reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?


Wooo!!!;), jski ten swiat maly Anne;) czy ty podchodzisz w de czy pl? Nie uwazaj mnie za stuknieta , niewiem czy pamietasz mam JuZ 4 miesieczna Nicole z 1 ivf i zaczelismy starania , watpie ze sie uda a ze nasze zycie troche Sie zmienilo to nasza emigracja zmienia Sue z Uk na DE i teraz pytanie do ciebie ile to w de kosztuje ? MAm na oku provikte Katowice Ale ciekawa jestem jak to w de wyglada ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kod B chyba jest na zwolnieniu dla pracodawcy. Bo mi od razu jak mąż zaniosl mówiły żeby zaświadczenie o ciąży do plac dostarczyć a nie wiedziały ze jestem w ciąży

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
Nie wiem jak to wszystko ugryźć... chyba do tego transferu podejdę jeszcze tak jak dotychczas, bez dodatkowych badań, a jak nie daj Boże znowu coś się zwali to przed kolejną procedurą poszukam co może być nie tak... jeżeli zamrożony miałam 3dniowy zarodek, to mogę teraz chcieć żeby go dłużej przytrzymali i podali mi dopiero 5cio dniowy? Czy lepiej już jak i tak taki został zamrożony to taki zabierać?
Ja tak podeszłam do 3transferu badania "do zrobienia" wisiały na lodówce i nigdy ich nie zrobilamnie katuj malucha już jak się rozmrozi i ruszy to ma szansę.jeżeli zaczniecie nową procedurę to ja bym dała im czas do 5doby i zobaczyła ile tak naprawdę miało szansę.
 
Chyba chodzi o to czy nie dorabiasz ale jaki suchar, z jakiego powodu mam być w domu na macierzyńskim to nie choroba tylko wychowywanie dziecka!

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
Poczytałam trochę w necie. Zus kontroluje na macierzyńskim ewentualnie przedsiębiorców, którzy założyli działalność miesiąc lub dwa przed pójściem na ciążowe l4 i maja ponadprzeciętne wynagrodzenia oraz zatrudnione na umowę o pracę tez z watoliwym wynagrodzeniem gdy umowa została zawarta tuż przed ciążą. To oczywiście domniemanie, że kobieta próbuje naciągnąć zus na zasiłek. Mnie na l4 może ktoś zechce sprawdzić ale na macierzyńskim jednak się nie spodziewam (mając na uwadze to co piszą w internecie )

[emoji127] 28.10.2017
 
Też bym tak zrobiła bo chyba bym zwariowała jadąc tyle godzin i jeszcze tam czekać na wynik [emoji846] pojedziesz juz na pewno spokojniejsza . a można wiedzieć na co ten lek ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ok . Testuje w piątek - będzie 6 dpt .... oby dobrze rokował...
Nie pamiętam nazwy dokładnie. Testy kliniczne , polegają na tym, ze czesc pacjentek dostaje placebo a czesc ten lek , nikt nie wie , kto dostał właściwy . Lek ma pomagać ponoć pryz transferze/ zagnieżdżaniu zarodka. Nazwe ma na N, z tego co pamiętam , ale nie jest dopuszczony jeszcze do obrotu.
 
Wooo!!!;), jski ten swiat maly Anne;) czy ty podchodzisz w de czy pl? Nie uwazaj mnie za stuknieta , niewiem czy pamietasz mam JuZ 4 miesieczna Nicole z 1 ivf i zaczelismy starania , watpie ze sie uda a ze nasze zycie troche Sie zmienilo to nasza emigracja zmienia Sue z Uk na DE i teraz pytanie do ciebie ile to w de kosztuje ? MAm na oku provikte Katowice Ale ciekawa jestem jak to w de wyglada ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
To zalezy czy bedzie Wam za to kasa chorych placic czy nie? Jesli placicie za wszystko sami to musisz liczyc pomiedzy 4.tys Euro do 8 tys. z lekami i wszystkimi innymi pierdulami.Niestety niem.kliniki nie maja zbyt dobrej renomy i sa dosyc mocno zacofani jesli chodzi o metody wspomagania, maja przestarzale przepisy,od 1991 roku wiele sie nie zmienilo (kliniki za to nic nie moga) i dlatego w sumie NIC im nie wolno.Robia podstawowe procedury,maja swoje osiagi ,ale jesli np.masz problemy z genetyka czy immunologia ,nie masz juz tutaj czego szukac.W Polsce sie nie lecze,jezdzimy do Pragi.Cenowo jest podobnie ,za to maja miliony mozliwosci, dodatkowych procedur i nie robia z niczym problemu .My mielismy jedna klinike,ktora moim zdaniem duzo bledow popelnila (widze to teraz ,majac jakas wiedze,doswiadczenie , i moge porownac ich prace z klinikami z Czech).Nie wiem w jakim rejonie mieszkacie?jest pare klinik godnych polecenia,ze wzgledu na embriologow i to ze sa to kliniki przy uniwersytetach.Maja wieksze zaplecze i mozliwosci .W sumie szkoda ,ze tak to tu funkcjonuje.Niemcy oblegaja Czechy, Hiszpanie,Danie,Ukraine.Tutaj lecza sie Ci ,ktorzy tak naprawde ,nie maja powazniejszych problemow zdrowotnych.Wtedy funkcjonuje;)
 
reklama
Ja robiłam takie rzeczy sama:

Antytrombina III, aktywność (AT)
Antykoagulant toczniowy (LA)
Białko C, aktywność
Białko S wolne
Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)
Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG
Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
Czynnik V Leiden
MTHFR C
MTHFR A
Subpopulacje limfocytów (NK)

Tych nie robiłam ale warto, tylko do 1 i 3 trzeba M zaciągnąć:
Allo-Mlr (z partnerem)
Test CBA
Test limfocytotoksyczny (LCT)



Dokładnie wiem jak się czujesz, u mnie było identycznie...


Jakie objawy masz endomendy ze stwierdzili 3 stopień?
U mnie lek powiedział tak z głowy chyba ze mam 3 (nigdzie tego napisanego nie mam), a mam zrosty poza macica, miałam torbiel krwotoczna, i płyn w zatoce douglasa. Więcej nic. Na histopato i wypisie po usuwaniu torbieli nie ma słowa o endometriozie a lekarz i tak stwierdził ze to endomenda..


Wydaje mi się ze zawsze widziałam kod choroby na L4 który zanosiłam do pracodawcy.



Ja miałam estradiol 749 i prog 0,29, punkcją w 11dc. Tylko 3 komórki pobrane.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie endometrioze IV stwierdzili podczas laparoskopi. Ja mam zrost na zroscie. A moja macica po porodzie wygląda tragicznie i lekarze nie widzieli takiej. A pracują 30 lat. Jak to stwierdzili podczas cc, że jakbym była starsza to by mi usuneli. A że jestem młoda to zostawili. Niestety mi endometrioza strasznie zniszczyła macice, a na dodatek przy cc pękł mi pęcherz moczowy bo był zrosniety z macica. Tego nie da się przewidzieć jak może się pogłębić endometrioza

Sent from my SM-A300FU using Forum BabyBoom mobile app
 
Do góry