reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny, wracam od gina... jestem zdolowana... dzisiaj 6dc, 5 dzien stymulacji Menopurem 225j.
i mam tylko 3 pecherzyki... (AMH mam >3). :(:(:(:(:(:(
do tego słabe nasienie, wiec w ogole mysle, ze bedzie jedna wielka doooooopa..... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
W sobote kolejna wizyta, pewnie w niedziele pregnyl i wtorek punkcja trzech marnych pecherzykow... :(

Cieszylam sie ze chociaz z jednego przywileju skorzystam poniewaz mam skonczone 35 lat i zaplodnia mi WSZYSTKIE jaja, czyli powyżej 6, a tu ledwo 3 beda, jesli w ogole.....

Gosia, ty pisalas ze bylas stymulowana Menopurem, ile wychodowalas jaj?
Halo, halo, to dopiero 6 dzien cyklu, jajka jeszcze porosną :)
Dziewczyny już były tu załamane, że słabo rosną a później boom i jest ich sporo więcej.

Ale za dużo to też nie dobrze. Hiperka i słabsza jakość.

Nie martw się, jajek będzie więcej :)
 
Dziewczyny,
We wtorek miałam transfer i do wczoraj wszystko było w porządku. Wczoraj po południu dostałam silnego bólu brzucha( okresowego)i kręgosłupa- właściwie to ból trochę jak przy rwie kulszowej( drętwieje mi prawa noga od pośladka po kostkę) wzięłam 3x nospę max i 1 tabletkę relanium. Przespałam noc.Dziś od rana to samo. Moja dr obiecała wypisać receptę na papaverynę i nospę domięśniową. Będę mogła je wziąć dopiero wieczorem, bo męża nie ma, a ja po relanium nie mogę prowadzić. Powiedzcie czy mimo takiej sytuacji mój maluszek ma szansę że mną zostać? Poprzednim razem miałam takie same dolegliwości i się nie udało. Pociesza mnie jedynie fakt, że tym razem zarodek był dobrej jakości (8A 3 dniowy), poprzedni był słaby C5 i może dlatego się nie utrzymał. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale mam tylozgięcie macicy, wiec moze stąd to dretwienie nogi, czasem przed okresem miałam takie dolegliwości.Miała któraś z was podobną sytuację i mimo to jest w ciąży????

Witaj!

Trzymamy kciuki za powodzenie.

Co do dolegliwości nie czuję się kompetentna, żeby coś podpowiadać w tym temacie, bo zwyczajnie w świecie aż tak mnie nie bolało. Jednak rzeczywiście po transferze czułam się okresowo i mnie również drętwiała noga, z tym, że delikatnie. Dziś zaczęłam 9tc.
 
Dziewczyny, wracam od gina... jestem zdolowana... dzisiaj 6dc, 5 dzien stymulacji Menopurem 225j.
i mam tylko 3 pecherzyki... (AMH mam >3). :(:(:(:(:(:(
do tego słabe nasienie, wiec w ogole mysle, ze bedzie jedna wielka doooooopa..... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
W sobote kolejna wizyta, pewnie w niedziele pregnyl i wtorek punkcja trzech marnych pecherzykow... :(

Cieszylam sie ze chociaz z jednego przywileju skorzystam poniewaz mam skonczone 35 lat i zaplodnia mi WSZYSTKIE jaja, czyli powyżej 6, a tu ledwo 3 beda, jesli w ogole.....

Gosia, ty pisalas ze bylas stymulowana Menopurem, ile wychodowalas jaj?
Nie może Ci gin zwiększyć dawkę? Ja byłam stymulowana puregonem (ponoć najlepszy) najpierw 300j. potem 375 bo słabo reagowalam i mialam 6 komórek, ostatecznie jedną blastkę z tego. Moim zdaniem powinien Ci dawkę zwiększyć...Może się mylę. Co do nasienia mój M miał bardzo kiepskie zrobili ICSI i nie było problemu żadnego

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
 
Dziewczyny, wracam od gina... jestem zdolowana... dzisiaj 6dc, 5 dzien stymulacji Menopurem 225j.
i mam tylko 3 pecherzyki... (AMH mam >3). :(:(:(:(:(:(
do tego słabe nasienie, wiec w ogole mysle, ze bedzie jedna wielka doooooopa..... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
W sobote kolejna wizyta, pewnie w niedziele pregnyl i wtorek punkcja trzech marnych pecherzykow... :(

Cieszylam sie ze chociaz z jednego przywileju skorzystam poniewaz mam skonczone 35 lat i zaplodnia mi WSZYSTKIE jaja, czyli powyżej 6, a tu ledwo 3 beda, jesli w ogole.....

Gosia, ty pisalas ze bylas stymulowana Menopurem, ile wychodowalas jaj?
Mysle ze cos jeszcze urosnie u mnie przy niskim amh pokazaly sie tylko dwa a potem kolejne dwa ale byly za male by dogonic do tych dwóch pierwszych i pobrali dwie dojrzałe komórki. mysle ze pokaże sie wiecej u ciebie trzymam kciuki[emoji4]
 
[/QUOTE]
Ja w styczniu zdecydowalam sie na in vitro. Dostalam liste badan do zrobienia, wiekszosc zrobilam, w kolejce czekalo badanie nasienia, bo M mial goraczke na poczatku stycznia, wiec doopa. Liczylam ze uda sie zrobic ivf juz w marcu, ale w klinice gin na wizycie i ogladaniu wynikow i USG, kazal zrobic jeszcze histeroskopie, kolejny cykl w plecy. Po wynikach histeroskopi - przewlekle zapalenie endometrium - mialam kolejne 1,5 cyku leczenia - antybiotyk, przeciwgrzybiczy, wyrownanie flory.
I tak oto zaczal sie cykl majowy, w ktorym w koncu zaczynam stymulacje. :)
Na szczescie stymulacja krotka, wiec w tym samym cyklu jest szansa na transfer.
Takze sumarycznie troche to trwa.
Dziewczyny z watku IUI przychodzily na ten watek pozniej, pozniej sie decydujac na ivf, a juz są dawno po :) takze zalezy.



O kurcze to przeszliscie trochę... Ale wszystko na dobrej drodze i bardzo się z tego cieszę i trzymam kciuki. My dużo badań mamy, nasienie tez jest. Myślę, że jest to kwestia uzupełnienia kilku... Tak myślę, ale co z tego wyjdzie zobaczymy, jutro już będę wiedzieć więcej ;-) a za was trzymam mocno kciuki!
 
Halo, halo, to dopiero 6 dzien cyklu, jajka jeszcze porosną :)
Dziewczyny już były tu załamane, że słabo rosną a później boom i jest ich sporo więcej.

Ale za dużo to też nie dobrze. Hiperka i słabsza jakość.

Nie martw się, jajek będzie więcej :)
Myslicie, ze jeszcze cos sie pojawi? gin nic takiego nie sugerowal. a do tego juz te byly roznych rozmiarów: 14.5, 12, 10. I kazał od dzisiaj juz Orgalutran wprowadzic, wiec on chyba hamuje dojrzewanie.. takze to bylby cud gdyby cos wiecej uroslo..

Nie może Ci gin zwiększyć dawkę? Ja byłam stymulowana puregonem (ponoć najlepszy) najpierw 300j. potem 375 bo słabo reagowalam i mialam 6 komórek, ostatecznie jedną blastkę z tego. Moim zdaniem powinien Ci dawkę zwiększyć...Może się mylę. Co do nasienia mój M miał bardzo kiepskie zrobili ICSI i nie było problemu żadnego

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
Wlasnie nic mi nie zwiekszył... tylko od dzisiaj juz Orgalutran dodaję.
Mam nadzieje, ze tez dzieki ICSI wyselekcjonuja najlepsze, zdrowe plemniory..


Mysle ze cos jeszcze urosnie u mnie przy niskim amh pokazaly sie tylko dwa a potem kolejne dwa ale byly za male by dogonic do tych dwóch pierwszych i pobrali dwie dojrzałe komórki. mysle ze pokaże sie wiecej u ciebie trzymam kciuki[emoji4]
Wlasnie mysle, ze jak cos jeszcze urosnie, to juz nie dogoni pozostalych.. no nic, trzeba wierzyc, ze te beda mocne i sie ladnie zaplodnia.
 
@bertha ważne jest jedno szczęśliwe jajo [emoji6]

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
 
reklama
Myslicie, ze jeszcze cos sie pojawi? gin nic takiego nie sugerowal. a do tego juz te byly roznych rozmiarów: 14.5, 12, 10. I kazał od dzisiaj juz Orgalutran wprowadzic, wiec on chyba hamuje dojrzewanie.. takze to bylby cud gdyby cos wiecej uroslo..


Wlasnie nic mi nie zwiekszył... tylko od dzisiaj juz Orgalutran dodaję.
Mam nadzieje, ze tez dzieki ICSI wyselekcjonuja najlepsze, zdrowe plemniory..



Wlasnie mysle, ze jak cos jeszcze urosnie, to juz nie dogoni pozostalych.. no nic, trzeba wierzyc, ze te beda mocne i sie ladnie zaplodnia.
U mnie pokazaly sie dwa nowe jak stare mialy rozmiar ok 16 wiec nie dogonily ale u mnie chyba pierwsza wizyta monitorujaca za późno byla i nic nie dostalam na przychamowanie ani na zwiekszenie dawek.
 
Do góry