reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja robiłam takie rzeczy sama:

Antytrombina III, aktywność (AT)
Antykoagulant toczniowy (LA)
Białko C, aktywność
Białko S wolne
Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)
Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG
Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
Czynnik V Leiden
MTHFR C
MTHFR A
Subpopulacje limfocytów (NK)

Tych nie robiłam ale warto, tylko do 1 i 3 trzeba M zaciągnąć:
Allo-Mlr (z partnerem)
Test CBA
Test limfocytotoksyczny (LCT)



Dokładnie wiem jak się czujesz, u mnie było identycznie...


Jakie objawy masz endomendy ze stwierdzili 3 stopień?
U mnie lek powiedział tak z głowy chyba ze mam 3 (nigdzie tego napisanego nie mam), a mam zrosty poza macica, miałam torbiel krwotoczna, i płyn w zatoce douglasa. Więcej nic. Na histopato i wypisie po usuwaniu torbieli nie ma słowa o endometriozie a lekarz i tak stwierdził ze to endomenda..


Wydaje mi się ze zawsze widziałam kod choroby na L4 który zanosiłam do pracodawcy.



Ja miałam estradiol 749 i prog 0,29, punkcją w 11dc. Tylko 3 komórki pobrane.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam podobny estradiol w 11 dc i dalej biorę leki punkcja może w sobotę, czy nie za długo?
 
reklama
muszę przyznać, że pod tym względem jest bardzo w porządku. U mnie w firmie jest więcej kierowników niż pracowników, ale co zrobić? Mam to szczęście, że jestem bezpośrednio pod Dyrem i tylko jemu muszę się spowiadać, a przy jego pozwoleniu na tak częste wyjścia na wizyty u lekarza, l4 i urlopy uważam, że byłam winna mu uczciwość. Póki, co źle na tym nie wyszłam. Ale zdaję sobie sprawę, że ludzie - mam tu na myśli przełożonych - są różni i mogą trafić się też świnie....
Ja też byłam szczera względem przełożonego właśnie ze względu na możliwość wyjścia w trakcie pracy kiedy potrzebowałam czasami z 2 czy 3 dniowym powiadomieniem go.
 
To zalezy czy bedzie Wam za to kasa chorych placic czy nie? Jesli placicie za wszystko sami to musisz liczyc pomiedzy 4.tys Euro do 8 tys. z lekami i wszystkimi innymi pierdulami.Niestety niem.kliniki nie maja zbyt dobrej renomy i sa dosyc mocno zacofani jesli chodzi o metody wspomagania, maja przestarzale przepisy,od 1991 roku wiele sie nie zmienilo (kliniki za to nic nie moga) i dlatego w sumie NIC im nie wolno.Robia podstawowe procedury,maja swoje osiagi ,ale jesli np.masz problemy z genetyka czy immunologia ,nie masz juz tutaj czego szukac.W Polsce sie nie lecze,jezdzimy do Pragi.Cenowo jest podobnie ,za to maja miliony mozliwosci, dodatkowych procedur i nie robia z niczym problemu .My mielismy jedna klinike,ktora moim zdaniem duzo bledow popelnila (widze to teraz ,majac jakas wiedze,doswiadczenie , i moge porownac ich prace z klinikami z Czech).Nie wiem w jakim rejonie mieszkacie?jest pare klinik godnych polecenia,ze wzgledu na embriologow i to ze sa to kliniki przy uniwersytetach.Maja wieksze zaplecze i mozliwosci .W sumie szkoda ,ze tak to tu funkcjonuje.Niemcy oblegaja Czechy, Hiszpanie,Danie,Ukraine.Tutaj lecza sie Ci ,ktorzy tak naprawde ,nie maja powazniejszych problemow zdrowotnych.Wtedy funkcjonuje;)

Za 3 tyg Neus-8 km od Dussendorf , u nas nie wykryto problemu no chyva ze badania w Uk robia na lapu capu najwazniejsze ze udalo Sue nam 1 razem za co I'm jestem przeogromnie wdzieczna (mrozakow brak ).Procedura bedzue od nowa , niewiem nie sadze ze moge Sue starac znow psnstwowo bo tak to bylo tutaj wiec drugi raz JuZ nie przysluguje pozatym skoro JuZ jest dzuecko to nie ma refundacji tak to tu wyglada ....
czyki ty obrcnie laczysz zycie prace loty i klinike czechy razem ? Ciezko bardzo ? Napisze na priv wiecej


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie endometrioze IV stwierdzili podczas laparoskopi. Ja mam zrost na zroscie. A moja macica po porodzie wygląda tragicznie i lekarze nie widzieli takiej. A pracują 30 lat. Jak to stwierdzili podczas cc, że jakbym była starsza to by mi usuneli. A że jestem młoda to zostawili. Niestety mi endometrioza strasznie zniszczyła macice, a na dodatek przy cc pękł mi pęcherz moczowy bo był zrosniety z macica. Tego nie da się przewidzieć jak może się pogłębić endometrioza

Sent from my SM-A300FU using Forum BabyBoom mobile app
Mi przy laparoskopi - usunięciu torbieli, nic nie napisali nt zrostów czy endometriozy.. a jakieś tam zrosty poprzycinali. Na usg tez je widać.
Ale nikt nic nie napisał. Dlatego tak mnie to dziwi.

Ja mam podobny estradiol w 11 dc i dalej biorę leki punkcja może w sobotę, czy nie za długo?

Pojęcia nie mam.. u mnie nie kontrolowali w trakcie estradiolu, tylko wielkość pęcherzyków i ten estradiol i prog robiłam w dzień zakończenia stymulacji.
A wielkość pęcherzyków znasz? Ile ich masz?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi przy laparoskopi - usunięciu torbieli, nic nie napisali nt zrostów czy endometriozy.. a jakieś tam zrosty poprzycinali. Na usg tez je widać.
Ale nikt nic nie napisał. Dlatego tak mnie to dziwi.



Pojęcia nie mam.. u mnie nie kontrolowali w trakcie estradiolu, tylko wielkość pęcherzyków i ten estradiol i prog robiłam w dzień zakończenia stymulacji.
A wielkość pęcherzyków znasz? Ile ich masz?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
To ja mam całą stronę a4 gdzie są zrosty

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczynki jestem w ciąży już potwierdzone dziś wizytą, dziś mija mi 16 dpt koniec 4 tyg zaczyna się 5 tydzień, widać pęcherzyk ciążowy 5mm ale bez zarodka jeszcze za 2 tyg wizyta na USG i zobaczyć serduszko itd.Pęcherzyk ładnie jest w samej macicy tak mi Pani dr powiedziała ;)
 
Do góry