reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

reklama
tam pisze o stosowaniu doustnym, ale my chyba mamy to zrobić zewnętrznie , hehe
jak to używać, w jakich proporcjach, do wody w wanience czy do smarowania ??
 
Witajcie dziewczyny, nie wiem czemu nie trafiłam wcześniej na wątki o alergikach, widzę tu nawet trochę koleżanek. Hej Rozalka i Renifer :-)
Czytam o tej parafinie i muszę powiedzieć, że mam poważne wątpliwości. Mianowicie parafina odwapnia kości, szczególnie u dzieci i starszych osób, więc ja bym się nie zdecydowała na taki środek :no: Oliwka miała przez miesiąc okłady z parafiny na kręcz szyjny i już się denerwowałam, że to za dużo. A i tak przez dietę bezmleczną jest pokrzywdzona, jeśli chodzi o wapń.
 
przeczytałam wasze posty i od razu pobiegłam do łazienki przejrzeć kosmetyki Barta i tak,:
olejek do kąpieli EMOLIUM - olej parafinowy 10%
emulsja do ciała EMOLIUM - olej parafinowy 5%
ATOPRA - żel do mycia ciała i Krem do skóry atopowej - jakoś parafiny nie widzę na składzie,
ale tak sobie myślę że nie możemy przesadnie panikować, przecież bez tych kosmetyków nasze dzieci nie mogły by funkcjonować, przez dwa dni nic małemu nie lalam do wanny i skórkę na nogach mial jak pergamin. z drugiej strony wszystko w nadmiarze może być szkodliwe,
a po 3 myślę że koncerny farmaceutyczne nie pozwoliłyby sobie na taką bombę z opóźnionym zapłonem , teraz w erze pozwów i odszkodowań
 
poczytałam trochę o tym olejku :
"Olej ze słodkich migdałów jest bardzo dobrym emolientem, tj. wygładza skórę. Ma bardzo wysokie zdolności nawilżania skóry, szczególnie jeśli jest stosowany systematycznie. Olej migdałowy stosowany jest w leczeniu egzemy, łuszczycy oraz do skóry suchej, swędzącej i podrażnionej. Jest lekki i łatwo wchłania się w skórę dzięki temu chętnie używany jest do masażu. "
ale pisze też : . "działanie olejków na organizm człowieka ma charakter indywidualny",

więc ja bym się najpierw spytała alergologa bo może nie każde dziecko może go używać, ??!!
 
[FONT=&quot]Dziewczyny zdradzę Wam kosmetyk na gładką skórę Waszych alergicznych pociech i nie tylko. Jest to Olej ze słodkich migdałów do nabycia np: w aptekach internetowych
"Olej ze słodkich migdałów jest środkiem wyjątkowo delikatnym. Nadaje się także do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków. Szczególnie polecany do skóry suchej i starzejącej się, neutralny, nie powoduje alergii. Może też być stosowany sam w celach kosmetycznych do wcierania w skórę twarzy. Odmładza skórę i nadaje jej ładny wygląd."
Jest niedrogi, wydajny, o niebo lepszy od oliwki, naturalny, pozwala skórze oddychać, świetnie nawilża i natłuszcza skórę. Tym specyfikiem doprowadziłam suchą, łuszczącą skórę dziecka do świetnego stanu. A co najważniejsze nawet po zaprzestaniu stosowania go skóra na długo pozostaje gładka. Gdy miałam sklep zielarsko - medyczny klientki bardzo sobie chwaliły ten olej i ja polecam go do dziś.:tak::tak::tak::tak::tak::tak:[/FONT]
 
tak ja sama osobiście, podrażnie mnie jego "eteryczność" że się tak wyrażę, może i właściwości nawilżające są super, ale co z tego skoro od razu mam karar??
oczywiście chodziło o katar
wi
ęc odpadają u mnie wszystkie kosmetyki z aromatem migdałowym, balsamy , mleczka , mydła , i t d...
 
witaj KASIAD!!! :-):-)
mam prosbe jakbys mi napisała jeszcze raz nazwe tego preparatu z wapniem... bo nie moge znaleźć tego starego posta a jutro jade do apteki...

odnośnie parafiny moze ona odwapnia kości jak sie ją stosuje doustnie??? bo tak na ciało - to jak niby odwapnia??? w jakąś reakcje wchodzi ze skórą i przez tkanki idzie az do kosci? chyba nie co???

a te migdały spróbujemy tez... tonący i brzytwy sie chwyta; ale zdaję sobie sprawde z tego ze tez mogą oczulac... pewnie nie wierzycie ale ja zdziwiłam sie jak oglądałam wykład o azs dr grzelak bo dowiedziałam sie ze nawet oilatum moze uczulac a co tu dopiero migdały...

u nas tragicznie nie jest... /odpukac/
w koncu skonczyłam te krówki i juz nic nie bedzie mnie kusic... w domu nie ma zadnych słodyczy oprócz cukru wiec jest szansa ze skóra jeszcze bardziej sie wyklaruje...
nie wiem czemu ale w dzień mały praktycznie nie ma wysypki... ciałko na klatce piersiowej jest takie ładne i gładkie, dopiero wieczorem czerwienieje i robi sie paskudne a po kąpieli to juz w ogóle...

postanowiłam bąbla kąpac przez 2 tyg w przegotowanej wodzie... mamy tyle chloru ze łyżka staje w herbacie.. chyba musze do sanepidu wode dac do zbadania bo nawet dzieci sasiadki które nie sa alergikami mają strasznie wysuszoną skóre i są smarowane emoliumami ...


 
reklama
czesc dziewczyny!wlasnie zauwazylam ten watek i postanowilam sie dopisac...jeszcze nie przeczytalam wszystkich postow ale zara to zrobie..
Jestem mama poltorarocznego Dawidka, podejrzewam u niego alergie lub skaze bialkowa...w Szkocji gdzie mieszkamy lekarze jakby to powiedziec..olali to..jak bylam z malym w Polsce u lelarza to ten od razu powiedzial ze maly ma skaze, a alergii tez jestem prawie pewna-a juz na pewno na niektore kosmetyki...sama jestem alergiczka wiec wiem jaka to potrafi byc udreka...
 
Do góry