reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

reklama
Norma dla krwi żylnej:
u noworodków - 2,8-4,4 mmol/l (50-115 mg/dl),
u dzieci - 3,9-5,8 mmol/l (70-105 mg/dl),
u dorosłych -3,9-6,4 mmol/l (70-115 mg/dl)




Glukoza (cukier) 3,9-6,4 mmol/l
(70-115 mg/dl)

Noworodki:
2,8-4,4 mmol/l
(50-115 mg/dl)

Dzieci:
3,9-5,8 mmol/l
(70-105 mg/dl)



 
zgadzam się z Tobą. Ja ostatnio robiłam sobie dla przykładu pomiar z trzech palców o tej samej godzinie i dał mi trzy różne wyniki rózniące się nawet o 50 mg/dl. Ze strachu przeczyściłam glukometr. Tylko nie wiem czy krew z palca zawyża czy zaniża wyniki.
 
agawa a skąd wiesz że zawyża?. To byłaby dobra informacja. Tylko ciekawe o ile może zawyżać?
 
różnie wszystko zależy od poziomu stresu. Miałam jednocześnie pobieraną krew z zyły i z palca i zawyżało nawet o 20 jednostek
 
to jest normalne, że są różne wyniki pomiarów z żyły i z palca. a przecież diabetycy dozują jednostki insuliny na podstawie tylko i wyłącznie pomiarów z palca, więc jakieś różnice są dopuszczalne.
 
Tak to prawda. Jeśli dokonują pomiarów tylko i wyłącznie odpowiednio wykalibrowanym glukometrem to fakt na tej podstawie mają dokjonywać wstrzyknięć insuliny. Problem sie pojawia jeśli ktos ma cukrzyce typu II tzn bezinsulinową wówczas pomiarów dokonuje glukometrem i powinien jeszcze od czasu do czsu z żyły wówczas są miarodajne wyniki. Od tego może zależeć czy przechodzą na insuline czy nie. To samo dotyczy ciężarówek z cukrzycą ciążową. Dochodza również pomiary codzienne acetonu w moczu. Wyniki mogą naprawde się różnić i decydować o insulinie.
 
reklama
z II typu na insulinę przerzucają ludzi, którym nie da się ustabiliziwać poziomu w żaden sposób. ja sięw swojej poradni i w stowarzyszeniu nie spotkałam jeszcze z przypadkiem, że ciężarówce (która przed ciążą oczywiście nie była insulinozależna) od razu "serwowali" insulinkę. a nawet przy insulinozależności możńa urodzić zdrowe dziecko.
 
Do góry