reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

Basia a to tylko na buzi?
pod kolanami, na łokciach też coś widać?
Może jakieś jednorazowe uczulenie?


Moja córka w tym wieku też miała podobne i Elocom działał cuda po 1-2 dniu używania. Objawów jakiś niepożądanych po tym nie było, mimo, że steryd.
 
reklama
glutenu nie obstawiałam bo przy nim to chyba luźne stolce są i biegunki
podobno miała to byc skaza bialkowa , przeszłam z cyca na bebilon pepti a buzia wcale nie robiła się całkiem gładka zawsze gdzieś coś było
dlatego się zastanawiam czy to wogole ta skaza
a jeszcze jak zaczął raczkować teraz to ma kolana zsypane
ale po tym cebionie to i nawet na brzuchu miał wysypkę
i jeszcze mamy szorstką skórę z tyłu na plecach zaraz nad pupą

obecnie wróciliśmy do Fenistilu

żadno ze starszych dzieci nie miało żadnej alergii :sorry2:
 
fiolka ja juz sie wypowiadalam na temat przepisywania przez lekarzy leków kilka postów dalej ale przypomnie pewnie nie ty jedna i nie ostatnia dałas sie naciągnąc na takie leki:-(to przykre ale tak jest lekarze nie bez powodów przepisuja to co najdrozsze:no::no:w wiekszosci przypadków nietety te leki nie dzialaja:no::no:a tylko szkodzą:crazy::crazy:ja tez dostałam mega recepte ale poszłam z nia do cioci i ona wszystko odstawiła:tak::tak::tak:powiedziała ze to sciema!!!!!!!! i ja nic nie kupiłam zadnych dupowatych kremow sterydow masci itp.....

zaufałam dietetykowi i pomogło bez zadnych lekarstw i ciesze sie z tego bardzo:-)
 
fiolka a czemu te mydło ma byc w kostce? mówił lekarz? ja mysle ze ukochana diagnoza lekarzy to azs, a w rzeczywistosci nie kazde dziecko z alergią je ma.. niestety u tadzia dochodza jeszcze te zmiany oskrzelowe :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:, które tez raczej świadcza o azs... :zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
z probiotyków polecam dicoflor, jest bez białka,w lacidofilu niby troszke go jest...

basiu a próbowałaś małemu ten chlebek odstawić?miki ma cos zupełnie innego, krosty i to wyrazne... raz w skupiskach, raz oddzielnie... im ma chłodniej tym jest ich mniej...
 
Basia a to tylko na buzi?
pod kolanami, na łokciach też coś widać?
Może jakieś jednorazowe uczulenie?


Moja córka w tym wieku też miała podobne i Elocom działał cuda po 1-2 dniu używania. Objawów jakiś niepożądanych po tym nie było, mimo, że steryd.

jednorazoe raczej nie bo bujamy się z tym od 2 miesiąca życia
przy zapaleniu ucha w szpitalu pani doktor kazała odstawić nabiał
i po dwóch miesiacach diety przeszlam na bebilon
i co i nico
:sorry2:
 
bebilon pepti tez kazde dziecko je bo lekarze przepisuja a niestety nie kazdemu pomaga:no::no: a próbowałas Nutramigen lub bebilon (Amino) w sumie go juz wycofali ale odpowiednik to Neocate moja corka go pije
 
basiu a próbowałaś małemu ten chlebek odstawić?miki ma cos zupełnie innego, krosty i to wyrazne... raz w skupiskach, raz oddzielnie... im ma chłodniej tym jest ich mniej...

no teraz odstawię :tak:

u nas dochodzi jeszcze fakt że młody śpi na brzuchu i jeździ tą buźką po wszystkim

wogóle to odstawiam wszystko i zaczynam wprowadzanie od początku
(jak buzia będzie w miarę czysta ):sorry2:

Reniferku jak ci sie ten krem Nanobase widzi bo mi się nim strasznie ciężko smaruje :sorry2:
 
basiu... u nas bardziej sprawdził sie barierowy emolium... nanobase jest strasznie gęsty i tak samo drogi... nam srednio pomaga, choc miał byc taki cud miód...

jesli mały jeździ buzią po wszystkim to moze byc proszek do prania /polecam płyn do prania dla dzieci bebi firmy barwa, bardzo delikatny lub niestety szare mydło plus dwa płukania/ albo ... roztocza... my spryskalismy cała chate alergoffem ale teraz żałuje, bo jesli to nie roztocza to mały moze po działaniu preparatu sie na nie uczulic
 
reklama
fiolka a czemu te mydło ma byc w kostce? mówił lekarz? ...
lepiej myje niż emulsje i żele

jednorazoe raczej nie bo bujamy się z tym od 2 miesiąca życia
???? ale ja gapa :baffled:
no teraz odstawię :tak:

u nas dochodzi jeszcze fakt że młody śpi na brzuchu i jeździ tą buźką po wszystkim

wogóle to odstawiam wszystko i zaczynam wprowadzanie od początku
(jak buzia będzie w miarę czysta ):sorry2:
Basia a na czym Kuba śpi? chodzi mi o materac, z czego jest? gąbka? czy jakiś kokos? gryka?
 
Do góry