reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dlugi i krotki protokol do in vitro

Protokół długi
Protokół długi to dziś najczęściej wybierany protokół leczenia niepłodności z wykorzystaniem metody in vitro. Polega na podawaniu kobiecie analogów GnRh już od połowy cyklu poprzedzającego (w formie krótko trwającej ) bądź w 1. dniu cyklu aż do momentu, gdy organizm pacjentki przestanie wydzielać własne hormony (dzieje się to zwykle około 14 dni po rozpoczęciu stymulacji analogami GnRh). Wówczas rozpoczyna się stymulacja jajników gonadotropinami. Cała procedura jest regularnie monitorowana, a iniekcja hCG wywoływana jest dopiero, gdy pik owulacyjny osiągnie średnicę min. 16 mm oraz właściwe stężenie estradiolu (200–300 pg/ml). Pobranie komórek jajowych następuje 34-38 godzin po podaniu hCG. Czas trwania leczenia to 5-8 tygodni.

Protokół krótki
W protokole krótkim, trwającym zaledwie kilka dni (ok. 10), stymulacja gonadotropinami rozpoczyna się już 2-3 dnia cyklu. Równocześnie (od 3. dnia cyklu) podawane są także analogi GnRh, które mają zapobiec niekontrolowanemu wyrzutowi z przysadki mózgowej hormonu luteinizującego, mającego ogromny wpływ na jakość żeńskich komórek rozrodczych. Protokół krótki może być także stosowany dłużej – 2-3 tygodnie (jest to tzw. protokół krótki z agonistą). Wówczas w procedurze wykorzystuje się wzrost poziomu endogennych gonadotropin, zauważany po podaniu agonisty GnRh. Taki protokół bywa stosowany rzadziej niż dwa powyższe ze względu na niższy wskaźnik uzyskiwanych ciąż.


Dlugi protokol zalecany jest przy pcos(duze zagrozenie hiperstymulacja,endometriozie, nieregularnych cyklach,problemach z owulacja.Po to zeby nie przemeczac ukladu rozrodczego ,pierwsza faza polega na wyciszaniu jajnikow,druga faza to podlaczenie hormonow a pozniej wlasciwa stymulacja.

Krotki,jest dla tych kobiet,ktore dobrze reaguja na hormony i nie maja w/w dolegliwosci.
Bardzo dziękuje! Czyli u mnie krotki byłby ok.

Dziewczyny ,mamy w grupach(na zielonym pasku do gory) Slownik Invitro. Szukajcie niebieskiego kwadracika z literami SL. Jest tam naprawde duzo rzeczy o ciazy,porodzie,hormonach ,implantacji,badaniach itp. Moze znajdziecie cos dla siebie
Super.
Będąc na aplikacji w telefonie tez mogę to znaleźć?


--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
 
reklama
Jajowody mam drożne bo miałam hsg. Chodzi mi o całą jamę brzuszna bo czy in vitro się uda jeśli coś tam jest nie tak??? Raczej wątpliwe?! Jak będę na wizycie to podpytam moja gin o to wszystko bo mam sporo wątpliwości bo ja wielu badań o których tu mówicie to nawet nie słyszałam i nie miałam wielu z nich robionych

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
mi lekarz powiedział że laparo nic nie pomoże przy in vitro, za to histeroskopia już tak
 
Haha tak to już jest[emoji14]ja przy ostatnich badaniach też zrobiłam sobie bete 03.01. i wyszła ponad 177.000 :)

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom

A w którym byłaś tygodniu? Ja w 8 mam ponad 60 tys.


Dziewczyny potrzebuje pomocy. TSH wyszlo mi 3,7 a nigdy nie miałam problemów z tarczycą. Co to oznacza? Jutro ide do lekarza. Czy to grozi dużymi powikłaniami? Bardzo się boję...
 
A w którym byłaś tygodniu? Ja w 8 mam ponad 60 tys.


Dziewczyny potrzebuje pomocy. TSH wyszlo mi 3,7 a nigdy nie miałam problemów z tarczycą. Co to oznacza? Jutro ide do lekarza. Czy to grozi dużymi powikłaniami? Bardzo się boję...

Nie boj Sue ,dadza tabletki na obnizenie ,bralam az do niedawna a JuZ dawno mam polmetek ciazy ,wazne ze tsh sprawdzaja mialam 3.1a Po tabl na thyroid obnizylo Sue do 1.9, lepiej niech bedzie ponizej 2;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A w którym byłaś tygodniu? Ja w 8 mam ponad 60 tys.


Dziewczyny potrzebuje pomocy. TSH wyszlo mi 3,7 a nigdy nie miałam problemów z tarczycą. Co to oznacza? Jutro ide do lekarza. Czy to grozi dużymi powikłaniami? Bardzo się boję...
To było dokładnie tydzień temu czyli 10 tc i 2 dni. Akurat byłam przed wizyta u endokrynologa (mam rozpisanie wizyty na całą ciążę co 6 tygodni). Niestety w ciąży wzrasta poziom TSH. Ja mam Hashimoto i przed transferem dostałam zwiększenie dawki leku z 75 na 100 a od tygodnia endokrynolog przepisala mi już dawkę 125. Na razie poziom TSH nie przekracza 1 ale muszę je kontrolować. Proponuję Tobie wybrac się do jakiegoś dobrego endokrynologa, który zna się poniekąd na sprawach związanych z in vitro. Moja endokrynolog właśnie taka jest i na maksa się cieszę.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzymamy kciuki za udane wizyty i za same dobre wiadomości.
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]

Już styczeń - kobietki, to będzie nasz rok. Niech przyniesie kolejne ciąże! Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Rok 2016 zakonczony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Styczeń
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo


11.01 - Maddi@ - wizyta u gin prowadzącego ciążę
11.01 - ambicja1987 - kontrola w klinice

12.01 - kreatola - wizyta u gin prowadzącej ciążę
12.01 - koniczyna82 - kontrola cyklu przed crio
12.01 - kropelka30 - USG
13.01 - JoannaRak - betowanie 2
17.01 - ambicja1987 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
18.01 - koniczyna82 - criotransfer
18.01 - sunrisea - criotransfer
18.01 - BeataWarszawa - wiyzta u gin prowadzącego ciążę
19.01 - JoannaRak - wizyta u gin prowadzącego ciążę
20.01 - husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
20.01 - asiex - badania prenatalne
24.01 - rybka14 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
25.01 - Ewunka - histeroskopia
26.01 - mawila - badanie prenatalne 1

03.02 - Klarsa - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - ema51 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - rybka14 - badania prenatalne 3
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
01.03 - BeataWarszawa - badania prenatalne 2
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu
12.07 - Klarsa - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;) :D8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzymamy kciuki za udane wizyty i za same dobre wiadomości.
Życzymy cierpliwości wszystkim oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesięczne domki mamuś :* [emoji173]

Już styczeń - kobietki, to będzie nasz rok. Niech przyniesie kolejne ciąże! Ruszamy do boju po nasze szczęścia.
Rok 2016 zakonczony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie największego marzenia każdej z nas bycia mamą :):*
Styczeń
Shake it up baby, twist and shout :)
Będzie sie działo


11.01 - Maddi@ - wizyta u gin prowadzącego ciążę
11.01 - ambicja1987 - kontrola w klinice

12.01 - kreatola - wizyta u gin prowadzącej ciążę
12.01 - koniczyna82 - kontrola cyklu przed crio
12.01 - kropelka30 - USG
13.01 - JoannaRak - betowanie 2
17.01 - ambicja1987 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
18.01 - koniczyna82 - criotransfer
18.01 - sunrisea - criotransfer
18.01 - BeataWarszawa - wiyzta u gin prowadzącego ciążę
19.01 - JoannaRak - wizyta u gin prowadzącego ciążę
20.01 - husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
20.01 - asiex - badania prenatalne
24.01 - rybka14 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
25.01 - Ewunka - histeroskopia
26.01 - mawila - badanie prenatalne 1

03.02 - Klarsa - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - ema51 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - rybka14 - badania prenatalne 3
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
01.03 - BeataWarszawa - badania prenatalne 2
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu
12.07 - Klarsa - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;) :D8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana dopisz mnie na betowanie 2 na piątek i na pierwszą wizytę USG na 20.01
 
reklama
mi lekarz powiedział że laparo nic nie pomoże przy in vitro, za to histeroskopia już tak
Kochane ja miałam zupełnie na odwrót. Konsultację miałam w dwóch klinkach zanim podjęłam decyzję w której. I w jednej i drugiej usłyszałam, że najpierw laparoskopia i histeroskopia przed In Vitro żeby sprawdzić czy wszystko jest właśnie ok ponieważ In Vitro to nie tania sprawa i przedewszytkim chodzi o nas żeby się nie okazało że nie powiodło się bo coś jest nie tak w środku. Oczywiście to też nie jest tanie mi się udało na kasę chorych musiałam tylko przeleżeć 3 dni w szpitalu choć powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie od razu po paru godzinach wrócić do domu....
Ja tak usłyszałam i miałam robione. Na szczęście okazało się, że oprócz dwóch polipów wszystko jest ok :)
 
Do góry