro mamy tak podobne wyniki amh, jakosci jajek, to moze tez mozesz miec wysoki poziom DHEA jak ja.
Ja biore non stop i Q10 i inozytol bralam i tak mi to nie pomoglo...

Mam nadzieje, ze u ciebie nie kaza dlugo czekac do kolejnej stymulacji...
 
Do góry