reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Szukaj na stronach nfz poradnia genetyczna.
A ja na Twoim miejscu zrobiłabym takie badania jakie ja miałam
- kariotyp a póżnej MTHFR I TROMBOFILIA skierowanie od lekarza rodzinnego badanie na NFZ badanie wykonane w Mastemed Białystok
- USG TARCZYCY I TSH - na nfz
- wit D3, toxoplazmoza IGG i IGM
- AMH ( można na nfz ale ja robiłam prywatnie)
- hcv, Ca 125, antygoagulant toczniowy, - prywatnie
- na nfz - morfologia , alt, wit b`12, cholesterol, crp, ob,
- przeciwciała tpo, atg, ft4, ft4 - od endokrynologa
- grupa krwi prywatnie
- Chlamydia trachomatis - prywatnie

i chyba bym rozszerzyła immunologię ktoś pisał że wykanał takie badania:
Antytrombina III, aktywność (AT)
Antykoagulant toczniowy (LA)
Białko C, aktywność
Białko S wolne
Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)
Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
Czynnik V Leiden
MTHFR C
MTHFR A
PPJ (ANA1)
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG
Subpopulacje limfocytów (NK)
Allo-Mlr (z partnerem)
KIR Geny
cala krzepliwosc i zaburzenia krwi
Hemoglobina
Immunoglobiny
 
Dziewczyny,
Ci mi jeszcze przychodzi do glowy to homocysteina,glukoza na czczo i porzadny przeglad tarczycy.
Homocysteine trzeba badać gdy ma się problem z krzepliwoscia ale jest to na tyle tanie badanie ze na pewnością nie zaszkodzi. Ja raz w miesiącu sprawdzam jej poziom mimo zażywania clexane 60 i acard 75.

[emoji127] 28.10.2017
 
Szukaj na stronach nfz poradnia genetyczna.
A ja na Twoim miejscu zrobiłabym takie badania jakie ja miałam
- kariotyp a póżnej MTHFR I TROMBOFILIA skierowanie od lekarza rodzinnego badanie na NFZ badanie wykonane w Mastemed Białystok
- USG TARCZYCY I TSH - na nfz
- wit D3, toxoplazmoza IGG i IGM
- AMH ( można na nfz ale ja robiłam prywatnie)
- hcv, Ca 125, antygoagulant toczniowy, - prywatnie
- na nfz - morfologia , alt, wit b`12, cholesterol, crp, ob,
- przeciwciała tpo, atg, ft4, ft4 - od endokrynologa
- grupa krwi prywatnie
- Chlamydia trachomatis - prywatnie

i chyba bym rozszerzyła immunologię ktoś pisał że wykanał takie badania:
Antytrombina III, aktywność (AT)
Antykoagulant toczniowy (LA)
Białko C, aktywność
Białko S wolne
Przeciwciała antykardiolipinowe (ACA)
Przeciwciała przeciw beta 2-glikoproteinie (B2GPT)
Przeciwciała przeciwłożyskowe (APA)
Przeciwciała przeciwplemnikowe (ASA)
Przeciwciała przeciw antygenom jajnika (AOA) (=przeciwjajnikowe)
Mutacja genu protrombiny (20210 G-A)
Czynnik V Leiden
MTHFR C
MTHFR A
PPJ (ANA1)
TSH
FT3
FT4
anty-TPO
anty-TG
Subpopulacje limfocytów (NK)
Allo-Mlr (z partnerem)
KIR Geny
cala krzepliwosc i zaburzenia krwi
Hemoglobina
Immunoglobiny
bardzo dziekuje
 
Dziewczyny, jutro zaczynam stymulację!! @ przyszła dzisiaj zamiast jutro.
Pytanie - czy Menopur wstrzykiwać rano czy wieczorem??
Wizytę miałam mieć w 5dc (4.05) a teraz jak się @ przesunęła to będzie to 6dc. Czy to zle bardzo?

Wpisywałam się na kompie do pliku ale coś się musiało nie zapisać.. 4.05. Mam wizytę w trakcie stymulacji.
10.05 przewidywana punkcja.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
[emoji110] [emoji110] [emoji110] [emoji110]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jak to właściwie jest z tym badaniem; allo mr. Po 3 nieudanych transferach zrobilismy Ana 2 i ok, natomiast w Allo mlr hamowanie wyszlo 0% i w tym lekarz widział prawdopodobną przyczynę niepowodzeń. Poszliśmy na konsultacje do innej kliniki, a jej szef mowi ze on z żoną też mają hamowanie 0% i troje dzieci i ma pewność że to jego. Odpuscilismy więc ta immunologie i stsrtowalismy ponownie. Jak macie wiedzę na ten temat?
 
Hej dziewczyny...
Jak już wczoraj czułam się lepiej i wieczorem kładłam się bez skurczy to mimo wszystko rano lutinus wypłynął podbarwiony krwią, w ciągu dnia jest czysto tylko zawsze rano, i teraz walczę od jakoś 2h ze skurczami brzucha, mam już rozpisana spasmolina(lek na receptę rozkurczowy) co 6h, do tego nospę 2xdziennie gdzieś między tymi lekami to biorę o 9:00 i 21:00 i mimo tych leków te skurcze. Jeszcze mogę wziąć paracetamol tak mi pani doktor powiedziała... Boję się że kiedyś nie będę mogła nad nimi kompletnie zapanować i moje dzieci mnie opuszczą :sad:
Czy któraś z Was też ma takie skurcze? Może macie jakąś radę dla mnie jak sobie z tym poradzić?
 
Dziewczyny jak to właściwie jest z tym badaniem; allo mr. Po 3 nieudanych transferach zrobilismy Ana 2 i ok, natomiast w Allo mlr hamowanie wyszlo 0% i w tym lekarz widział prawdopodobną przyczynę niepowodzeń. Poszliśmy na konsultacje do innej kliniki, a jej szef mowi ze on z żoną też mają hamowanie 0% i troje dzieci i ma pewność że to jego. Odpuscilismy więc ta immunologie i stsrtowalismy ponownie. Jak macie wiedzę na ten temat?

Ja również mialam AlloMLR 0% immunolog skierował mnie na szczepienia limfocytami partnera do Łodzi po szczepieniach AlloMLR wzrosło do ponad 90% i teraz jestem w 7tc
 
reklama
Hej dziewczyny...
Jak już wczoraj czułam się lepiej i wieczorem kładłam się bez skurczy to mimo wszystko rano lutinus wypłynął podbarwiony krwią, w ciągu dnia jest czysto tylko zawsze rano, i teraz walczę od jakoś 2h ze skurczami brzucha, mam już rozpisana spasmolina(lek na receptę rozkurczowy) co 6h, do tego nospę 2xdziennie gdzieś między tymi lekami to biorę o 9:00 i 21:00 i mimo tych leków te skurcze. Jeszcze mogę wziąć paracetamol tak mi pani doktor powiedziała... Boję się że kiedyś nie będę mogła nad nimi kompletnie zapanować i moje dzieci mnie opuszczą :sad:
Czy któraś z Was też ma takie skurcze? Może macie jakąś radę dla mnie jak sobie z tym poradzić?
Jako dziecko czesto bralam spasmoline. Z oczywistych wzgledow na co innego ( mialam ostra niewydolnosc trzustki). Szybko pomagala, to dobry lek (przynajmniej tak go wspominam i nie mam na mysli smaku). Jest silniejszy od no spy.

Ale tylko tyle moge powiedziec, ja mam sporadyczne skurcze i ze 2 razy mialam zabarwiona wkladke (ftu, ftu,ftu i odpukac).

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry