reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej dziewczyny!!!!
Ja dziś znowu oczywiście pół nocy nie spałam tak mnie brzuch bolał mocno!!! Ale po no spie przeszło. Teraz jak leżę i się nie ruszam to nic nie boli... Leż i ryczę bo czuję że jutro beta mnie załamie!!!

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
glowa do gory muszisz byc dobrej mysli a nie nastawiac sie negatywnie. Wiara czyni cuda
 
reklama
ja po punkcji dostalam dwa dni l4 a pozniej do transferu nie doszlo to nic nie mialam. Ale ciewka jestem tez czy po transferze 3eba lezec? czy po 2 tyg wracalyscie do pracy jak bylyscie w ciazy czy zostawalyscie juz w domu? jak to sie odbywa wszystko?
Ja jestem w pracy, ale jak widać, dziś mam zapierdziel na forum.

Z tym, że u mnie workload jest jak sinusoida, raz mały raz taki, ze nie wyrabiam. Jak dojdę do momentu, że nie wyrabiam to chyba pójdę na zwolnienie.
 
Piszecie dziewczyny tez o badaniach samych zarodków. Czy macie jakieś konkretne wskazania do tego typu badań. Nawet nie wiedziałam, ze można wybrać płeć dziecka. Człowiek jest taki niedoinformowany! Jak sam nie zapyta to nie dostanie informacji. Tylko ze czasem nie wiadomo o co pytać, bo przecież nie wiemy wszystkiego [emoji30]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Mamy kariotypy i niestety translokacje zrownowazona u meza :( podobno on zleca duzo badan, często niepotrzebnych i kosztownych, ale jeszcze za malo go znam zeby sie wypowiadać...
Bylismy u niego jeden cykl. Monitoring, podstawowe badania. Przyszlismy bo nasienie meza wyszlo kiepskie. Faktycznie nazlecal bardzo duzo drogich badan od razu. Męzowi. Tak z miejsca. Androlog z kliniki potem tylko kiwal glowa za nie potrzebne te badania tak na poczatek, ze najpierw sie sprawdza po 3 miesiacach po suplementacji, inne podstawowe rzeczy sprawdza ale niektorzy ginekolodzy tak juz maja. Nie podpasowal mi ten lekarz bardzo i do in vitro jak sie zdecydowalismy na nie po ponad roku podeszlismy u innego lekarza,, Rokickiego. Ten z kolei badan zleca minimum. Czesto sie boje ze za malo. Wszystko "nie istotne". Co do kariotypow my mielismy robione na NFZ po ciazy z trisomia. Powiedzialam temu nowemu lekarzowi ze mamy je zrobione w wywiadzie na pierwszej wizycie. Nigdy nie kazal przynieść ich ksero wiec nie sadze ze sa bezwzglednie obowiazkowe. Bo lekarz na gębę wie ze sa, ale papierów nie potrzebował.
 
Piszecie dziewczyny tez o badaniach samych zarodków. Czy macie jakieś konkretne wskazania do tego typu badań. Nawet nie wiedziałam, ze można wybrać płeć dziecka. Człowiek jest taki niedoinformowany! Jak sam nie zapyta to nie dostanie odp. Tylko ze czasem nie wiadomo o co pytać, bo przecież nie wiemy wszystkiego [emoji30]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
To nie do końca tak. Jesli masz wskazania do badań genetycznych zarodków, bo któreś z was jest chore, albo już byłas w ciąży i ona była z wadą genetyczną to jest to wskazanie do badań genetycznych.

Wtedy możesz zapłacić dużo pieniążków (w zależności od kliniki, ale zazwyczaj jest to droższe niż samo ivf) i możesz zbadać zarodki. Bonusem sprawdzenia genotypów pod kątem najczęstrzych chorób genetycznych, jest poznanie płci zarodków, która definiuje się już w momencie połączenia komórki jajowej i plemniczka.
 
Hej dziewczyny!!!!
Ja dziś znowu oczywiście pół nocy nie spałam tak mnie brzuch bolał mocno!!! Ale po no spie przeszło. Teraz jak leżę i się nie ruszam to nic nie boli... Leż i ryczę bo czuję że jutro beta mnie załamie!!!

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
Joko zobacz ile z nas mialo leki bo plamienia bo skurcze bo objawy na @ a okazuje sie ze jest ok. Wiem ze ciezko jest ale postaraj sie myslec pozytywnie to duzo daje. Kochana trzymam za ciebie kciuki i zycze wysokiej bety jutro.
 
reklama
Do góry