reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

reklama
Mam pytanie do mam dzieciaczków uczulonych na gluten: jaki chleb dajecie do jedzenia??????

tylko i wylacznie z maki bezglutenowej - nie wchodzi w gre nawet chleb kukurydziany z normalnej piekarni bo i tak ma on kontakt z makami glutenowymi...

ja po probach z kupnym chlebkiem bezglutenowym zakupilam maszyne do pieczenia chleba i pieke sama - jest o niebo lepszy od tego kupnego a maszyna to bajka - wlewasz wode, wsypujesz make b/g i dodatki i samo sie piecze ;-) potem tylko trzeba umyc foremke i mieszadelko i gitara ;-)
a tu masz pieczywo b/g --> Sklep internetowy Bezgluten - Chleb (importowane) i Sklep internetowy Bezgluten - Pieczywo (krajowe)
 
Dzięki rubi za odpowiedź, ale mam następne pytania. :-)
Wcześniej kupiłam w sklepie ze zdrowa żywnością chleb kukurydziany bezglutenowy tylko nie za bardzo da się go jeść (i nie chodzi o smak) bo strasznie gryzie w gardło i moja córcia nie chce go jeść, bo po prostu się krztusi (zresztą nie tylko ona, ja również). Bardzo Cię proszę podaj mi dokładny przepis jak pieczesz chlebek!!! Mam maszynkę do pieczenia chleba, kiedyś próbowałam ale nie za bardzo mi wyszło, coś było nie tak z mąką, której użyłam do pieczenia;-)
 
no wlasnie to mialam na mysli pszac ze ten kupny chlebek... ja zawsze wszystkim mowie ze mam wrazenie ze ten chleb zrobiony jest z granuluatu woreczkow foliowych... mozna ten chlebek "podrasowac" zwilzajac do woda i wkladajac na chwilke do mikrofalowki albo zamrozic i rozmrozic ;-) ja chleb wlasnego wypieku tez mroze i rozmrazam na pokrywce czajnika albo garnka ;-)

przepis na chlebek znajdziesz na opakowaniach maki b/g - ja kupuje wszystkie rodzaje mak w Bezglutenie a automat mam Moulinexa - taki - http://www.foxagd.com/info.php?idprod=ow2000

a oto moj:

450g cieplej wody
500g maki b/g (ja daje mniejsz czesc (ok.150-180g) ciasta chlebowego Bezglutenu i wieksza maki razowej - tez Bezglutenu)
1 lyzka zelatyny (Dr Oetkera) - zeby chleb sie nie kruszyl
pol malej miarki (dolaczona do automatu do pieczenia chleba) soli
1 duza miarka cukru
1,5 malej miarki drozdzy suszonych (Dr Oetkera)

trzeba tylko przypilnowac zeby sol nie spotkala sie z drozdzami - ja sypie sol do wody, na to maki, potem cukier i na koncu drozdze ;-) nastawiam automat na program 3-godzinny i sie samo robi ;-)
 
Ostatnia edycja:
Organizujemy spotkanie, na którym chcemy przedyskutować wszystkie ZA i PRZECIW powstaniu stowarzyszenia rodziców dzieci chorych na Atopowe Zapalenie Skóry. Jak powinno działać? Jak pomagać? jak pozyskiwać pieniądze na działalność? No i rzecz najważniejsza... Kto miałby zostać jego szefem? Moja sugestia, najlepiej osoba która sama od lat zmaga się z chorobą i ma spoooooro czasu.

Zatem podaję miejsce spotu:

WARSZAWA, Pub GINGER, ul. Zgoda 12
Sobota, 12 września, godzina 16.00
Ginger Bar & Restaurant


Czekam na potwierdzenie przybycia na PW, ponieważ jeśli będzie dużo osób muszę rezerwować stolik.
 
Cześć Dziewczyny:-D:-D Dołączam do Was:-:)-( Mój synek ma 8 miesięcy. Mały miał takie objawy jak krosteczki na buzi, mało przybierał na wadze miedzy dwoma ostatnimi szczepieniami przybrał tylko 250g a różnica w czasie między tymi szczepieniami wynosiła dwa i pół miesiąca:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:, i jeszcze do tego miał takie kwaśno kopiące kupki. Pediatra stwierdził skaże białkową i przypisał nutramigen. Podaję mu to mleko i wcale nie ma poprawy. Krostki jak były tak i są. Ostatnio przeczytałam gdzieś w necie o alergii na gluten i odstawiłam wszystko co jest z nim związane. Krostki jakby zaczęły znikać. Dodam że ani mąż ani ja nie jesteśmy alergikami. Co Wy o tym myślicie?? Czy to alergia na gluten?? Bo już sama nie wiem :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Witaj nati ;-)

moj starszy babel i na gluten i na bialko krowie jest uczulony wiec powiem Ci jak bylo u nas - na policzkach czerowne rozlane rumience - jakby polukrowane, swiecace, kupa zawsze luzna, czasem bolal go brzuszek...

Jesli Twoj szkrab jest taki maly to radze isc do alergologa i zrobic testy z krwi - niczego nie eliminuj na czuja... przy alergii na gluten zmiany skorne raczej nie wystepuja chyba ze to celiakia... najlepiej jednak skonsultuj sie z alergologiem

pozdrawiam :-)

PS. na ustapienie zmian po wyeliminowaniu alergenu musisz poczekac minimum 2 tygodnie!!!
 
Jestem umówiona na wizytę u alergologa ale z naszą służbą zdrowia dopiero na 26 października.:crazy::crazy::crazy: a do tego czasu niestety muszę się wystrzegać prawie wszystkiego.:-:)-:)-(Bo tak naprawdę nie wiem na co mały jest uczulony. :sad::sad::sad: I aż płakać mi się chce jak widzę mamusie które w sklepie kupują kaszki mleczne dla swoich maluszków.
 
PS. na ustapienie zmian po wyeliminowaniu alergenu musisz poczekac minimum 2 tygodnie!!!
A niestety i dłużej.....

Konstancja tylko na bebilonie pepti piersi juz nie podaję.....jakie było szczęście kiedypo raz pierwszy w życiu po 5 miesiącach zrobiła żółtą kupę:-D:-D:-Dteraz drogą eliminacji już wiemy co można a co nie jeść:tak::tak::tak:.Gotuję sama bo w słoiczkach obiadkowych bylo i mleko:szok::szok::szok: i olej sojowy:shocked2::shocked2::shocked2: oraz pietruszka i seler a tego nie można a kaszki mleczne robię na pepti :tak::tak::tak:....co zabawniejsze po prawie półrocznej diecie nie ciągnie mnie jakos do mleka i jajek:-D:-D...jedynie kawa z mlekiem i lody:happy::happy::happy:
 
reklama
nati ;-) kaszki mozesz robic nie tylko na normalnym mleku... budynie tez - ja kiedys robilam budyn na Kubusiu a ostatnio na mleczku sojowym albo ryzowym ;-) tylko wtedy trza kupowac budynie bez cukru bo mleczka sa slodkie ;-)

a poza tym zawsze powtarzam ze sa wieksze nieszczescia niz alergia (no chyba ze skrajny przypadek gdzie dziecko niczego nie moze jesc) - my sie dostalismy do przedszkola w pierwszej kolejnosci wlasnie dlatego ze Jas jest alergikiem a to u nas jedyne przedszkole z dietetykiem i osobna kuchnia dla alergikow :tak::-);-)

no i lepiej nie pokazywac dzieciom takiej postawy bo sa moze inne z tego wzgledu ze nie moga jesc pewnych produktow ale zeby sobie czasem nie wykombinowaly ze sa gorsze...

adusia ;-) ja jesli chodzi o zmiany skorne to jestem noga... jak sie u was skaza objawila? jak wygladala ta wysypka?
musze teraz Monike obserwowac a ze Jasiek nawet potowek nie mial to nie wiem na co zwracac uwage....
 
Do góry