reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

moniusia badanie MSOME pokazuje ile jest plemników I i II typu - te nadaja sie do ivf. Przy III typu ciezko ale moze sie trafia jakies II i bedzie pięknie:-) przy IV typu tylko dawca. Zatem jak jest u Ciebie? bo I i II typ to prawdidłowe plemniki. No i jeszcze jedno moj M w bada. MSOME miał O% I typu a potem przy kazdym ivf jakos embriolog znajdował I typu, wiec jesli sa II typu to jest rewelka:-):-)
 
reklama
Wiem, ze wczoraj była o tym rozmowa, ale chcę się upewnić. A więc biorę koenzym q10, omega 3, witaminę d3 i inofem. Dzisiaj kupiłam jeszcze folik i magnez z b6. Czy mogę spokojnie też łykać te dwa ostatnie? Lekarz nic nie wspominał a wy widzę bierzecie .
 
martka koenzym, omega i wit D przed punkcja, po punkcji Mg i B6 tylko jak ze wszystkim trzeba uważać:-p koenzym nie ma okreslonej toksycznej dawki, co nie znaczy ze w dawce 200mg juz taki nie jest. Wit.D w nadmiarze moze powodowac przewapnienie kosci czyli 1000 góra 3000 powinno wystarczyć. Co do omegi - ja jestem sceptycznie nastawiona tym bardziej, ze odkrywca dobroczynnych właściwości omegi, przyznał się ze to była ściema :-p Wit.D i koenzym to dobry kierunek. Jednak widziano poprawe w jakosci oocytów = morfologii zarodków przyt kuracji 3 miesiecznej dawkami 120mg dziennie. Co do B6 stymuluje produkcje prg= rozrost endometrium, Mg=zapobiega mikroskurczom, podawany w szpitalach przy ciazach zagrozonych.
 
anika nie wiadomo jak to jest - dobry pjiar nie jest zły, zły tez jest niezły:-p

Emi lol ja nie wymiotowałam współczuje.. A córeczka szczupalaczek :-) po mamusi, u nas wszyscy ze moja gadzina chuda. Karmić kazali, bo racje głodowe dostaje i co? poszło kg/miesiąc:eek: przytył. Boje się że rozepcham mu żołądek i będzie kolcus jak tatuś:p bo mamusia oczywiście figurę modelki ma:-p
 
reklama
Cześć dziewczyny,

jestem nowa na forum, w zasadzie to jestem nowa w tematyce leczenia niepłodności. Ucieszyłam się, kiedy znalazłam to forum - widzę, że jest tutaj na prawdę wiele znawczyń tematu, wiec postanowiłam się przywitać ;)

Ja jestem na początku drogi - przygotowuję się do ivf, 10 dzień stymulacji, Szału nie ma - 4 pęcherzyki po ok. 13 mm, ale jestem dobrej myśli. Zobaczymy...

Czy któraś z was miała tylko 4 pęcherzyki? Wyszło z tego "coś", co ma ręce i nogi?
 
Do góry