reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ewa dziwne że w klinice w której mieliście ivf nie robią bety, myslalam, że to normalna procedura. Nie masz u siebie polskiej przychodni? Do 1 lutego to można kićka dostać :-/

A ja skontaktowalam sie z kliniką poronień, że potrzebuje wsparcia, jakiejś pomocy z racji tego ze to moja 4 ciaza i 3 poprzednie zakończone w I trymestrze, że sie martwię i boje i takie tam. Oddzwoniła do mnie świetna babeczka i powiedziała, że załatwi mi usg za dwa tyg zeby mnie uspokoić, ale niestety nic wiecej nie mogą zrobić. Zapytałam dlaczego mi odstawili progesteron bez jakichkolwiek badań ona, że ostatnie badania na ciężarnych dowodzą, że progesteron w niczym nie pomaga i że nie ma potrzeby zeby kobiety w ciąży go miały podawanego! Do 2 tyg skontaktuje sie ze mną położna, która bedzie mi prowadzić ciąże to ją będę molestować o wszystkie możliwe badania.
Wiem no niestety za pierwszym podejsciem po dwoch tyg ribili a teraz tylko wynik testu i czekac Na scan
 
reklama
I wrocilam z przychodni zalamka stwierdzili ze nie ma potrzeby robic bety jak test pozytywny czekac Na scan nie komedia jakas musze zapic to ciepla herbata szkoda nerw
U.K. Witam:((
Zostalo mi czekac


Ewa wspieramy cie. Wszystko ma swoje dobre i zle strony. W UK mieliscie spokojnie podchodzic do ivf a tu czlowiekowi takie nerwy funduja.
 
Ewa nie zazdroszczę ci tego czekania. Do dupu jest w UK. Nie wierzą w badania dotyczące progesteronu i najwidoczniej nie wiedzą też jak ważna jest psychika. Dla mnie to wygląda jak naturalna selekcja. Chyba bym na twoim miejscu wróciła do Polski prowadzić ciąże. Skoro z beta mają taki problem to aż strach pomyśleć co będzie dalej.
 
Ewa651 niedawno mi pisałaś, że cierpliwość popłaca, ale wiem, jak trudno ją zachować... Dziwię się, że tak długo trzymają pacjentki w niepewności, przecież nikomu to nie służy!

Do dziewczyn doświadczonych: jak długo po punkcji mogą wystąpić objawy przestymulowania? Dziś jestem 6 dzień po punkcji i mam ciągły ból podbrzusza, nie jest skrajnie bolesny ale jednak wcześniej go nie było. Od kilku dni mam także pojedyncze skurcze. Czy to normalne?
 
Ewa651 niedawno mi pisałaś, że cierpliwość popłaca, ale wiem, jak trudno ją zachować... Dziwię się, że tak długo trzymają pacjentki w niepewności, przecież nikomu to nie służy!

Do dziewczyn doświadczonych: jak długo po punkcji mogą wystąpić objawy przestymulowania? Dziś jestem 6 dzień po punkcji i mam ciągły ból podbrzusza, nie jest skrajnie bolesny ale jednak wcześniej go nie było. Od kilku dni mam także pojedyncze skurcze. Czy to normalne?
Bede czekac cierpliwie;)
 
Nova mi hiperka tym razem rozkrecala się powoli w 7 dniu po transferze czyli w 13 dniu po punkcji czułam się już bardzo źle ale cały czas myślałam, że samo przejdzie piłam po 3 litry wody i byłam na diecie bialkowej ale i tak skończyło się szpitalem
 
Nova mi hiperka tym razem rozkrecala się powoli w 7 dniu po transferze czyli w 13 dniu po punkcji czułam się już bardzo źle ale cały czas myślałam, że samo przejdzie piłam po 3 litry wody i byłam na diecie bialkowej ale i tak skończyło się szpitalem


a czy moje objawy przypominają te z przestymulowania? Możesz napisać jak się zaczęło u Ciebie?
 
NOVA - mnie raz hiperka złapała po 5 dniach po punkcji, innym razem od razu następnego dnia. Masz wzdęty brzuch? Mdłości, duszności? Jeśli masz duszności, jedź do szpitala.
Ja miałam ciężkie hiperki, trzymały mnie mniej więcej po 2-3 tygodnie. Brałam wtedy Dostinex i dostawałam zastrzyki z Clexane. Do tego trzeba pić dużo wody, bardzo dużo i jeść dużo nabiału. Jeśli masz skurcze weź nospę, możesz brać też magnez.
A najlepiej skonsultuj się z lekarzem, niech zrobi usg i zobaczy czy masz wodę w brzuchu, jak jajniki wyglądają.
 
reklama
NOVA - mnie raz hiperka złapała po 5 dniach po punkcji, innym razem od razu następnego dnia. Masz wzdęty brzuch? Mdłości, duszności? Jeśli masz duszności, jedź do szpitala.
Ja miałam ciężkie hiperki, trzymały mnie mniej więcej po 2-3 tygodnie. Brałam wtedy Dostinex i dostawałam zastrzyki z Clexane. Do tego trzeba pić dużo wody, bardzo dużo i jeść dużo nabiału. Jeśli masz skurcze weź nospę, możesz brać też magnez.
A najlepiej skonsultuj się z lekarzem, niech zrobi usg i zobaczy czy masz wodę w brzuchu, jak jajniki wyglądają.


Sądziałam, że jak mam pierwsze dni po punkcji za sobą to nic już nie może się przytrafić.
Mam jedynie skurcze i bolesny brzuch. Te skurcze i wzdęty brzuch częściowo mogą pochodzić z jelit bo są bardzo wrażliwe i codziennie popijam miętę. W piątek mam wizytę u lekarza. Mam nadzieję , ze niczego złego się nie dopatrzy, bo w tym cyklu chciałabym się doczekać transferu.... Dzięki Hess za informację.
 
Do góry