reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jestem, jestem. Najpierw mialam stymulacje na samym letrozolu i 0 komorek, potem letrozol 7 dni dwa razy dziennie, potem zastrzyki z fsh (cykl przerwany). Przy 4tej stymulacji 10 dni letrozolu raz dziennie, potem zastrzyki z fsh - i to byla ostatnia. Przy pierwszej stymulacji zle sie po tym czulam, potem juz sie organizm przyzwyczail.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Zastosowanie inhibitorów aromatazy. W ostatni czasie coraz częściej w standardowych protokołach stymulacji dołącza się letrozol w dawce 2,5-5 mg/d. Użycie tego leku nadal jest dość kontrowersyjne, ze względu na brak jednoznacznych danych dotyczących jego bezpieczeństwa i konieczność stosowania poza zarejestrowanymi wskazaniami. Użycie letrozolu wydaje się być uzasadnione u pacjentek z estrogenozależnymi nowotworami, stymulowanych w celu zachowania ich płodności, w endometriozie i adenomyozie, w związku z ryzykiem choroby zakrzepowo-zatorowej, ale także coraz częściej w grupie poor responders (47). Zastosowanie inhibitora aromatazy nie zwiększa statystycznie znamiennie wskaźnika ciąż, liczby uzyskanych oocytów czy transferowanych zarodków, wiąże się natomiast z niższym kosztem i jest uznawane za bardziej przyjazne dla pacjentek (48). Lee i wsp. wskazywali również na poprawę środowiska hormonalnego płynu pęcherzykowego po użyciu letrozolu (49). W naszym własnym materiale obserwowaliśmy poprawę jakości oocytów po zastosowaniu inhibitorów aromatazy u pacjentek z niską rezerwą jajnikową, w porównaniu do tych, które uzyskano w poprzednim cyklu stymulacji.
Znalazłam coś takiego i pamiętałam o Tobie i chciałam go włączyć do menopuru tylko nie wiedziałam jak to się jje .Dzięki.
Zobaczę co mi lekarz odpisze bo jeszcze ma święta i czekam hi
A jak moje bliźniaki. ? Grzeczne. ?
 
reklama
A u was zapładniane mogą być wszystkie czy tylko 6?

U nas też problem jest po stronie meża. I tez się bardzo stresował, przejmował. Dużo pracy kosztowało mnie przekonanie i upewnienie go tak na 100% ze z dzieckiem czy bez chce tylko jego. I nie nastawiamy się, ze na pewno się uda bo tyłek za bardzo może bolec od takiego nastawienia jak się spadnie. Czasem zobaczę jakiegoś cudnego zwierzaka to mowię ze jak nie będziemy mieć dzieci to muszę koniecznie miec takiego i będziemy sobie z nim podróżować po świecie za ta kasę która by poszła w pieluchy i lekcje lektoratu dla latorośli. Mowię tak specjalnie żeby rozluźnić trochę atmosferę żartami i wyryć mu w czerepie że ja na pewno biorę pod uwagę opcje życia bez dzieci i i tak bardzo go kocham. I ze jeśli się jednak nie uda to i kolejne podejście to mam wizje życia by czerpać szczęście garściami le się nam uda a nie odstawiać psychozy z np. lalka, która będzie moim wyimaginowanym dziecieciem. Albo wyć przy każdej informacji o ciąży znajomych. On jest całkowicie pewien ze nie zamieniła bym go na innego, z którym bym miała 12 maluchów i odkąd on to wie łatwiej jest nam oboje.

U mnie było 17 komórek, z czego 15 dojżałych. Z 15 zapłodniło się 10 a ze wszystkie były hodowane aż do 5 dnia i przetrwało całe 5 zarodków. Nie miałam transferu bo my robiliśmy badania genetyczne zarodkow i wszystkie zamrożone czekają na mnie. A ja czekam na okres.

Jak mogę ci coś doradzić to jeśli faktycznie kiepskie jest nasienie to naciskaj na IMSI


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Mój robi to samo co Ty ( to ja jestem popsuta ) Wiec chyba mnie kocha :D mimo że ciężko mi wyprodukować jajko a gdzie tam do dziecka. .....
Pytałaś wczoraj o me wyniki przyszły na moje oko są piękne czekam na interpelację lekarza.
Buziak
 
Ostatnia edycja:
Zastosowanie inhibitorów aromatazy. W ostatni czasie coraz częściej w standardowych protokołach stymulacji dołącza się letrozol w dawce 2,5-5 mg/d. Użycie tego leku nadal jest dość kontrowersyjne, ze względu na brak jednoznacznych danych dotyczących jego bezpieczeństwa i konieczność stosowania poza zarejestrowanymi wskazaniami. Użycie letrozolu wydaje się być uzasadnione u pacjentek z estrogenozależnymi nowotworami, stymulowanych w celu zachowania ich płodności, w endometriozie i adenomyozie, w związku z ryzykiem choroby zakrzepowo-zatorowej, ale także coraz częściej w grupie poor responders (47). Zastosowanie inhibitora aromatazy nie zwiększa statystycznie znamiennie wskaźnika ciąż, liczby uzyskanych oocytów czy transferowanych zarodków, wiąże się natomiast z niższym kosztem i jest uznawane za bardziej przyjazne dla pacjentek (48). Lee i wsp. wskazywali również na poprawę środowiska hormonalnego płynu pęcherzykowego po użyciu letrozolu (49). W naszym własnym materiale obserwowaliśmy poprawę jakości oocytów po zastosowaniu inhibitorów aromatazy u pacjentek z niską rezerwą jajnikową, w porównaniu do tych, które uzyskano w poprzednim cyklu stymulacji.
Znalazłam coś takiego i pamiętałam o Tobie i chciałam go włączyć do menopuru tylko nie wiedziałam jak to się jje .Dzięki.
Zobaczę co mi lekarz odpisze bo jeszcze ma święta i czekam hi
A jak moje bliźniaki. ? Grzeczne. ?

Ja to dostawalam jako poor responder :-). Zeby podkrecic jajniki przed wlasciwa stymulacja. A blizniaki ide dzis podgladnac, to sie okaze czy grzeczne [emoji18]


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sprawdze dzisiaj w klinice.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Postanowiłam się stymulować małymi dawkami o_O 150 ...... dziwne jak nie odpowiadam prawie na 375. .... ale takie mam przeczucie ze ta dawka je niszczy. ... a i tak nie wyprodukuje więcej jak 4 ..... wiec po co mi 375 ....
Chce ta stymulację zrobić po swojemu :D jak nie wyjdzie to będę pewna że nic już nie są się zrobić :(
 
Trzymamy kciuki za udany transfer, piękne widoki w czasie wizyt i za same dobre wiadomości!!
Życzymy cierpliwości dla wszystkich oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesieczne domki mamus :* [emoji173]

Już grudzień - kobietki, to bedzie nasza zima. Niech bedzie szczesliwsza od lata i jesieni razem wziętych :biggrin2::tak: owocna w kolejne ciaze! Ruszamy do boju po nasze szczescia.
Listopad zakonczony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie najwiekszego marzenia kazdej z nas bycia mamą :):*
Grudzień
Shake it up baby, twist and shout :)
Bedzie sie działo


28: BeataWarszawa - badania prenatalne 1
28: kreatola - wizyta kontrolna w instytucie badań prenatalnych
28: balątko - transfer

29: Maddie@ - badanie prenatalne
29: Mawila - wizyta u gin prowadzącego ciążę
30: pixie_dixie - kontrola przed crio
31: jogo - test domowy

2017

02.01 - peeggy - wizyta u gin prowadzącego ciążę
03.01 - ambicha1987 - wizyta serduszkowa [emoji173][emoji173][emoji173]
05.01 - jo_asia79 - punkcja
07.01 - jo_asia79 - transfer
09.01 - asiex - wizyta u gin prowadzącego ciążę
03.01 - rybka14 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
05.01 - rustynka - badania prenatalne 1
09.01 - liczka - wizyta przed crio
09.01 - bronią 86 - betowanie 1
10.01 - jeera86 - początek stymulacji
11.01 - Maddi@ - wizyta u gin prowadzącego ciążę
12.01 - kreatola - wizyta u gin prowadzącej ciążę
12.01 - kropelka30 - USG
20.01 - husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - ema51 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;) :D8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzymamy kciuki za udany transfer, piękne widoki w czasie wizyt i za same dobre wiadomości!!
Życzymy cierpliwości dla wszystkich oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesieczne domki mamus :* [emoji173]

Już grudzień - kobietki, to bedzie nasza zima. Niech bedzie szczesliwsza od lata i jesieni razem wziętych :biggrin2::tak: owocna w kolejne ciaze! Ruszamy do boju po nasze szczescia.
Listopad zakonczony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie najwiekszego marzenia kazdej z nas bycia mamą :):*
Grudzień
Shake it up baby, twist and shout :)
Bedzie sie działo


28: BeataWarszawa - badania prenatalne 1
28: kreatola - wizyta kontrolna w instytucie badań prenatalnych
28: balątko - transfer

29: Maddie@ - badanie prenatalne
29: Mawila - wizyta u gin prowadzącego ciążę
30: pixie_dixie - kontrola przed crio
31: jogo - test domowy

2017

02.01 - peeggy - wizyta u gin prowadzącego ciążę
03.01 - ambicha1987 - wizyta serduszkowa [emoji173][emoji173][emoji173]
05.01 - jo_asia79 - punkcja
07.01 - jo_asia79 - transfer
09.01 - asiex - wizyta u gin prowadzącego ciążę
03.01 - rybka14 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
05.01 - rustynka - badania prenatalne 1
09.01 - liczka - wizyta przed crio
09.01 - bronią 86 - betowanie 1
10.01 - jeera86 - początek stymulacji
11.01 - Maddi@ - wizyta u gin prowadzącego ciążę
12.01 - kreatola - wizyta u gin prowadzącej ciążę
12.01 - kropelka30 - USG
20.01 - husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
06.02 - ema51 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;) :D8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Kochane, uporzadkuję styczeń po włączeniu komputera, bo na telefonie jest to strasznie uciążliwe.

Beata!!! Trzymam kciuki!

Bolątko!!! Trzymaj kropka!

Miłego dnia dla wszystkich!

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bardzo źle jest między nami przez to invitro widzę, że on się męczy ja nie mam wsparcia coś mu mówię związanego z podejściem on mówi daj mi spokój wiem że to moja winna i calu czas ta sama rozmowa. Już wiem jak mam z nim rozmawiać i dlatego się boję że jeśli lekarz.mu powie, że nic z tego nie będzie bo plemniki lipa to, że odejdzie. Przyjmuje vitotal dla mężczyzn magnez dla mężczyzn selen plus cynk i kwas foliowy
U nas były plemniki z biopsji, a takie są zawsze zdechłe... i mamy 6 zamrożonych zarodków, 2 mi podali i jestem teraz w 7 tygodniu. Jeszcze nie słyszałam serduszka więc zobaczymy co będzie, ale sam fakt że tyle zarodków się stworzyło. Także bywa różnie...

Gosia: a badania genetyczne Emka robiliście? Może coś jest z kariotypem? Byliście u androloga?
 
reklama
Postanowiłam się stymulować małymi dawkami o_O 150 ...... dziwne jak nie odpowiadam prawie na 375. .... ale takie mam przeczucie ze ta dawka je niszczy. ... a i tak nie wyprodukuje więcej jak 4 ..... wiec po co mi 375 ....
Chce ta stymulację zrobić po swojemu :D jak nie wyjdzie to będę pewna że nic już nie są się zrobić :(

A jakbys zostala przy wyzszych dawkach + letrozol? U mnie na najmniejsza dawke nie bylo odpowiedzi, a po 150 juz zaliczylam mocna hiperke.


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry