reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kochana dzisiaj doktor się śmiała ze mnie. Ja mówię do niej,że raczej mam owulacje bo zrobiłam 3 testy i wyszły dwie kreski i mówię, że pierwszy raz widział na jakimś teście dwie kreski, że nawet jak kiedyś starałam się z mężem naturalnie to na testach owulacyjnych nie było nigdy 2 kresek. Więc nie mam pojęcia jak one się tam znalazły i to na 3 testach dzisiaj też mam śluz jak na dni płodne. Wydaje mi się, że reagujemy ale tak porostu mamy
Kurczę dzięki wielkie. Mam nadzieję że tak jest i że też u mnie będzie ok i w końcu uda nam się podejść do crio transferu.
 
reklama
Mnie sie wydawalo ze mam owulacje i nawet lekarzowi powiedzialam jak siedzialam na fotelu, ale on poobracal glowica do usg i pokazal mi ze jajniki nie pracuja i ze to co czyje to hormony ale nie z owu.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Dziękuję M@gda, stresuje się bo ostatnio tak u mnie wyszło że nie zareagowałam niby na ten estrofem i miałam owulacje i teraz oczywiście panikuje. Muszę wyluzowac przecież kurcze nic nie zrobię. Byle do wizyty we wtorek.
 
Czesc dziewczyny, dawno tu nie zagladalam, witam wszystkie nowe dziewczyny i gratuluje tym co sie udalo :) Postanowilam napisac do Was z zapytaniem (szczegolnie do Ciebie Milagors), bo jestem juz po badanich pgd zarodkow i mamy 5. swietnej jakosci, zdrowych mrozakow. I moja dr zalecila podanie tylko jednego zarodka i nie daje mi to spokoju, bo nastawilam sie na dwa. Ok, ze zarodki po badaniach genetycznych sa swietnej jakosci, ale sama nie wiem... Co Wy o tym myslicie?
Ja po pgs wzięłam 2 i nie żałuję

[emoji127] 28.10.2017
 
Dziewczyna, a na czym właściwie polega pgs?
Z 5 dniowych zarodków pobiera się materiał genetyczny do badań a same zarodki się mrozi. Pgs ma za zadanie wykryć potencjalne aberacje w poszczególnych parach chromosomów, czyli wszelkie tri - i monosomie. Określane są tez chromosomy x i y stąd ja znam płeć dzieci. Na wyniki czeka się do 14 dni roboczych. Jeśli jakiś zarodek jest chory to wcześniej deklarujesz czy ma zostać zniszony czy oddany na cele naukowe. Taki sam wynik juz w ciąży uzyskuje się z testu Nifty tyle tylko że materiał genetyczny dziecka pobierany jest z krwi obwodowej matki

[emoji127] 28.10.2017
 
Z 5 dniowych zarodków pobiera się materiał genetyczny do badań a same zarodki się mrozi. Pgs ma za zadanie wykryć potencjalne aberacje w poszczególnych parach chromosomów, czyli wszelkie tri - i monosomie. Określane są tez chromosomy x i y stąd ja znam płeć dzieci. Na wyniki czeka się do 14 dni roboczych. Jeśli jakiś zarodek jest chory to wcześniej deklarujesz czy ma zostać zniszony czy oddany na cele naukowe. Taki sam wynik juz w ciąży uzyskuje się z testu Nifty tyle tylko że materiał genetyczny dziecka pobierany jest z krwi obwodowej matki

[emoji127] 28.10.2017
I pewnie jest to odpłatne? Bardzo drogo? Szkoda, że nasz lekarz mi tego nie zaproponował...
 
reklama
I pewnie jest to odpłatne? Bardzo drogo? Szkoda, że nasz lekarz mi tego nie zaproponował...
No drogie badanie. Brałam w pakiecie ale kosztuje ok 9000 zł i w tym jest możliwości przebadania do 8 zarodków, za każdy następny trzeba zapłaci ale nie wiem ile. Ja do badań puscilam 5 i 4 okazały się być zdrowe jak rybki

[emoji127] 28.10.2017
 
Do góry