reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kontrola ZUS na L4 w ciąży

lizbona

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Maj 2024
Postów
139
Hejka, podobno ostatnio zaostrzyły się bardzo kontrole na zwolnieniach. Ale czy w ciąży nie wolno mi iść na spacer? Przecież mogę nawet w domu siedzieć i nie słyszeć, że ktoś pukał do drzwi, bo mogę spać. Macie jakieś doświadczenia z kontrolami w ostatnich czasach? Podobno kontrolują tylko do godz. 17, ale czy na pewno? 🙈 Boję się nawet wyjść z dzieckiem na plac zabaw.. Czy to oznacza teraz kilka miesięcy siedzenia w domu? To gorzej niż za czasów covida.. 🙈
 
reklama
Hejka, podobno ostatnio zaostrzyły się bardzo kontrole na zwolnieniach. Ale czy w ciąży nie wolno mi iść na spacer? Przecież mogę nawet w domu siedzieć i nie słyszeć, że ktoś pukał do drzwi, bo mogę spać. Macie jakieś doświadczenia z kontrolami w ostatnich czasach? Podobno kontrolują tylko do godz. 17, ale czy na pewno? 🙈 Boję się nawet wyjść z dzieckiem na plac zabaw.. Czy to oznacza teraz kilka miesięcy siedzenia w domu? To gorzej niż za czasów covida.. 🙈
A masz na l4 zakaz wychodzenia?
L4 z kodem 2 dopuszcza wychodzenie do lekarza, na zakupy czy na krótki spacer, L4 z kodem 1 raczej nakazuje leżenie w domu, ewentualnie wyjścia do apteki czy lekarza wchodzi w grę.
 
Jak nie słyszysz dzwonka do drzwi to zalecam dodatkowo konsultacje z laryngologiem :D ZUS bardzo rzadko dosłownie fizycznie stuka do drzwi, najwcześniej jednak dzwonią głośnym dzwonkiem. I tak, kontrolę są w tej chwili bardzo częste. Moja ginekolog mówiła że w długi weekend majowy gdy pracujący mieli dni ustawowo wolne, wszystkie jej podopieczne na l4 w ciąży odwiedził ZUS upewnić się że nigdzie nie wyjechały. Generalnie L4 to nie płatne wczasy od państwa, więc tak wyjścia powinny być tylko w uzasadnionych przypadkach i w razie nie zastania ZUS napewno wezwie do stawienia się i wyjasnien gdzie się było. L4 ciążowe niczym się w tym kontekście nie różni od zwykłego.
 
Hejka, podobno ostatnio zaostrzyły się bardzo kontrole na zwolnieniach. Ale czy w ciąży nie wolno mi iść na spacer? Przecież mogę nawet w domu siedzieć i nie słyszeć, że ktoś pukał do drzwi, bo mogę spać. Macie jakieś doświadczenia z kontrolami w ostatnich czasach? Podobno kontrolują tylko do godz. 17, ale czy na pewno? 🙈 Boję się nawet wyjść z dzieckiem na plac zabaw.. Czy to oznacza teraz kilka miesięcy siedzenia w domu? To gorzej niż za czasów covida.. 🙈
Miałam w 2022r. Przyszły dwie panie, podpisałam, że jestem i tyle. Nie wiem co by było gdyby mnie nie zastały, ale na wszelki wypadek warto zabierać paragony jak się idzie do sklepu czy coś...
 
Kilka dni temu moja sąsiadka z terminem na koniec lipca była u mnie na chwilę, przyszła obejrzeć ubranka po moich dzieciach dla swojego synka. Była okropna pogoda, nie patrzyłyśmy za okno, więc nie zauważyła, że była kontrola. Facet zostawił kartkę ze swoim numerem telefonu, zadzwoniła, podjechał do niej do domu kilka chwil później, podziękował. Powiedział, że może zrozumieć takie wizyty czy wyjścia do sklepu, a chodzi po prostu o wyjazdy czy imprezy na zwolnieniu.
 
Hejka, podobno ostatnio zaostrzyły się bardzo kontrole na zwolnieniach. Ale czy w ciąży nie wolno mi iść na spacer? Przecież mogę nawet w domu siedzieć i nie słyszeć, że ktoś pukał do drzwi, bo mogę spać. Macie jakieś doświadczenia z kontrolami w ostatnich czasach? Podobno kontrolują tylko do godz. 17, ale czy na pewno? 🙈 Boję się nawet wyjść z dzieckiem na plac zabaw.. Czy to oznacza teraz kilka miesięcy siedzenia w domu? To gorzej niż za czasów covida.. 🙈

Ja jeszcze dodam, że będąc na L4 nie można się w teorii zajmować dzieckiem.
 
Ja jeszcze dodam, że będąc na L4 nie można się w teorii zajmować dzieckiem.
Właśnie chciałam to dopisać. Będąc na L4 czy to ciażowym czy zwykłym jeśli jest kontrola z ZUS to nie możesz sprzątać czy zajmować się dzieckiem. Koleżance wstrzymali L4 bo składała dziecku łóżeczko 😉
 
reklama
Do góry