reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wszystko biorę jak lekarz zalecił, tylko nie powiedział jak w dniu punkcji. Sama tylko suplementy czyli feminbion natal1, wit d3 i magnez (ten co biorę farmaceutka podała jako jedyny z atestami do brania w ciazy), lekarz wie. Transfer crio, moj pierwszy w ogóle bo miałam przełożony. Ale o 13 wiec nic nie musze przesuwać. Rano poranne leki a te w środku dnia biorę o 15 wiec akurat się zgrywa. Napisałam maila do lekarza, powinien mi odpisać jutro.

I tak, mam 5 dniowe zarodki. A z ciekawości jak to się ma do leków?


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.

A robisz jakieś badania z krwi przed crio? Tsh, progesteron itp bo mi pewnie lekarz nie zaleci ale ja chyba będę pewniejsza jak zrobię ?


I IVF Invimed Wro,11.16-punkcja,Hiperka,01.17- krio
 
reklama
Wszystko biorę jak lekarz zalecił, tylko nie powiedział jak w dniu punkcji. Sama tylko suplementy czyli feminbion natal1, wit d3 i magnez (ten co biorę farmaceutka podała jako jedyny z atestami do brania w ciazy), lekarz wie. Transfer crio, moj pierwszy w ogóle bo miałam przełożony. Ale o 13 wiec nic nie musze przesuwać. Rano poranne leki a te w środku dnia biorę o 15 wiec akurat się zgrywa. Napisałam maila do lekarza, powinien mi odpisać jutro.

I tak, mam 5 dniowe zarodki. A z ciekawości jak to się ma do leków?


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.


Mi transfer robią w 3 dniu... To źle??
 
A robisz jakieś badania z krwi przed crio? Tsh, progesteron itp bo mi pewnie lekarz nie zaleci ale ja chyba będę pewniejsza jak zrobię ?


I IVF Invimed Wro,11.16-punkcja,Hiperka,01.17- krio

Tsh mam pod kontrolą, z endokrynolog doszłyśmy wreszcie miesiac temu do dawki przy której jest optymalne. Teraz go nie badam, wolę po pozytywnej becie sprawdzić jak mi się część leków wypłucze i spadnie (bo wiadomo, ze teraz wzrośnie przy podejściu chwilowo). Progesteron i estrogeny miałam robione w czwartek i lekarz powiedział ze sa ok, endometrium tez było dobre na tamten moment. Nie wiem czy w dniu podejścia jest szansa zby spadło. W czwartek było 9,5.


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
to ma się tylko do acardu bo 1- 2dpt to początek implanatacji dlatego acard braalym dzień przed crio blastocysty. A wiem, że dziewczyny po punkcji juzbiorą co moim zdaniem w przypadku 2-3 dniowych zarodków jest niepotrzebne.[/QUOTE]
 
Ostatnia edycja:
zdanie na temat transferów 3 dnioeych sa podzielone:-) tak samo w przypadku blastocyst. Jeżeli to TEN zarodek nie ma znaczenia kiedyś jest transferowany.
Ogólnie embriony w 4 dniu dopiero znajduja się w macicy po wyjściu z jajowodu. A naukowcy nie wiedza czy srodowisko maciczne jest lepsze dla zarodka 3 dniowego niż szkiełko gdzie warunki sa wymuszone, ale może jednak mniej drastyczne. Nie wiedza także czy zarodek który nie przetrwał na szkle przetrwałby w macicy itp.. Róznica jest jedna w przypadku blastocyst selekcja odbywa się na szkle a nie w ciele kobiety. ma to znaczenie bo walka z niepłodnoscia jest strasznie wyniszczajaca..
 
reklama
Bolatko :( odpocznij chwile zanim znowu spróbujesz .
Mi ostatnio lekarz powiedział ze jest za transferem 2 dniowych zarodków bo gdzie im będzie lepiej niż u mamy w brzusiu:) coś w tym jest bo na 5 zarodków 2 mi podano w drugiej dobie a 3 zdecydowaliśmy z mężem ze przetrzymamy do 5 . I tak do 5 doby żaden nie przeżył natomiast jeden z tych dwóch został z nami :)
 
Do góry