reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nie podawaj się trzy
Cześć dziewczyny, dziękuje wam za kciuki ale niestety już po wszystkim... zarodki się zagnieździły, ale nie rozwijają się :( Szczerze mówiąc nie brałam takiej opcji pod uwagę, no nic swoje już wypłakałam w sobotę jak spadła po raz pierwszy. Teraz przyjęłam to z pokorą, w poniedziałek mamy zrobić kariotypy, a następna próba za dwa lub trzy miesiące, ponieważ nie mamy niestety zamrożonych zarodków. W programie mamy trzy próby, więc tak szybko się nie poddamy. A teraz planujemy jakiś wyjazd, byle zmienić otoczenie i trzeba wracać do pracy, jakby się nic nie wydarzyło... pozdrawiam was wszystkie ! Mam nadzieję, że będziecie miały więcej szczęścia !


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Bardzo mi przykro:( Trzymaj się i nie poddawaj Kochana !
 
reklama
Dziękuję :*
Wszystko jest w najlepszym porządku, Mrówka ma już 20 mm i lekarka jest bardzo zadowolona, dzidzia odpowiada wiekiem dokładnie 8+4. Powiedziała, że ryzyko poronienia wynosi teraz poniżej 5% i wreszcie, wreszcie!, "pozwoliła" nam się cieszyć :)
Zobacz załącznik 783275

Kochana ale Mroweczka Boska!!! Super!!!! Zaraź nas tym szczęściem! Ewunia tańczy to Ty może śpiewaj? :-D:-D:-D
 
Cześć dziewczyny, dziękuje wam za kciuki ale niestety już po wszystkim... zarodki się zagnieździły, ale nie rozwijają się :( Szczerze mówiąc nie brałam takiej opcji pod uwagę, no nic swoje już wypłakałam w sobotę jak spadła po raz pierwszy. Teraz przyjęłam to z pokorą, w poniedziałek mamy zrobić kariotypy, a następna próba za dwa lub trzy miesiące, ponieważ nie mamy niestety zamrożonych zarodków. W programie mamy trzy próby, więc tak szybko się nie poddamy. A teraz planujemy jakiś wyjazd, byle zmienić otoczenie i trzeba wracać do pracy, jakby się nic nie wydarzyło... pozdrawiam was wszystkie ! Mam nadzieję, że będziecie miały więcej szczęścia !


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana tak mi przykro :(
 
Dziękuję :*
Wszystko jest w najlepszym porządku, Mrówka ma już 20 mm i lekarka jest bardzo zadowolona, dzidzia odpowiada wiekiem dokładnie 8+4. Powiedziała, że ryzyko poronienia wynosi teraz poniżej 5% i wreszcie, wreszcie!, "pozwoliła" nam się cieszyć :)
Zobacz załącznik 783275
Super wiadomosci :) poglaskaj mroweczke od cioci :)
 
Hej dziewczyny,

byliśmy na wizycie po niepowodzeniu, pani dr powiedziała, że ponieważ mam bardzo wysokie amh > 16 i nic nie wyszło, a męża wyniki są dobre, to pozostało nam zrobić badanie PGD, dzięki któremu będziemy wiedzieć, czy zarodki są dobrej jakości i nie mają chorób genetycznych, itd. I wszystko byłoby ok, gdyby nie koszt tego badania - ok. 9000, czyli jeśli weźmiemy przy kolejnym podejściu pakiet z tym badaniem, to in vitro (BEZ LEKÓW!) wyniesie nas ok. 20 000 zł ! :errr: Dodać leki, to wiadomo jaka to będzie kwota. Czy macie doświadczenie z tego typu badaniami? ratujcie, piszcie.

Mialam robione. Kilka chorob genetycznych mi wyszlo :( sluczne 5dniowe blastocysty i np zespol turnera...
 
czyli warto zrobić te badanie, ale u Ciebie się udało prawda? możesz mi przybliżyć jak to było, tzn. udało się przy in vitro z badaniem pgd, tak?
u mnie z jednej strony dobrze, że amh jest na tak wysokim poziomie, a z drugiej może się okazać, że przez to coś z komórkami jest nie tak i chociażby nie wiem co, to i tak się nie będzie udawało, stąd to badanie.

Jeszcze sie nie udalo. Mam je zrobione, mam 5blastek zamrozonych, ktore po badanuach byly zdrowe. Na 11 zarodkow ktore dotrwaly do stadium blastocysty 4 mialy wady chromosomow. Wiec warto.
 
reklama
Do góry