reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

W 2 tygodniu życia dostała wysypkę na brzuszku krostka i dookoła zaognienie....po kilku dniach jej zeszlo...za to pojawiło się na czole i główce razem z ciemieniuchą....następnie na policzkach te pojedyńcze krostki zaczęły się zlewać w większe i większe.Zaczęły się robić za uszami,na szyji i dopiero po 2-3 miesiącach były takie charakterystyczne dla azs zgięcia rączek i nóżek.....aaa i co jeszcze jak wysypka pojawiła się na polikach po kilku dniach zauważyłam również że ma inne oczy u lekarza stwierdzono dodatkowy fałd skórny pod oczkiem...coś takiego http://www.iqb.es/dermatologia/atlas/d_atopica/atopica03.jpg i teraz jak jest zaostrzenie alergii to jest bardziej widoczny a jak odpuszcza to mniej tak jakby się wygladzał. Oby choć cora była wolna od alergii:tak::tak::tak:
 
reklama
U Jasia alergia w sumie to objawiła się niewinnie. Nawet nie pomyślałabym że to może być alergia :zawstydzona/y::zawstydzona/y: Na jednym policzku miał takie żółte pamki. Żeby były na główce to pewnie bym pomyślała że to ciemieniucha. Wyglądało to identycznie tylko że na policzku i więcej żadnych objawów.:confused::confused:
 
Spotkanie dotyczące powołania Stowarzyszenia chorych na AZS odbyło się zgodnie z planem w sobotę o 16.00. Cieszę się, że mogliśmy wszystko wyjaśnić – patrząc sobie w oczy. Dziękuję tym, którzy się pojawili, a tym którym niestety nie udało się dojechać mam do przekazania miłą wiadomość

- powołujemy Stowarzyszenie!

O czym rozmawialiśmy:
Czy stowarzyszenie w ogóle jest potrzebne?
Stwierdzono jednomyślnie, że stowarzyszenie jest potrzebne i osobom chorym na AZS, i rodzicom dzieci chorych na AZS, jako instytucja reprezentująca ich głos

Jakie są cele stowarzyszenia?
- bycie przedstawicielem osób z AZS i rodziców chorych na AZS dzieci
- organizowanie szkoleń dla rodziców i opiekunów z zakresu postępowania z dziećmi chorymi na AZS
- dążenie do uznania AZS za chorobę przewlekłą

Kto może stać się członkiem stowarzyszenia?
Stowarzyszenie ma zrzeszać osoby chore na AZS oraz rodziców i opiekunów dzieci chorych na AZS oraz osoby ze środowiska medycznego, które zechcą merytorycznie i praktycznie wspierać chorych.

Skoro zatem decyzja zapadła, zapraszam wszystkich, którzy chcą przystąpić do pracy!
 
WIATAM SERDECZNIE,MOJA EMILCIA,TERAZ JUZ MA PRAWIE 7 MIESIECY,MA ALERGIE POKARMOWA,ALERGIE NA LEKI I ALERGIE WZIEWNA,PRAKTYCZNIE OD URODZENIA WYMIOTYWALA NAWED PO PIERSI,A TERAZ W WIEKU 7 MIESIECY DALEJ PIJE NUTRAMIGEN(MA ZALECONY BEBILON NEOCATE,ALE NAS NIE BYLO STAC NA TAK DROGIE MLEKO:no:) NO I MOŻE JEJSC TYLKO MIESKO Z KROLIKA Z KLEIKIEM RYZOWYM,PRUBOWALISMY JEJ DAWAC MARCHEWKE,JABLUSZKO I INNE PRODUKTY ODPOWIEDNIE DLA DZIECI W JEJ WIEKU ALE MALA ZARAZ PO NICH PUCHNIE I SIE DUSI,OGULNIE MIALA AZS,Z KTURYM WALCZYLISMY DLUGO I NAWED MASCI STERYDOWE NIE POMAGAŁY,NASZCZESCIE TRAFILISMY NA SUPER PRODUKTY Z SERII EMOLIUM P,MALA JEST DO TERAZ KAPANA W TEJ EMULSJI,SMAROWANA KREMEM I NAWED SZAMPON MA Z EMOLIUM,I NARAZIE JAKO TAKO NIE MAMY WIEKSZYCH PROBLEMUW ZE SKORA,ALE ZA TO SA INNE:-(.NIEWIEM NAWED SKAD TA ALERGIA SIE WZIELA,ANI JA ANI MAZ NIE JESTESMY ALERGIKAMI A MALA UCZULONA NA WSZYSTKO..TAKZE MY NIE CHODZIMY DO ALERGOLOGA INO MUSIMY CHODZIC DO GASTROKRYNOLOGA KTORY ZAJMUJE SIE DZIECMI Z CIEZKA ALERGIA..POZATYM MA TORBIELE NA JAJNIKACH I WADE SERCA..DOBRZE ZE JEST TAKIE FORUM I SA MAMY KTURE DZIECI MAJA PODOBNE PROBLEMY,ZAWSZE MOZNA POGADAC NO I WYMIENIC SIE DOSWIADCZENIAMI...Z ALERGIA WALCZYMY DOPIERO 5 MIESIECY ALE JUZ MAMY DOZE DOSWIADCZENIE..JESLI KTOS BY CHCIAL RADY ALBO NAWED SOBIE POKLIKAC O MALUSZKACH I NIETYLKO OTO MOJE GG 575821:-)
 
moj mały ma 9-cy i ciągle ma wysypkę, taką kaszkę, obojetnie co je i pije to wysypka jest wciąż taka sama, pije bebilon pepti 2 i alergolog zapisała mu biderme Atoderm PP
 
witam ;-)

co tu tak cicho??? przegonilyscie alergie?

my zabieramy sie za testy jak pies do jeza... no ale ciagle cos wyskakuje :-( tydzien temu wszyslysmy z Monia ze szpitala - miala zapalenie pluc :-(
no i okazalo sie ze ma anemie - mamy zrobic kontrolne badania krwi za miesiac wiec bedzie okazja zabrac Jaska do laboratorium i zrobienie mu testow a potem... prowokacja ;-)

pozdrawiam i licze ze ktos tu jeszcze zaglada ;-)
 
Witam

RUBI
Zdrowka dla malej:tak::tak::tak:

Ja bylam w piatek u pediatry i dziewczynki dostaly skierowanie do alergologa i beda mialy testy.
 
Witam po przerwie

Rubi GRATULACJE !!! :-) ... normalnie az mi glupio za tak po czasie :zawstydzona/y:

a u Nas ... wracamy do zera ... próba sie nie powiodla :sorry: ... znowu plamki wyskoczyly ... a juz myslalam ... :confused2:

i sorki ze tak malo ale calkowicie zagubilam sie w czasie i nie nadrobie ... ale sie postaram bardziej udzielac :-)

buźka mamuski :-)
 
reklama
Do góry