reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

KRAKÓW ZAKUPOWO - zakupy dla mamy, wyprawka maluszka, itp

reklama
Witam wszystkich. Szukam info na temat nawilżacza, a konkretnie nawilżacza ultradźwiękowego. Macie może jakieś doświadczenia z takim cudem? :) U nas od jutra zaczyna się sezon grzewczy, i znając życie wraz z nim zaczną się katary, kaszle itp.
W tym roku postanowiłam się nie dać i zaopatrzyć w jakieś urządzenie wspomagające, ale nie wiem w co zainwestować, bo na rynku jest tego cała masa. Ceny też od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Może macie większe doświadczenie w tej materii? Jaka firma, rodzaj, pomożecie?;)
 
ja doradzam szmatki na kaloryfer:) pol roku temu kupiłam nawilzacz powietrza i uzylam tylko raz, z reszta lekarze odradzaja ich stosowanie.
 
Ja też stosowałam ten sposób; pranie na grzejniki i myśłałam, że jest OK. Niestety przeszkadzały mi te opary z proszków, płynów do płukania. W pokoju robiło się duszno od tej chemii. Dlatego postanowiłam kupić nawilżacz. A jak to jest z tym, że lekarze odradzają, nie spotkałam się jeszcze z taką opinią... Jak to uzasadniają? Może po prostu nie dostali wczasów lub innych równie ciekawych prezentów od firm produkujących nawilżacze ;)
 
ponoc w nawilzaczach gromadza sie grzyby, nie wiem nie znam sie
pranie to kiepski pomysl, ale np pieluchy tetrowe nasaczone woda sa ok
 
może trzeba czyścić i często wodę wymieniać?? Ja mam nawilżacz ultradźwiękowy Laica, ok. 180 zł. Korzystamy z niego często Synek ma prawie 5 miesięcy, przeważnie w nocy i nad ranem, malutki ma sapkę. Pomaga mu i nic złego po stosowaniu nawilżacza nie zauważyłam. Moja Bratowa też używa od kilku lat.
 
Ja mam ten sam problem. Inwestować w nawilżacz czy nie? My jeszcze nie grzejemy, ale od kilku nocy synek charczy w nocy i to tak głośno, że spać się nie da. Zastanawiam się czego to wina. W dzień śpi w innym pomieszczeniu i jest cichutko.
 
No to się rozeznałam w temacie i się z Wami podzielę moją wiedzą :-) Mój typ to nawilżacz Topcom, wydaje się fajny, tylko trochę drogi. Firmę znam, bo mam jej nianię elektroniczną i podgrzewacz (prezenty, które się super sprawdziły), solidna belgijska firma, popularna w Belgii. Nie wiedziałam, że robią też nawilżacze, ale poszperałam chwilę w necie i mnie oświecili. Jak pisałam, trochę drogi, ale chyba czasami warto wydać więcej. To co istotne w nawilżaczach, to żeby można było ustawić sobie poziom wilgotności i żeby przy określonym poziomie taki nawilżacz się wyłączył. Jeżeli w pokoju jest zbyt wilgotno, to wtedy najczęściej na ramach okiennych tworzą się grzyby i pleśń. Podobno zalecany poziom wilgotności w pokoju dziecka, to 40-50%. Nie mam pojęcia jaki jest u mnie poziom wilgotności, a takie cudo, które to samo kontroluje rozwiązało by problem. Można kupić jakiś zwykły nawilżacz, ale wtedy trzeba się zaopatrzyć w miernik wilgotności :(
Ja mam trójkę dzieci i u nas problem suchego powietrza zimą powraca, więc pomału rozważam zakup. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :-)
 
Witajcie Drogie Mamy z Krakowa i okolic.

Mam do Was pytanie czy znacie jakieś sprawdzone komisy i sklepy z dziecięcą używaną odzieżą w Krakowie bądź Wieliczce? I nie mam na myśli Robanów i pozostałych ciucholandów bo to już znam :) chodzi mi o to czy są jakieś takie sklepy tylko z ciuszkami dziecięcymi :) będę wdzięczna za informacje :)
 
reklama
ja korzystam w hucie, kupiłam tam np. zajefajny kombinezon coccodrillo na zimę... tylko, nie pamietam jak się nazywa to osiedle - blisko pętli 152 na alei róż, na przeciwko osiedla Zgody... mały komis, są też tam ciuchy dorosłe, dzieciecych mają mało, ale zwykle w super stanie, zawsze jak tam wchodze to coś wynajduje...

ciucholand - również na woli duchackiej, to jest chyba adres Gołaśka 4 - też malutki, ale wg mnie tak są bardziej podniszczone ciuchy...

ciucholandy na ul. Filipa, jest kilka...

te rejony odwiedzam, to znam... wiecej nie pomogę...
 
Do góry