reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krągłości i okrągłości majówek 2011-zdjecia i waga

Dziewczyny śliczne już brzuszki macie!
Marzena ja też ostatnio mam ochotę na fryteczki:-D i co najgorsze to ogólnie mam ochotę na same niezdrowe rzeczy:eek:.
 
reklama
A ja ostatnio zeżarłam frytki domówki, a co! od ponad roku nie jadłam frytek wcale i nie będę się oszukiwać że po ciąży jeść będę bo najpierw karmienie piersią (zamierzam) a potem to jeszcze gorzej bo powrót do wagi jakiejś ludzkiej :D
Swoją drogą zastanawiam się nad toxoplazmozą, bo wiem, że ja to przechorowałam i mam przeciwciała więc czy teraz spotkanie z tym pasożytkiem znów stanowiłoby zagrożenie dla ciąży? Muszę zapytać lekarza :D

Każdorazowe zakażenie w ciąży jest niebezpieczne dla płodu i nawet jeśli w ciąży wszystko jest o.k., to później u dziecka mogą wystąpić duże problemy zdrowotne związane z różnym umiejscowieniem sie cyst w ciele...
dlatego: nie jedzcie metki, ani tataru! dokładnie myjcie ręce po zabawie z kotami (najlepiej w ogóle kotki sobie odpuśćcie), z dziećmi w piaskownicy, szorujcie wszystko, co miało kontakt z surowym mięsem. Przebyta infekcja przed ciążą nie chroni przed nowym zakażeniem. ważne jest, żeby być świadomym zakażenia, wtedy im szybciej zacznie się brać leki, tym większa szansa, że pasożyt nie "dotarł" do płodu.

Brzusie świetne, chyba też zrobię sobie fotkę, bo wydaje mi się, że mój też troszkę urósł ;)
 
Misia tak jak pisałam wcześniej,dwie znajome na USG około 8-9 tygodnia też miały jedną Fasolkę a w 15-tyg. już były dwie:sorry:A teraz obie są mamami ślicznych bliźniaczek:-)Więc może jednak....Ja się pochlastam jak będą bliźnięta:szok:
 
reklama
Do góry