reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hey. Jest tu może ktos kto podchodził do do vitro w uk? W leeds?Ja dzis po tym krwawieniu zadz do klinik i kazali przestać brać leki. Nie udalo sie.Następna wizytę mam 9lutego i będę jeszcze raz próbować ale teraz juz nie na nhs bo nie mam mrozaczkow. Może ktos wie jake to koszta?
 
reklama
Sprawdź progesteron w piątek razem z betą. Mi lekarz powiedział że niski progesteron to ew. SKUTEK niepowodzenia a nie jego PRZYCZYNA.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom

Ale nie mówił o sytuacji gdzie ciało produkuje progesteron? O ciazy na cyklu z ciałkiem żółtym? Bo u mnie na sztucznym progesteronu nie produkuje ani produkować nie bede zanim sie łożysko nie rozwinie. Poziom jest zależny wyłącznie od tego, jak sie wchłania to co biorę i powodzenie albo nie nie ma tu nic do rzeczy na tym etapie jesli idzie o poziom progesteronu. Przynajmniej tak to rozumiem.


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
Ale nie mówił o sytuacji gdzie ciało produkuje progesteron? O ciazy na cyklu z ciałkiem żółtym? Bo u mnie na sztucznym progesteronu nie produkuje ani produkować nie bede zanim sie łożysko nie rozwinie. Poziom jest zależny wyłącznie od tego, jak sie wchłania to co biorę i powodzenie albo nie nie ma tu nic do rzeczy na tym etapie jesli idzie o poziom progesteronu. Przynajmniej tak to rozumiem.


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
Koniczynka i tu masz rację. Dlatego progesteron bierze się do ok 12 tygodnia ciąży,a czasami ciut dłużej.
Jeżeli to Cię uspokoi to zrób to badanie,koszt ok 40 zł. Do 4 tyg powinno być od 20 w górę, z tego co pamiętam. Mi ginekolog tłumaczył,że przy ivf to czasami nawet lepiej jak będzie wyższy,bo pozwala utrzymać ciaze. Ja bardzo długo miałam bardzo wysoki w ok 100-150 i żaden z 3 ginekologow mi nie powiedział,że to problem,wręcz przeciwnie.
Zrób sobie z beta,jak będzie pozytywna a np progesteron za niski to po prostu zwiększy Ci dawkę :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Beatko czyli jak są nrozaczki to jest tylko transfer?

Julito wejdź sobie na cennik jakiejkolwiek kliniki i popatrz co składa sie na in vitro. Czasem kupuje sie opcje z pakietem i płacisz za wszystko ustalona kwotę. A czasem za wszystko po kolei z osobna. Pełna procedura to badania, wizyty, wizyty w trakcie stymulacji, leki, punkcja, zapłodnienie i procedury embriologiczne, czasem jakies dodatki, sa rożne opcje, do tego transfer świeży, mrożenie zarodkow jesli sa, przechowywanie zarodkow jesli są, transfer crio - troche droższy. Jak juz masz zamrożone zarodki cześć z tych rzeczy logicznie rzecz biorąc nie jest potrzebna ale tez trzeba chodzić na wizyty, leki brac, czasem badania zrobić. Jak zarodkow nie masz zamrożonych zaczynasz od nowa. Sa kliniki, gdzie robią jakies promocje np 2+1 ale to konkretne kliniki i konkretne promocje. Przeczytaj sobie najlepiej od deski do deski jakiś cennik i co zawierają poszczególne pakiety to troche lepiej będziesz sie w temacie orientować.

No i zawsze może sie pokomplikowac, np hiperki i nie ma możliwości podania zarodków na świeżo. Trzeba zamrozić, i trzeba zapłacić więcej za transfer crio


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
 
Hey. Jest tu może ktos kto podchodził do do vitro w uk? W leeds?Ja dzis po tym krwawieniu zadz do klinik i kazali przestać brać leki. Nie udalo sie.Następna wizytę mam 9lutego i będę jeszcze raz próbować ale teraz juz nie na nhs bo nie mam mrozaczkow. Może ktos wie jake to koszta?
Mi kiedyś lekarz w uk powiedział ze to koszt ok 5.000£ ale nie wiem czy z lekami czy nie poczytaj może gdzie na forum o Ivf

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Julito wejdź sobie na cennik jakiejkolwiek kliniki i popatrz co składa sie na in vitro. Czasem kupuje sie opcje z pakietem i płacisz za wszystko ustalona kwotę. A czasem za wszystko po kolei z osobna. Pełna procedura to badania, wizyty, wizyty w trakcie stymulacji, leki, punkcja, zapłodnienie i procedury embriologiczne, czasem jakies dodatki, sa rożne opcje, do tego transfer świeży, mrożenie zarodkow jesli sa, przechowywanie zarodkow jesli są, transfer crio - troche droższy. Jak juz masz zamrożone zarodki cześć z tych rzeczy logicznie rzecz biorąc nie jest potrzebna ale tez trzeba chodzić na wizyty, leki brac, czasem badania zrobić. Jak zarodkow nie masz zamrożonych zaczynasz od nowa. Sa kliniki, gdzie robią jakies promocje np 2+1 ale to konkretne kliniki i konkretne promocje. Przeczytaj sobie najlepiej od deski do deski jakiś cennik i co zawierają poszczególne pakiety to troche lepiej będziesz sie w temacie orientować.

No i zawsze może sie pokomplikowac, np hiperki i nie ma możliwości podania zarodków na świeżo. Trzeba zamrozić, i trzeba zapłacić więcej za transfer crio


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony
Tak??? To nie wiedzialam ze tak jest...ja za crio nie doplacalam nic...
 
reklama
Tak??? To nie wiedzialam ze tak jest...ja za crio nie doplacalam nic...
Jak masz wykupiony pakiet a w nim transfer,który jest odroczony z powodu np hiperki,to się nie płaci. Przynajmniej u mnie tak mówili. Płacisz za każdy kolejny. I u mnie nie było pakietu zawierającego leki z tego co pamiętam.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry