reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was miała do czynienia ze stymulacją letrozolem z minimalną dawką gonadotropin do IVF? Pytam, bo chciałabym spróbować (jeśli mój lekarz się zgodzi) stymulacji krótkim protokołem Letrozol+Puregon+Orgalutran i oczywiście Ovitrelle na pęknięcie. Po trzech stymulacjach nie mam już refundowanych leków. Gdybym chciała podejść z samą gonadotropiną, wydałabym min. 6000 na same leki do stymulki, z letrozolem od 1600-2200(w zależności od dawki puregonu). Z letrozolem miałam do czynienia wcześniej i mimo niskiego amh, bardzo dobrze reagowałam (przy minimalnych dawkach miałam 2 pęcherzyki). Wszystkie moje stymulacje maksymalnymi dawkami gonadotropiny dawały tylko od 2 do 3 pęcherzyków, więc zastanawiam się czy - po pierwsze po raz kolejny obciążać organizm końskimi dawkami tych nie do końca bezpiecznych leków, czy spróbować tańszej i mniej obciążającej stymulacji, bo przecież w efekcie i tak nie będę miała więcej niż 2,3 komórki??
 
Która z Was leczyła się w Invimedzie w Wawie, jakie macie doświadczenia? Może mogłybyście polecić jakiegoś lekarza z tej kliniki? Jeśli mój lekarz nie zgodzi się na plan działania,który zaproponowałam to chyba tam się zgłoszę.
 
Cześć dziewczyny, ja już po USG.
Okruszki mają się dobrze i dziś wchodzimy w 11 tydzień :) dziękujemy za kciuki i pozdrawiamy <3

oooo to cos się zmieniło w PL po programie z MZ? Bo jezeli idzie się komercyjnie to można zapładniać ile się chce, chyba że PiS coś zmienił?? Ograniczenie było co do ilości podawanych zrodków. Zgodnie z ustawą ponizej 35r.ż maks 2 a powyżej maks 3.
Nawet komercyjnie obowiązuje ograniczenie do 6 zapłodnionych komórek. Wyjątkiem są oczywiście dziewczyny które ukończyły 35 lat i pewnie jakieś wskazania genetyczne.
A jak betowanie wyjdzie dobrze to wracacie do pracy? Tyle sie czlowiek stara i stara i nie chciala bym czegos sknocic powrotem do pracy jak bym juz byla w ciazy.
Ja będę od punkcji na L4, do końca ciąży. Ale każdy inaczej.


Co do inofemu/inofoliku - ja zamawiam czysty Inozytol na iherb.com w formie proszku. Przynajmniej nie mam tam kwasu foliowego w zwykłej formie, a formę metylowa biorę osobno. I wychodzi taniej.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Która z Was leczyła się w Invimedzie w Wawie, jakie macie doświadczenia? Może mogłybyście polecić jakiegoś lekarza z tej kliniki? Jeśli mój lekarz nie zgodzi się na plan działania,który zaproponowałam to chyba tam się zgłoszę.
Ja się leczyłam, u doktora Kaczyńskiego (Jarosława nota bene). Leczyła się też Kasia90, ale od kilku dni nie zaglądała na forum. Mnie się udało za pierwszym podejściem.

Wg mnie on jest spoko, ale nie mam dużego porównania. Co prawda niewiele mówi, i tłumaczy więcej dopiero jak zapytasz. Byłam też raz u Rokickiego i Dworniaka, są zupełnie różni.
Z tym, że nie jestem pewna, który mógłby pójść protokołem proponowanym przez pacjentkę dopóki sam w niego nie wierzy.
 
reklama
Do góry