reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

hej dziewczyny podczytuje was troszke bo tez mam bobasa alergika troszke wiecej opisałam w kuchni alergika..............
RENIFER 24- moze twój synek sie drapie po kapieli przez oliatum?? bo nie wiem czy wiesz ze oilatum zawiera soje na którabardzo duzo osób sie uczula:crazy: moja corcia tez tak miała jak tylko po konsultacji z alergologiem odstawiłam oilatum wszystko było ok mała sie nie drapała..... wiec moze spróbuj zmienic kosmetyk

pozdrawiam
 
reklama
co do Zyrtecu-to lekarze przepisuja go nagminnie kazdemu dziecku które jest alergikiem,tak samo jak Mleko bebilon pepti kogo bym nie zapytała to je to mleko i bierze ten lek...............farmacje musza fundowac niezle wycieczki za to ze lekarze tak ich produkty przepisuja mam ciocie farmaceutke i to co ona mowi to wlosy sie jeżą to mleko i ten lek nie zawsze pomagaja:rofl2:czasami szkodzą ale lekaże zamiast zmienic na inny to dopisuja kolejne leki ,sterydy a dziecko dalej sie męczy .....z wiadomych przyczyn nie zmienia....

Moja mala ja ketotifen
oraz Cropoz G
i raz dziennie ogorecznik
i to wystarczy............bynajmniej nam.....
 
Jezeli mogę wtrącić to nasza lekarz rodzinna (taki konował u którego byłam dwa razy z dzieckiem i już więcej nie pójdę)przepisała nam zyrtec jak moja córcia miała katarek,nie stwierdziwszy żadnej alerii,czyli bez żadnej konkretnej przyczyny.A lekarka do której teraz chodzimy jest przeciwna zytecowi i maściom sterydowym,podobnie jest z antybiotykami.Powiedziała nam że maści sterydowe to robią więcej szkody niż pożytku.
Moja córcia ma skazę białkową i AZS pije mleko NAN HA i dostała maść mocznikową robioną w aptece i kąpiemy ją w emolium.Jeszcze walczymy z uczuleniem na policzkach ale wolę dać łagodniejsze środki i trochę poczekać na poprawę niż dać drastyczne o natychmiastowym działaniu.
 
hej dziewczyny podczytuje was troszke bo tez mam bobasa alergika troszke wiecej opisałam w kuchni alergika..............
RENIFER 24- moze twój synek sie drapie po kapieli przez oliatum?? bo nie wiem czy wiesz ze oilatum zawiera soje na którabardzo duzo osób sie uczula:crazy: moja corcia tez tak miała jak tylko po konsultacji z alergologiem odstawiłam oilatum wszystko było ok mała sie nie drapała..... wiec moze spróbuj zmienic kosmetyk

pozdrawiam
Czytam i czytam etykiety Oilatum,ale soi tam nie widzę.Może pomyliłaś z Balneum,bo tam jet na pewno.(no i moje dziecko jest na nie uczulone,a na Oilatum nie):tak:


Przed chwilą zadałam pytanie farmaceucię i dostałam odpowiedz iz w żadnym produkcie Oilatum nie ma soi,ani żadnych jej pochodnych.Może to cos innego uczulało Twojego malucha z substancji w nich zawartych.
 
Witam
My równiez dołanczamy do koła małego alergika
Dawidek wczesniej miał alergię pokarmowa, ale na szczescie wyrósł z Niej - aczkolwiek jak 1,5 roczne dziecko mozna powiedziec ze wyrósł ;-) ... ale teraz okazało sie ze ma alegie na pyłki ...
Meczy sie strasznie ... w chwili obecnej jestesmy na etapie doboru odpowiednich leków ... jutro wizyta u alergologa ... zobaczymy co tym razem powie


tez jestem mama alergika. na szczescie tomek ma alergie jedynie na pylki kwitnocych roslin, szczegolnie na trawe. objawy sa takie ze synek w okolicach konc maja zaczyna mocno kichac. pozatym drapie go w gardle i szczypie w oczy.
[FONT=&quot]nie jest to nic ciezkiefo dla zdrowia ale moze naprawde uprzykryc zycie…[/FONT]

Jesli uwazasz ze nie jest ciezkie dla zdrowia to masz złe informacje ... nie leczona moze doprowadzić do astmy a z tym juz napewno nie jest ciekawie ... a ze uprzykrza zycie to fakt ... sama jestem alergikiem na m.in. trawe
 
ANETA- dokładnie o tym samym mysle mny tez dajemy łagodniejsze srodki:-)
nie wiem czy wiesz ale ketotifen jest lekiem starszej generacji, powodującym wzmożony apetyt u dziecka,
jak zaczynałam leczenie starszej córki i chodziłam po różnych lekarzach to też raz dostaliśmy ketotifen, i moja pediatra kazała go zaraz odstawić i zamiennie zaleciła claritine

a tak poza tym to wszystkim mamom polecam do poczytania lub obejrzenia wykład doktor ireny grzesiak
Wykład dr Ireny Grzesiak - Atopowe Zapalenie Skóry
pani tam dużo ciekawych rzeczy mówi - głównie o azs, może komuś się przyda ...
 
mokka27 wiem ze ketotifen powoduje wieksze łaknienie,bo moja corka nie chciała jesc dlatego go narazie ma by troszke przybrala na wadze:-):-):-)

a co do lekarzy tyle ile pediatrów na swiecie tyle bedzie rad i opini na temat lekówi diet niestety...............:rofl2::rofl2:
 
owszem, masz rację z tymi lekarzami, im więcej sie ich ma tym czlowiek czuje się głupszy,
mnie przeraża w tym wszystkim to że serwują naszym dzieciom leki bez zastanowienia, a cierpią na tym ich wątroby i nerki, bo muszę przefiltrować wszystkie świństwa
 
reklama
chciałam wam jeszcze napisać że odkryłam ostatnio PHYSIOGEL KREM , drogi ale sie opłacało, mały miał szczepienie po którym gorączkował i jego skórka po prostu odparowała , wyglądał jak wąż który linieje, a po 2 dniach używania kremiku jest pięknie nawilżony :)

my tez używamy do buźki physiogelu... najpierw myjemy żelem /bez spłukiwania/ z tej serii potem kremem i buzia jest piękna...

nie wiem czy wiesz ale ketotifen jest lekiem starszej generacji, powodującym wzmożony apetyt u dziecka,
jak zaczynałam leczenie starszej córki i chodziłam po różnych lekarzach to też raz dostaliśmy ketotifen, i moja pediatra kazała go zaraz odstawić i zamiennie zaleciła claritine

a tak poza tym to wszystkim mamom polecam do poczytania lub obejrzenia wykład doktor ireny grzesiak
Wykład dr Ireny Grzesiak - Atopowe Zapalenie Skóry
pani tam dużo ciekawych rzeczy mówi - głównie o azs, może komuś się przyda ...

nam teraz lekarz tez zapisał ketotifen - wiecie o nim cos wiecej????

w ogóle to my juz cała pólke lekarstw mamy a nic nie stosujemy, naciełam sie na sterydach, bo lekarz nam je przepisała i zapomniał powiedziec co to jest /oczywiscie ja jestem taka inteligentna, ze powinnam chyba wiedziec/...

a wykład jest świetny, oglądałam go juz pare razy... nawet skusiłam sie do zakupu serii a-dermy polecanej przez panią irenke ale niestety u nas sie nie sprawdza...
 
Do góry