reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Aniolkowa pytanie nie do mnie ale napiszę ci co mi lekarz zalecił. Magnez mozesz brać cały czas , no spe jak czujesz skurcze. Silne skurcze mogą prowadzić do poronienia to lepiej brać od razu. Ja przy pierwszym in vitro mialam brać co 8h.
 
reklama
Witam dziewczynki [emoji4] wracam po długiej nieobecności, moze mnie ktos jeszcze pamięta ;)

Widzę sporo nowych forumowiczek jest tutaj [emoji2][emoji106] mielismy juz pierwsza wizytę przygotowująca to nasza ostatnia stymulacja z MZ mam nadzieje ,ze tym razem to bedzie szczęśliwy dla nas czas [emoji6]

A teraz z całego serca gratuluje wszystkim dziewczynom ,które ujrzały magiczne dwie kreski na teście a zwłaszcza Tobie HESS [emoji2]mimo ,ze sie nie udzielałam to bacznie obserwowałam forum i jaka to była radość kiedy napisałaś o naturalsiku odrazu opowiedziałam wszystko mężowi [emoji6]

W tym czasie ,kiedy mnie nie było zrobiliśmy wszystkie chyba badania jakie były możliwe zeby wykluczyć wszystkie przeszkody związane z ciaza . Badania wyszły poprawne [emoji6] ,wiec w sumie dalej niewiadoma skad niepowodzenia ,jedno tylko nas zaniepokoiło poniewaz w ostatniej stymulacji uzyskaliśmy tylko jeden zarodek klasy 1 bb postanowiliśmy zbadać nasienie męża ,okazało sie ze bardzo kiepskiej jakości było ( w tym czasie moj maz brał 3 antybiotyki ) , postanowiliśmy pójść do lekarza i poprosić o rade jak mozna poprawic nasienie i dostaliśmy multum tabletek bo myśleliśmy ,ze faktycznie nasieje jest beznadziejne . Po miesiącu zażywania zrobiliśmy kolejne badania i o dziwo pani doktor z Invikty powiedziala ze jest wręcz wyśmienite [emoji2] U mnie pierwszy raz w życiu endometrium naturalnie urosło do 7,5 mm na dwa dni przed owulacja ( wiem ,ze to nie ma znaczenia ,bo i tak jest stymulowane do invitro ,ale i tak sie ciesze [emoji2]) no i jest mały mięśniak ,ktorym podobno mam sie nie martwić ,ale jednak nie daje mi to spokoju ....
 
ilka_a - no ja Cię przecież pamiętam :D. (Nie) Dziękuję :)
Fajnie, że wracacie do walki :). Z pewnością tym razem się uda! Słyszałam, że podobno mięśniaki nie stanowią problemu w zajściu w ciążę, czy potem podczas ciąży. Ale ekspertką nie jestem. Już trzymam kciuki za Was, żeby wszystko szło zgodnie z planem i żebyście się doczekali swojego cudu :)
 
moniusia_ a czy byliście u dobrego androloga? W naszym przypadku parametry nasienia były tragiczne. Pomógł zdiagnozować przyczyny i pomimo iż były pojedyncze plemniki (a w niektórych badaniach czasami brak) nie wykluczył nas z in vitro.

Tak właśnie byliśmy u dobrego. I stwierdził, że na pewno nie robić operacji, bo to nie ma wpływu... Oprócz tego u dwóch w klinikach byliśmy lekarzy od niepłodności to też mówili, że teściowej by operacji takich żylaków nie zrobili... i bądź tu mądry..
No, ale skądś to się bierze kurde, młody chłopak, nigdy żadnych w rodzinie przypadków niepłodności..

Nam też nikt nigdy nie mówił, że nie łapiemy się do ivf,ale chodzi o to czy jest sens. Jak zarodki praktycznie się nie rozwijają.. W poprzednich podejściach miał 1% prawidłowych zbudowanych, teraz 0% więc jeszcze gorzej..
 
Ewa a powiedz mi czy nospe i magnez ci przepisali w klinice czy bierzesz na własną rękę? Pytam bo ja też po ivf w UK i po kilku poronieniach i mi w klinice kazali odstawić juz progesteron i brać tylko kwas foliowy.
Nospe i magnez na własna rękę
A progesteron mam brać dwa razy dziennie i estriadol w patchach nalepian dwa co drugi dzień
A w którym jesteś tygodniu ze juz odstawiasz
Może miałaś badanie krwi i masz dużo progesteronu
 
Inka dziękuje. Magnez biore cały czas od początku ciąży w dawce ponad 300mg a nospe doraźnie jak mnie brzuch boli. Wczoraj aż 3 poszły w ruch tak mi brzuch dokuczał :-( strasznie mnie wkurza ta opieka w uk, bo nic mi nie kazali brać tylko folic a jak boli to paracetamol! Dziękuje za wszystkie wskazówki :-)
 
Nospe i magnez na własna rękę
A progesteron mam brać dwa razy dziennie i estriadol w patchach nalepian dwa co drugi dzień
A w którym jesteś tygodniu ze juz odstawiasz
Może miałaś badanie krwi i masz dużo progesteronu


Jestem w 7+5 tc i zaraz po usg w 7tyg mi kazali odstawić progesteron, bez żadnych badań. Prosiłam o kontynuacje ze względu na moje poronienia to mi powiedzieli, ze nie ma takiej potrzeby, że nie ma badań ktore potwierdzają, że progesteron mi pomoże. Koleżanka mi wysłała duphaston i zamierzam brać wbrew ich zasadom. Jeszcze do środy biore ten angielski ale nie mam juz wiecej a on tylko na receptę.
 
reklama
Jestem w 7+5 tc i zaraz po usg w 7tyg mi kazali odstawić progesteron, bez żadnych badań. Prosiłam o kontynuacje ze względu na moje poronienia to mi powiedzieli, ze nie ma takiej potrzeby, że nie ma badań ktore potwierdzają, że progesteron mi pomoże. Koleżanka mi wysłała duphaston i zamierzam brać wbrew ich zasadom. Jeszcze do środy biore ten angielski ale nie mam juz wiecej a on tylko na receptę.

tez bym brala i to do 16 tyg.bo wtedy dopiero lozysko jest wyksztalcone i calkowicie przejmuje funkcje cialka zoltego(wytwarzanie progesteronu).Powiem inaczej,w zyciu bym tego nie odstawiala,kazdy lekarz zaleca do co najmniej 12 tyg.Tymbardziej po tylu poronieniach,trzymaj sie i rob co Ci serducho podpowiada.Szkoda,ze nie masz jakiegos lekarza z ktorym moglabys to skonsultowac.:sorry:
 
Do góry