reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wynik mojego kwasu foliowego jest powyżej normy ale czy to znaczy że co mimo że mam ten nadmiar dziecko nie dostaje odpowiedniej ilości tej czy jak bo rozumiem że gdyby miała niedobór to nie ma z czego dziecko czerpać a tak w końcu jest nadmiar i tu nie chodzi o mnie jak ja tylko chodzi o dzieci to dostają ten kwas foliowy czy nie jeśli w wynikach wyszedł mi powyżej normy?

Zacznę o tego wynik z 22.01/2016 stwierdzona mutację genu MTHFR C677T w układzie heterozygotycznym i mutację genu MTHFR A1298C też w układzie heterozygotycznym.
Wyniki z 10.02.2016 - bez suplementacji folianami
- Kwas foliowy wynik 1,68 (4,60-18,70)
- Homocysteina wynik 9,60 (<15umol/l)
- Witamina B12 wynik 402,90 (191,00-663)
Wynik z 05.04.2016 z sumplementacją acidum folicum 5mg
- Kwas foliowy wynik > 40,00
Wynik z 18.04.2017 z sumplementacją acidum folicum 5mg
- Homocysteina wynik 14,6 (5,1 -15,4)

I jak się mam do tego odnieść teraz ten acidum folicum jem co 2-3dni + femibion natal2 codziennie...
Nie wiem czy sprawdzać kwas foliowy teraz czy nie, przy takim wyniku dziecko dostaje odpowiednia ilość tego kwasu czy nie, dziewczyny ja już nic z tego nie rozumiem...
Dziecko dostaje kwas foliowy tym soe nke przejmuj
Ale masz niezly nadmiar i dlatego tez twoja homocysteina jest powyzej 14. A homocysteina podwyzszona jest wlasnie niebezpieczna dla nas posiadaczy tej mutacji bo prowadzic moze do zakrzepicy udaru zawalu. Ja bym zostala na femibionie przy takiej wartosci kwasu foliowego. Porozmawiaj ze swoim.ginekologiem czy musisz dalej brac tak duza dawke zwyklego kwasu. Nie pamietam od ktorego tygodnia ciazy dziecko tez juz nie potrzebuje kwasu foliowego w duzej ilosci. Uklad netwowy dziecka wyksztalca sie w pierwszych tygodniach ciazy
 
reklama
Dziecko dostaje kwas foliowy tym soe nke przejmuj
Ale masz niezly nadmiar i dlatego tez twoja homocysteina jest powyzej 14. A homocysteina podwyzszona jest wlasnie niebezpieczna dla nas posiadaczy tej mutacji bo prowadzic moze do zakrzepicy udaru zawalu. Ja bym zostala na femibionie przy takiej wartosci kwasu foliowego. Porozmawiaj ze swoim.ginekologiem czy musisz dalej brac tak duza dawke zwyklego kwasu. Nie pamietam od ktorego tygodnia ciazy dziecko tez juz nie potrzebuje kwasu foliowego w duzej ilosci. Uklad netwowy dziecka wyksztalca sie w pierwszych tygodniach ciazy


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :-)
Jak będę robiła badanie na kolejną wizytę to zrobię kwas foliowy i homocysteine jak będzie nadal podwyższony bardzo to odłożę ten dodatkowy kwas foliowy.
 
Tak zrobię dzięki kochana, zadzwonił tez do mnie lekarz! HURA transfer w poniedziałek normalnie, powiedział ze tak mam zrobić z lekami jak pisałam ale w dniu transferu już normalnie. Dla niego najważniejsze było aby TSH nie wzrosło, spada wiec jest Ok. Już wpisałam sie w kalendarz [emoji3].


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super!!!Wszystko sie dobrze uklada :)
 
Tak zrobię dzięki kochana, zadzwonił tez do mnie lekarz! HURA transfer w poniedziałek normalnie, powiedział ze tak mam zrobić z lekami jak pisałam ale w dniu transferu już normalnie. Dla niego najważniejsze było aby TSH nie wzrosło, spada wiec jest Ok. Już wpisałam sie w kalendarz [emoji3].


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
super,ze w poniedzialek transfer.
 
reklama
Do góry