reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziękuję :). Dziś odebrałam wynik i jest 272 mLU/mL. W poniedziałek było 115 więc chyba dobrze przyrosło. O ja, czyżbym była w ciąży? :). Mam nadzieję, że jest dobrze umiejscowione i nie jest puste. Okaże się w Dzień Matki :)
Kochana Dzień Matki w tym roku już możesz i ty obchodzić. Cieszę się bardzo. Fajnie reagujesz nie mogac uwirzyć hi hi[emoji1] Ja dziś po tranferze pytałam swojego dr o to hcg i beta hcg i potwierdził moje słowa jak jest hcg to jest ciąża i obojętnie które zrobię. Potwierdza to też twój przykład. Beta wiadomo jest precyzyjniejsza, ale żeby potwierdzić ciąże wystarczy hcg.
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które miały odroczony trnsfer.
Ile cykli po punkcji mialyscie podany zarodek ? Z rozmowy z moim lekarzem i panią psycholog wywnioskowałam ze odrazu w nastepnym cyklu. Czyli zakoncze ten w ktorym mam stymulacje i ok 19 dnia cyklu nastepnego jest transfer.
Ale ostatnią wizyte kontrolną mialam u innego lekarza i on mi powiedzial ze bede musiala czekac ten cykl ze stymulacją, zrobic przerwę w calym nastepnym i dopiero w 3 cyklu transfer...oszaleje bo juz tyle na to czekam...
Ja myślę, że to zależy od Twoich wyników jeśli będziesz miała dobre i ładne endometrium to wtedy transfer będzie możliwy w danym cyklu. U mnie decyzja o transferze padła dopiero w 12 dc.
 
Z jakich powodów myślisz ze nie załapiesz sie na refundację? Niskie Amh czy inne przyczyny? Pojęcia nie mam jakie leki bedziesz miała przepisane, ale różnice cenowe na paragonie sa ogromne, Np. Menopur BR 785,40 zł a przy Ref 135,47 zł
Chodzi o ten nowy lek stosowany przy in vitro. Aby podejść do tego muszę brać leki nierefundowane. Jeśli było by wszystko ok to sponsor refunduje 8000 zł przy in vitro a jeśli okazało się że w trakcie moje wyniki nie są ok to sponsoruje 5200 zł. W poniedziałek mam wizytę w tej sprawie
 
Jestem już w domu z naszą kropeczką. Embriolog mówił, że podobno bardzo ładnie się rozmroziła, tym razem obyło się bez bólu i szybciutko. Teraz odpoczywamy do końca przyszłego tygodnia.
Dziwi mnie tylko jedno. W tamtym miesiącu dr przepisał mi luteinę 100mg dopochwowo x2 i encorton 10 mg x1, a teraz luteinę 50mg x2 i encorton 5mgx1 czyli połowa dawki, a przecież nie powiodło się tamtym razem. Co o tym myślicie?
Trzymam kciuki za kropeczkę! Niech się pięknie rozwija i zadomowi u Ciebie :). Z lekami nie pomogę bo ja byłam na świeżym i dostałam zupełnie inny zestaw. A jak badałaś poprzednio progesteron to jak wychodził?
 
Mam pytanie, czy dalej powinnam brać witaminę D3 jak teraz jest tak słonecznie i dzisiaj leżałam cały dzień na słońcu
 
Jestem już w domu z naszą kropeczką. Embriolog mówił, że podobno bardzo ładnie się rozmroziła, tym razem obyło się bez bólu i szybciutko. Teraz odpoczywamy do końca przyszłego tygodnia.
Dziwi mnie tylko jedno. W tamtym miesiącu dr przepisał mi luteinę 100mg dopochwowo x2 i encorton 10 mg x1, a teraz luteinę 50mg x2 i encorton 5mgx1 czyli połowa dawki, a przecież nie powiodło się tamtym razem. Co o tym myślicie?
Kropku trzymaj sie mamy nastepne 9 miesiecy!!!

A podchodzilas na naturalnym cyklu? Moze poprzednio nie potrzebowalas az tyle luteiny.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuję :). Dziś odebrałam wynik i jest 272 mLU/mL. W poniedziałek było 115 więc chyba dobrze przyrosło. O ja, czyżbym była w ciąży? :). Mam nadzieję, że jest dobrze umiejscowione i nie jest puste. Okaże się w Dzień Matki :)
Niech juz wszystko dobrze bedzie!!!

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wspaniale! To pewnie niesamowite uczucie, coraz częściej przestaje wierzyć że kiedyś tego doczekam; ( taki dół mnie dzisiaj dopadł... Dobrze że śpię non stop,nie mysle tak intensywnie...
Nie zamartwiaj się jeszcze.Ostatnio oglądałam Polski film o in vitro gdzie kobietka miala bete 19 , test nic nie pokazal na początku a byla z tego zdrowa ciaza! Ja miałam ostatnio 16 dpt bete 80, potem 575,2300 i tak do 14 tys.czyli implantacja byla gdzieś 12 dpt 3-dniowego zarodka.Także wszystko jest możliwe
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kropku trzymaj sie mamy nastepne 9 miesiecy!!!

A podchodzilas na naturalnym cyklu? Moze poprzednio nie potrzebowalas az tyle luteiny.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Podeszłam na naturalnym i teraz mam o połowę mniejszą dawkę lęków niż poprzednio.
 
Do góry