reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Witam was wszystkich jestem tu nowa i mam kilka pytań , kiedy trzeba pic duzo wody . Jestem po tabletkach antykoncepcyjnych i jutro zaczynam pierwsze kłucie (gonal)
 
Czy myślicie że bez laparo będę miała szansę na in vitro?

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
joko,a o jakiej laparoskopii mowisz ? jajnikow czy calej jamy brzusznej??
Bo jesli o jajnikach ,to jesli bedziesz miala niedrozne jajowody,to nie zmienia faktu szans na udane in vitro.Metode te wymyslili w pierwszej kolejnosci dla kobiet z niedroznymi jajowodami,takze spokojnie.

Jesli mowisz o laparoskopii brzucha...znajda ogniska endometriozy,zrosty ,torbiele...to sie sprawa komplikuje,co tez nie przesadza o ciazy,czasami trzeba pewn rzeczy wyleczyc,zanim przystapi sie do dzialania.

Bez laparo nie dowiesz sie tego wszystkiego,pytanie czy chcesz wiedziec???Nie robilabym tego na razie, zrobcie pelna procedure,jak sie 2-3 razy nie uda,wtedy warto obejrzec to i tamto.
Nie funduj sobie tyle stresu,zycze ci wygranej w totka,za pierwszym razem:-) :):-) :):-) :)
 
A czym sie różni pełna i skrócona procedura? I czy sa jakies za i przeciw każdej z tych opcji?


--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
 
joko,a o jakiej laparoskopii mowisz ? jajnikow czy calej jamy brzusznej??
Bo jesli o jajnikach ,to jesli bedziesz miala niedrozne jajowody,to nie zmienia faktu szans na udane in vitro.Metode te wymyslili w pierwszej kolejnosci dla kobiet z niedroznymi jajowodami,takze spokojnie.

Jesli mowisz o laparoskopii brzucha...znajda ogniska endometriozy,zrosty ,torbiele...to sie sprawa komplikuje,co tez nie przesadza o ciazy,czasami trzeba pewn rzeczy wyleczyc,zanim przystapi sie do dzialania.

Bez laparo nie dowiesz sie tego wszystkiego,pytanie czy chcesz wiedziec???Nie robilabym tego na razie, zrobcie pelna procedure,jak sie 2-3 razy nie uda,wtedy warto obejrzec to i tamto.
Nie funduj sobie tyle stresu,zycze ci wygranej w totka,za pierwszym razem:-) :):-) :):-) :)
Jajowody mam drożne bo miałam hsg. Chodzi mi o całą jamę brzuszna bo czy in vitro się uda jeśli coś tam jest nie tak??? Raczej wątpliwe?! Jak będę na wizycie to podpytam moja gin o to wszystko bo mam sporo wątpliwości bo ja wielu badań o których tu mówicie to nawet nie słyszałam i nie miałam wielu z nich robionych

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A czym sie różni pełna i skrócona procedura? I czy sa jakies za i przeciw każdej z tych opcji?


--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
Dlugi i krotki protokol do in vitro

Protokół długi
Protokół długi to dziś najczęściej wybierany protokół leczenia niepłodności z wykorzystaniem metody in vitro. Polega na podawaniu kobiecie analogów GnRh już od połowy cyklu poprzedzającego (w formie krótko trwającej ) bądź w 1. dniu cyklu aż do momentu, gdy organizm pacjentki przestanie wydzielać własne hormony (dzieje się to zwykle około 14 dni po rozpoczęciu stymulacji analogami GnRh). Wówczas rozpoczyna się stymulacja jajników gonadotropinami. Cała procedura jest regularnie monitorowana, a iniekcja hCG wywoływana jest dopiero, gdy pik owulacyjny osiągnie średnicę min. 16 mm oraz właściwe stężenie estradiolu (200–300 pg/ml). Pobranie komórek jajowych następuje 34-38 godzin po podaniu hCG. Czas trwania leczenia to 5-8 tygodni.

Protokół krótki
W protokole krótkim, trwającym zaledwie kilka dni (ok. 10), stymulacja gonadotropinami rozpoczyna się już 2-3 dnia cyklu. Równocześnie (od 3. dnia cyklu) podawane są także analogi GnRh, które mają zapobiec niekontrolowanemu wyrzutowi z przysadki mózgowej hormonu luteinizującego, mającego ogromny wpływ na jakość żeńskich komórek rozrodczych. Protokół krótki może być także stosowany dłużej – 2-3 tygodnie (jest to tzw. protokół krótki z agonistą). Wówczas w procedurze wykorzystuje się wzrost poziomu endogennych gonadotropin, zauważany po podaniu agonisty GnRh. Taki protokół bywa stosowany rzadziej niż dwa powyższe ze względu na niższy wskaźnik uzyskiwanych ciąż.


Dlugi protokol zalecany jest przy pcos(duze zagrozenie hiperstymulacja,endometriozie, nieregularnych cyklach,problemach z owulacja.Po to zeby nie przemeczac ukladu rozrodczego ,pierwsza faza polega na wyciszaniu jajnikow,druga faza to podlaczenie hormonow a pozniej wlasciwa stymulacja.

Krotki,jest dla tych kobiet,ktore dobrze reaguja na hormony i nie maja w/w dolegliwosci.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ,mamy w grupach(na zielonym pasku do gory) Slownik Invitro. Szukajcie niebieskiego kwadracika z literami SL. Jest tam naprawde duzo rzeczy o ciazy,porodzie,hormonach ,implantacji,badaniach itp. Moze znajdziecie cos dla siebie
 
reklama
Caly swiat odchodzi od tej metody ,a ze swiatowa jestes....;););)a tak na serio porownujac icsi a iui ,to jak dzien do nocy i jesli lekarz jest w porzadku iwie z gory ze to sensu nie ma ,to mowi.
A odnosnie problemow ,jak facet ma super armie to robi sie ivf,jak sa problemy to bardziej by icsi pasowalo:)

To kiedy proponuja iui w takim razie ? Sadzilam ze z nieplodnoscia idiopatyczna Niektore maja i zachodza,szczerze to ja sadzilam ze mi zaproponuja



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry