reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Troche mnie oswiecilo,ale do konca;)

Na stronie kliniki Novum znalazłam również przydatne informacje: ” Analogicznie jak w przypadku naturalnego poczęcia, wiek ciąży po zabiegu in vitro oblicza się, przyjmując za pierwszy dzień cyklu pierwszy dzień ostatniej miesiączki. Jeśli miesiączka była z powodu stymulacji przesunięta, tak jak to się często dzieje w protokole długim, wtedy za dzień owulacji przyjmuje się dzień punkcji jajników i moment zapłodnienia pobranych w czasie zabiegu komórek jajowych. Od tej daty odlicza się wstecz 14 dni (tyle dni średnio upływa od pierwszego dnia miesiączki do owulacji) i tę datę przyjmuje się za pierwszy dzień hipotetycznej miesiączki, od której liczy się wiek ciąży.”
icon_smile.gif
 
Ewa jeśli transfer był ze świeżych zarodków to liczysz od pierwszego dnia ostatniej miesiączki mój przykład : 26. 08. 2015 to pierwszy dzień mojej ostatniej miesiączki czyli dzisiaj mam 22+2 T. C. Dokładnie tak samo wychodzi z USG
 
Anika, tak na zdrowy rozum,czy zarodek rozwija sie od zaplodnienia w macicy czy od punkcji ,zaplodnienie na szkielku i rozwija sie dalej w inkubatorze,to tak czy siek ten proces trwa ijest juz w ciaze wliczony,czy mysle kompletnie falsch?

A po krio,chyba tak samo podladasz sniezynke pod swierzynke i masz :biggrin2:tak samo masz w cyklu owulacje i produkujesz swoja komorke,ona zalozmy obumiera a rozwija sie ta z krio.

Ja tak to rozumiem,moze tez zle ?:sad:
 
reklama
Do góry