reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

jasne to nie sama ckurzyca powoduje problemy u dzidzi - tylko nieustabulizowana czyli nie leczona cukrzyca.
nie powinno byc skoków cukru, jeżeli cukier trzyma się na prawidłowyym poziomie to cukrzyca nie ma w sumie zadnego wpływu na dzidzio.
 
reklama
mimo poprawnych dwóch wyników krzywej 75 nadal podejrzewają u mnie cukrzycę, miedzy innymi z powidu dużej ilości wód płodowych, zobaczymy, co wyjdzie w kolejnym badaniu...
 
Azik: o czymś takim nie wiedziałam, a Ty masz książkowe wyniki.
jak tam Twoje zakłądy sylwestrowe????????????? ;)
 
kaśka76 pisze:
z II typu na insulinę przerzucają ludzi, którym nie da się ustabiliziwać poziomu w żaden sposób. ja sięw swojej poradni i w stowarzyszeniu nie spotkałam jeszcze z przypadkiem, że ciężarówce (która przed ciążą oczywiście nie była insulinozależna) od razu "serwowali" insulinkę. a nawet przy insulinozależności możńa urodzić zdrowe dziecko.

No u mnie w poradni była kobieta która została przyjęta do poradni w tym samym dniu co ja. I miała wtedy co ja kurs pobierania krwi z glukometru. Tydzień później po jej wynikach zaserwowali jej insuline. Może z tą babą (lekarką) jest coś nie tak bo zanim zobaczyła moje wyniki to odrazu stwierdziła że będę miała insulinę. A do pół roku po porodzie cukrzyce insulinozależną. Dodam tylko że cukier nie przekracza po godzinie 120 po posiłku oczywiście i zaobserwowałam zależność - im bardziej kaloryczny posiłek tym cukier niższy :)
 
Agawa: a skierowała Cie na badania szczegółowe trzustki??? moją przyjaciółkę przy podejrzeniu cukrzycy ciążówej lekarka położyła na oddzial i stamtąd brali ją na wszystkie szczegółowe badania. i skończyło się na badaniach, bo sięokazało, ze praca trzustki jest w normie.
 
nie nie skierowała mnie nigdzie. - nienawidze tej baby. Jak pomyśle że mam jechać za tydzień i słuchać że insuline będe miała to mnie trafia. Wiem że podwyższony cukier mam jak sie wkurze na coś lub kogoś. ale po 10 minutkach wraca do normy. PO czekoladzie mam 80 :) Jaką ja mam cukrzyce??? a wyniki z krzywej miałam złe bo mnie z nerwów że ją mam czyściło goniłam do kibla przedi w trakcie jak pokopana. :)
 
Agawa: a nie możesz gdzieś tego skonsultować? bo odpiąć się od tabletek a odpiąć sięod insuliny to są dwie różne sprawy, a niestety może być też tak że insuliną "rozleniwi się" pracę trzustki i po ciąży nie będzie chciała pracować prawidłowo bez pomocy insuliny. nie chcę Cię straszyć w żadnym wypadku, ale trzeba uważać.ja mam przykłąd z lekarzami, że na oiomie (jak mój Tata tam był) mówiłam lekarzom i pielegniarkom jak mają dawkowac insulinę. byl na tabletkach i wrzucili mu insu, a potem nie dało się już tego odstawić. a niestety rozchwiać poziomy cukru można w tempie ekspresowym
 
reklama
Do góry