reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Zmienili mi wizytę mam jutro a ta z 24.01 można wykreślić :) Ja podchodziłam na cyklu naturalnym i miałam wizyty tez 2 dc i 12 lub 13dc i poza witaminami i 1×1 estrofemu ale tylko dlatego ze endo na sztucznym cyklu wogule nie rosło nic nic nie nic nie brałam i udało się
o matko...jak czytam o tych wszystkich mutacjach i niedoskonalosciach komorek to powiem wam ze trace nadzieje...znowu zaczynam sie martwic,a myslalam ze wiekszy dystans bede miala przy drugim podejsciu...dzieki za odpowiedz:)
 
reklama
o matko...jak czytam o tych wszystkich mutacjach i niedoskonalosciach komorek to powiem wam ze trace nadzieje...znowu zaczynam sie martwic,a myslalam ze wiekszy dystans bede miala przy drugim podejsciu...dzieki za odpowiedz:)
Spokojnie nie czytaj za dużo :) ja też się denerwowalam jak podchodziłem do crio a jak szłam na sztucznym cyklu i Nic endo nie chciało rosnąć to myślałam że nic z tego a nigdy z nim nie miałam problemów na naturalnym urosło ładnie i się udało także spokojnie jak dla mnie lepiej ze na naturalnym :)
 
Spokojnie nie czytaj za dużo :) ja też się denerwowalam jak podchodziłem do crio a jak szłam na sztucznym cyklu i Nic endo nie chciało rosnąć to myślałam że nic z tego a nigdy z nim nie miałam problemów na naturalnym urosło ładnie i się udało także spokojnie jak dla mnie lepiej ze na naturalnym :)

Super że rośnie.
Ja na kolejnych podejściach tez będę chciała nadnaturalnym jesli się zgodzą - - raczej się zgodzą skoro lekarz mi powiedział wprost, ze u mnie wszystko jedno. Mimo, ze teraz chyba wszystko ładnie rośnie, endo było 9,5 na kilka dni przed transferem. Ale jak to mi oszczędzi tony leków to wolę na naturalnym bo boję się trochę. Moje piersi to torbiel na torbieli, ryzyko jakichś ginekologicznych cholerstw na dole, czerniak, ciąża z ZD, zarodek z xxx (czyli na 100% z mojej gamety, no chyba że mozajka) Jednym słowem ja jestem mutant. X-Man normalnie [emoji33]


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
Bolątko przykro mi :(



-> MTHFR - mutacja mowiaca tyle, ze nie przyswajasz zwyklych form witamin B (m.in. kwasu foliowego!) , i moze podwyzszac homocysteine, co zwieksza krzepliwosc krwi. wiec trzeba sie suplementować formami metylowymi. Ja biore te: Link do: Thorne Research, Methyl-Guard Plus, 90 Veggie Caps. ale w polsce w aptece mozna kupic np Modulator homocysteiny. do tego Acard i w ciąży Clexan.

Te dwa, to razem z powyzszym diagnozują trombofilie - tez kwestia krzepliwosci krwi
-> gen mutacji protrombiny 20210A, mutacja czynnika V Leiden
na to tez clexan i acard

te cztery badania:
-> p/ciała kardiolipiniowe IgG , IgM
-> Antykoagulant toczniowy
-> Białko C białko S
-> p/ ciała przeciwko beta 2 glikoproteinie
badaja czy masz zespol antyfosfolipidowy - czyli problemy z krzepliwoscia krwi. Na to clexane.

przeciwcial ANCA nie znam.

Cen nie pamietam... :( Pakiet trombofilii czyli 3 pierwsze genetyczne, chyba w Diagnostyce kosztowal jakies 450zł..
Czyli clexane lekiem na wszystko :)
A mi przyszło do głowy takie pytanie.
Ja jadłam zwykły kwas foliowy zbadalam poziom i było 21 :errr: norma do 18 chyba
.
No ale ze była tu dyskusji ze kwas foliowy metylowy lepszy ;) no to sobie kupiłam 800mg solgara a potem zrobiłam te wszystkie badania i wyszło ze nie mam mutacji.
Czy ja ten kwas przyswaja tak dobrze jak zwykły czy lepiej czy gorzej. ?
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny za wsparcie jest strasznie ciężko bardzo...ale nie jedna z Was już przez to przeszła...płaczę i walczę ze sobą bo wiem, że muszę się podnieść...cholernie ciężko masakra :(:(

Kochane powiedzcie mi co teraz będzie się działo lekarka moja jest na urlopie i na mojego sms odpisała mi "odstawić leki" przykro mi się zrobiło...

Kiedy mogę dostać okres? Jak długo muszę odczekać po czymś takim żeby zaś zacząć się stymulować? Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania teraz w kierunku dlaczego tak się stało?? pomóżcie macie czasami większą wiedzę niż lekarze...

Teraz zrobiłam sobie pierwszą kawę od 3 miesięcy...rzuciłam przed całą procedurą...
Dziękuje za wsparcie dziewczyny fajnie że możemy razem być
 

Załączniki

  • 16107052_1322217647836089_1926191835_o_jzzpl.jpg
    16107052_1322217647836089_1926191835_o_jzzpl.jpg
    62,6 KB · Wyświetleń: 73
Czyli clexane lekiem na wszystko :)
A mi przyszło do głowy takie pytanie.
Ja jadłam zwykły kwas foliowy zbadalam poziom i było 21 :errr: norma do 18 chyba
.
No ale ze była tu dyskusji ze kwas foliowy metylowy lepszy ;) no to sobie kupiłam 800mg solgara a potem zrobiłam te wszystkie badania i wyszło ze nie mam mutacji.
Czy ja ten kwas przysfajam tak dobrze jak zwykły czy lepiej czy gorzej. ?

Hmm.. pojęcia nie mam dlaczego tak... moze duzo w jedzeniu juz jadłaś kwasu i dodatkowo suplementowalas i stad wyższy poziom skoro mutacji brak?.. jak jest za wysoki poziom we krwi to niby słabiej sie przyswaja..
moze sa jeszcze jakies geny nieodkryte lub niepopularne ktore za wchłanianie odpowiadają.


--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
 
Hmm.. pojęcia nie mam dlaczego tak... moze duzo w jedzeniu juz jadłaś kwasu i dodatkowo suplementowalas i stad wyższy poziom skoro mutacji brak?.. jak jest za wysoki poziom we krwi to niby słabiej sie przyswaja..
moze sa jeszcze jakies geny nieodkryte lub niepopularne ktore za wchłanianie odpowiadają.


--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
Chodzi mi o to czy jak nie mam mutacji to czy ten metylowy mogę brać. ? Czy on jest tylko dla tych co mają mutacje. ?czy nie mając mutacji się go przyswaja.
Biorę teraz co 2 dzień bo chciałam sobie dogodzić i kupiłam 800 mg
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny za wsparcie jest strasznie ciężko bardzo...ale nie jedna z Was już przez to przeszła...płaczę i walczę ze sobą bo wiem, że muszę się podnieść...cholernie ciężko masakra :(:(

Kochane powiedzcie mi co teraz będzie się działo lekarka moja jest na urlopie i na mojego sms odpisała mi "odstawić leki" przykro mi się zrobiło...

Kiedy mogę dostać okres? Jak długo muszę odczekać po czymś takim żeby zaś zacząć się stymulować? Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania teraz w kierunku dlaczego tak się stało?? pomóżcie macie czasami większą wiedzę niż lekarze...

Teraz zrobiłam sobie pierwszą kawę od 3 miesięcy...rzuciłam przed całą procedurą...
Dziękuje za wsparcie dziewczyny fajnie że możemy razem być
Strasznie mi przykro trzymaj się kochana choć wiem że to nie jest latwe w takiej sytuacji

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wsparcie jest strasznie ciężko bardzo...ale nie jedna z Was już przez to przeszła...płaczę i walczę ze sobą bo wiem, że muszę się podnieść...cholernie ciężko masakra :(:(

Kochane powiedzcie mi co teraz będzie się działo lekarka moja jest na urlopie i na mojego sms odpisała mi "odstawić leki" przykro mi się zrobiło...

Kiedy mogę dostać okres? Jak długo muszę odczekać po czymś takim żeby zaś zacząć się stymulować? Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania teraz w kierunku dlaczego tak się stało?? pomóżcie macie czasami większą wiedzę niż lekarze...

Teraz zrobiłam sobie pierwszą kawę od 3 miesięcy...rzuciłam przed całą procedurą...
Dziękuje za wsparcie dziewczyny fajnie że możemy razem być

Przykro mi. Nie poddawaj się. Dla Ciebie też zaświeci słońce.
 
Do góry