reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć :) Tak , teraz jestem w programie klinicznym, testowanie leku, dzięki temu mam niewielkie koszty. Wymóg jest taki, ze na bete musze zgłosić się w klinice, wlasnie 8 dpt, ale chcę skoczyć do diagnostyki 7dpt, żeby mieć spokojniejsza głowe i wiedzieć z jakim nastawieniem jechać.

Też bym tak zrobiła bo chyba bym zwariowała jadąc tyle godzin i jeszcze tam czekać na wynik [emoji846] pojedziesz juz na pewno spokojniejsza . a można wiedzieć na co ten lek ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na pewno ten temat był wielokrotnie poruszany, ale nie mogę znaleźć :)

W którym dpt , przy podanym 5 dniowym zarodku robilyscie bete ?
Przy moim pierwszym synku robiłam bete w 9dtp i była 197 . Teraz mam być w klinice 8dpt, ale chciałabym zrobić bete przed wyjazdem, żeby się w podróży za mocno nie stresować.
Mi już w 5 dpt wyszła pozytywna beta a dzień później miałam zlecona weryfikację przez klinikę

[emoji127] 28.10.2017
 
aspiryna nie jest bezpieczna, lepsza jest heparyna, ale to są leki gdy ET nie udają się i nie wiadomo o co chodzi. Co do chlam i ureo to są to bakterie bezobjawowe. A tylko 60% wymazmów wychodzi pozytywnych, stąd nacisk jest na badania PCR. Są badania potwierdzające brak implentacji spowodowany przez zakażenie ureoplasmą, a ze jest bezobjawowa... Często problem braku implantacji może wynikać z :
- zlego rozrostu lub wad macicy, zrostów, dlatego po 2ET histero jeżeli zarodki są dobrej jakości ( tutaj dobre mam namyśli zarodki 5dniowe blastocysty powyzej 3BB.)
- genetyka macica odrzuca wadliwy zarodek, trzeba zrobić kariotypy itp.
- na końcu jest imunologia, problemy z imunologią ma około 2% kobiet. Dlatego tez lekarze w klinikach podchodzą tak do imunologii.
Poważnym probelmem może być przesunięte okienko implantacyjne, co często jest pwodem, żle wykonany transfer...
Jezeli embrion jest dobry a ciąży nie ma to trzeba szukać, ale IVF to nie pewniak na procedure masz 4-50% a średnio masz 2 transfery czyli z 25% na transfer. To taka moja statystka. Ogólem wspólczynnik implantacji koreluje z morfologią zarodka. Embrion 5AA powyzej 60% implantacji. A embrion typu morula w 5 dniu czy wczesna blastocysta 1AA około 20%. Przy 3dniowych szanse są jeszcze mniejsze..
Nie wiem jak to wszystko ugryźć... chyba do tego transferu podejdę jeszcze tak jak dotychczas, bez dodatkowych badań, a jak nie daj Boże znowu coś się zwali to przed kolejną procedurą poszukam co może być nie tak... jeżeli zamrożony miałam 3dniowy zarodek, to mogę teraz chcieć żeby go dłużej przytrzymali i podali mi dopiero 5cio dniowy? Czy lepiej już jak i tak taki został zamrożony to taki zabierać?
 
Co do embrionow 3dniowych to ja bym poczekają z wyciąganie wniosków do 3-4 transferu. Duża część nie rozwija się dalej. Szacuje się ze na 10zaplodnionych komórek jest 1-2blastocysty.Bywa,że jest więcej bywa teżze nie ma wogole. U nas na 3zarodki była tylko jedną blastks wszystkie 3w 3dobie 8B. Poprzednio podobnie na 4 zarodki jeden się zaimplantowal ale nie był blastocysta. Tylko i nas czynnik męski a po 3sobie wchodzi w grę genom zarodka. Czyli materiał genetyczny ojca. Dopiero po 3dobie jest weryfikacja materiału ojca wcześniej embrion rozwija się na potencjale rozwojowym oocytu
U nas też czynnik męski
 
Na pewno ten temat był wielokrotnie poruszany, ale nie mogę znaleźć :)

W którym dpt , przy podanym 5 dniowym zarodku robilyscie bete ?
Przy moim pierwszym synku robiłam bete w 9dtp i była 197 . Teraz mam być w klinice 8dpt, ale chciałabym zrobić bete przed wyjazdem, żeby się w podróży za mocno nie stresować.
7dpt

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
Na pewno ten temat był wielokrotnie poruszany, ale nie mogę znaleźć :)

W którym dpt , przy podanym 5 dniowym zarodku robilyscie bete ?
Przy moim pierwszym synku robiłam bete w 9dtp i była 197 . Teraz mam być w klinice 8dpt, ale chciałabym zrobić bete przed wyjazdem, żeby się w podróży za mocno nie stresować.
Najlepiej rokuje beta w 6dpt najwcześniej może się pojawić 5dpt. Brak W 6dniu kiepsko rokuje.
 
Ja tez juz kilka razy słyszałam, że sprawdzali na macierzyńskim.

Sent from my SM-A300FU using Forum BabyBoom mobile app
Chyba chodzi o to czy nie dorabiasz ale jaki suchar, z jakiego powodu mam być w domu na macierzyńskim to nie choroba tylko wychowywanie dziecka!

10.01.2018 czekamy na Ciebie Zosiu [emoji813]
 
reklama
Kariotypy tak i sa w porzadku. Imunologii nie ruszalismy ale ja jestem w Novum i widze ze nie popieraja tu tego więc sama zupelnie nie wiem jak sie za to zabrac... gdzie szukac tych badan i jakie mam robic,tylko ja czy m tez....

Ja robiłam takie rzeczy sama:

Antytrombina III, aktywność (AT)
Antykoagulant toczniowy (LA)
Białko C, aktywność
Białko S wolne
Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)
Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA1)
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG
Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
Czynnik V Leiden
MTHFR C
MTHFR A
Subpopulacje limfocytów (NK)

Tych nie robiłam ale warto, tylko do 1 i 3 trzeba M zaciągnąć:
Allo-Mlr (z partnerem)
Test CBA
Test limfocytotoksyczny (LCT)


Dzwonili i kliniki :( na razie tylko jedna z trzech komórek dobrze rokuje bo są dwa te najądrza czy jak to się zwie :( pozostałe dwie na razie nic. Pani embriolog powiedziała że są jeszcze pod obserwacją i że mogły się "zlać" tak więc mam czekać do jutra wtedy się wszystko okaże. Moje szanse więc z dnia na dzień maleją i pewnie z jednej stymulacji będę miała jedną małą szansę :( zła jestem bo sobie teraz tak myślę że gdybym wiedziała że stymulacja była tak słaba że tylko 4 pęcherzyki a z tego 3 dobre to bym się zastanowiła nad punkcją i przełożeniem całej procedury. No nic zostaje mi czekanie do jutra :(
Dokładnie wiem jak się czujesz, u mnie było identycznie...

Ja podchodzilam z endomenda III stopnia. Udalo sie za pierwszym razem.
Mialam 9 komorek, 6 sie zaplodnilo, przetrwala jedna.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Jakie objawy masz endomendy ze stwierdzili 3 stopień?
U mnie lek powiedział tak z głowy chyba ze mam 3 (nigdzie tego napisanego nie mam), a mam zrosty poza macica, miałam torbiel krwotoczna, i płyn w zatoce douglasa. Więcej nic. Na histopato i wypisie po usuwaniu torbieli nie ma słowa o endometriozie a lekarz i tak stwierdził ze to endomenda..

skontrolować owszem i to nawet co dzień jak by chciał ale jeśli chodzi o choroby i dolegliwości to nie ma prawa wiedzieć z jakiego powodu mam l4 chyba że sama mu powiem :) jedynie zus ma wgląd w kod jaki jest napisany na druku l4
Wydaje mi się ze zawsze widziałam kod choroby na L4 który zanosiłam do pracodawcy.

Cześć dziewczyny napiszcie jaki miałyście poziom estradiolu i progesteronu przed punkcją i w którym dniu cyklu punkcję

Ja miałam estradiol 749 i prog 0,29, punkcją w 11dc. Tylko 3 komórki pobrane.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry