reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Sil - :) <3 oby tak dalej!

A ja mam już wyniki, niby w normie ale poproszę o interpretację:

TSH - półtora tygodnia temu było 2,94 wczoraj zrozumiałam że jest ważne jeszcz a jak Gosia napisała że trzeba razem to kuż w domku byłam...
Ft3 - 5,13 (norma 3,1-6,8)
Ft4 - 17,56 (norma 12-22)
antyTPO - <5. (norma <32)

anty TG nie robiłam, nie zdążyłam doczytać jak ktoś radził żeby je tez robić.
I co myślicie?
Hashimoto nie masz bo za male przeciwciala wiec sie ciesz :)
Reszta wynikow w normie szkoda ze tsh nie ma z tego samego badania
Nad tsh beda musieli popracowac zeby byl najblizej 1 to jest najlepszy wynik zeby mozna bylo zajsc w ciaze a nawet ciut mniej :)
Dobrze byloby juz zaczac suplementacje eutyroxem takze proponuje jak najszybciej umowic sie do endokrynologa.
 
Hashimoto nie masz bo za male przeciwciala wiec sie ciesz :)
Reszta wynikow w normie szkoda ze tsh nie ma z tego samego badania
Nad tsh beda musieli popracowac zeby byl najblizej 1 to jest najlepszy wynik zeby mozna bylo zajsc w ciaze a nawet ciut mniej :)
Dobrze byloby juz zaczac suplementacje eutyroxem takze proponuje jak najszybciej umowic sie do endokrynologa.
Gosia nie bylabym taka pewna.
Ja radze dziewczynie zrobic jeszcze anty tg.
Ja mam anty tpo chyba 10, a anty tg w setkach.
Trzeba zrobic jeszcze anty tg zeby wykluczyc hashi.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gosia nie bylabym taka pewna.
Ja radze dziewczynie zrobic jeszcze anty tg.
Ja mam anty tpo chyba 10, a anty tg w setkach.
Trzeba zrobic jeszcze anty tg zeby wykluczyc hashi.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
O widzisz to dobrze radzisz ja nie mialam tego badania bo u mnie hashi wyszlo w anty tpo i pozniej od razu usg i tam mala tarczyca i do tego tzw dziurawa wiec anty tg juz nie robili
Ja bym radzila wogole caly panel w jednym dniu zrobic
 
O widzisz to dobrze radzisz ja nie mialam tego badania bo u mnie hashi wyszlo w anty tpo i pozniej od razu usg i tam mala tarczyca i do tego tzw dziurawa wiec anty tg juz nie robili
Ja bym radzila wogole caly panel w jednym dniu zrobic
Ale przeciecial nie trzeba robic razem z tsh ft3 i ft4, mozna osobno.
Ja tarczyce mam bez zmian na usg.
Hashi wykrylam sama, po poronieniach szukalam info na necie i wpadlo mi w oko ze ktos pisal o hashi, zaczelam czytac objawy i stwierdzilam ze na bank mam hashi. Sama zrobilam badania na wlasna reke i potem z badaniami poszlam pierwszy raz do endokrynologa.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sil - :) <3 oby tak dalej!

A ja mam już wyniki, niby w normie ale poproszę o interpretację:

TSH - półtora tygodnia temu było 2,94 wczoraj zrozumiałam że jest ważne jeszcz a jak Gosia napisała że trzeba razem to kuż w domku byłam...
Ft3 - 5,13 (norma 3,1-6,8)
Ft4 - 17,56 (norma 12-22)
antyTPO - <5. (norma <32)

anty TG nie robiłam, nie zdążyłam doczytać jak ktoś radził żeby je tez robić.
I co myślicie?

Bede sie upierac przy swoim ;) masz sporo za wysokie tsh. Przy nim moze byc ci ciezko zajsc. Ft4 jest przyzwoite ale tez nie idealne. Ja bym poszla do endokrynologa. I zrob drugie przeciwciala zeby wykluczyc hashimoto.
 
Cześć dziewczyny :) Mam pytanie... orientujecie się jak to jest z przedłużeniem zwolnienia po udanym transferze? Lekarze raczej przedłużają bez problemu czy może być z tym problem? Wydaje mi się, że raczej nie powinno być z tym problemu, ale kto to wie...
 
Hej, dzięki wszystkim. Zrobię to TG, moze powtórzę Tsh. Napisze maila do lekarza z invimedu i spróbuję sie wbić do endo. W ogole myślę, że tsh mogło mi podskoczyć z powodu stresu. Bardzo sie zestresowałam tym pierwszym czytaniem ustaw dwa tygodnie temu, spać nie mogłam, maż mi dawał jakieś ziołowe tabsyna uspokojenie jednej nocy bo odwaliłam taka histerie z wyciem, okres mi sie spożnił o 5 dni a zwykle jest naprawdę co do do dnia zawsze. . I w ogole trwał 2 dni, potem delikatne plamienie i to na papierze a nie wkładce. Normalnie zawsze mam 4-5 dni. Waga mi nawet nie drgnęła od 10 lat, zimno znoszę o niebo lepiej niż gdy byłam 20latka bo i ruszam się wiecej. Jedynie co to łapię nudności i zawroty głowy i takie problemy z zaczerpnieciem powiedzą jak stoję przy garnkach i gotuję, w ogole gorzej duszności znoszę niż kiedyś. A poza tym to zdrowa jestem jak ta ryba i czuję sie dobrze...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ale przeciecial nie trzeba robic razem z tsh ft3 i ft4, mozna osobno.
Ja tarczyce mam bez zmian na usg.
Hashi wykrylam sama, po poronieniach szukalam info na necie i wpadlo mi w oko ze ktos pisal o hashi, zaczelam czytac objawy i stwierdzilam ze na bank mam hashi. Sama zrobilam badania na wlasna reke i potem z badaniami poszlam pierwszy raz do endokrynologa.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale dobrze by bylo zeby tsh ft3 i ft 4 byly z tego samego dnia
 
Do góry