reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopociki

Ja w tym tygodniu jeszcze zdejmowałam. Było trzeba wtedy, ale tak jakoś dziwnie czuję się bez. A teraz to już sama nie wiem co z tym zrobić.
 
reklama
jak sie zamoczy dlon w zimnej wodzie z mydlem to da sie latwo zdjac obraczke, moja byla od poczatku za mala i niedawno ja powiekszalam. Jak poszlam do jubilera, to nie chciala zejsc z palca ani rusz, bo jakos cieplo bylo i mi rece spuchly, wiec przyniosl mi miseczke z woda z mydelkiem i gladko poszlo :D
teraz jest wieksza i bez problemu zdejmuje.
przed porodem lepiej zdjac bizuterie, bo nigdy nie wiadomo co sie bedzie w szpitalu dzialo z nami.
 
Dziewczyny a propos puchnięcia, to polecam pójść do dobrego chirurga naczyniowego który się zajmuje żylakami. On zrobi wam Doppler żył i zadecyduje czy nie przepisać specjalnych rajstop ciążowych uciskowych (są one dostępne tylko przez lekarzy, bo te "apteczne" to zwykłe podróby). Nosze takie rajstopy od 3 mieś ciąży i powiem wam że różnica jest ogromna, bo jak zdarzy mi się ich nie założyć to musze na uczelni siedzieć na bosaka tak mi stopy puchną. A niewydolność żylna po ciąży kwalifikuje się głównie do operacji... Naczyniowiec poleci też bezpieczne leki i żele w ciąży do smarowania nóg. Pozdrawiam!
 
hej dziewczyny
13-04 byłam na kontroli z ręką no i po 30 min konsultacji i zdjęciu RTG lekarze zadecydowali, o tym że zdejmujemy gips ale drut zostaje bo w jednym miejscu jeszcze nie zrosła się kość całkowicie...a przy zdejmowania gipsu 2 pielęgniarki rozcieły go piłką elektryczną przy czym lekko mnie zacięły!!!ciągnęły gips w dól a ja rękę w górę szok!!!ból nie do zniesienia....a co do druta to lekarz zadecydował( śmieszny jest) że mam przyjechać 300 km do Bydgoszczy 25-05 kiedy termin porodu mam na 06-06!!!A więc muszę znaleźć dobrego ortopedę w Elblągu ....jutro idę zobaczymy co mi powie...
wczoraj byłam jeszcze u gina na KTG wyszło dobrze...Marcinek ściemnił nawet jednego razu nie naprężył się...ledwo zdjęto ze mnie pasy do KTG Marcinek naprężył się...ale i kolejna nie pocieszająca wiadomość to to,że szyjka nadal się skraca przed Świami 3,37cm a wczoraj 3,16 cm lekarz zadecydował że 05*-05 na wizycie zapisze mi lek na podtrzymanie...żebym zrobiła rehabilitację tej nieszczęsnej dłoni i przedramienia....
dzisiaj o 9:30 idę pierwszy raz na rehabilitacje o zgrozo jak się boję!!!!!!!!
 
A ja po ostatniej wizycie u ginekologa jestem troche rozczarowana. Pytam go ile skróciła się szyjka , jakie ma wymiary a on tylko palpacyjnie zbadal i mowi ze "troszke ale trzyma sie " taka dziwna niekonkretna odpowiedz.

Potem pytam o rozejscie sie spojenia lonowego bo mnie boli i czuje wyraznie ze kosci sie nieco rozeszly a on na to ze tego USG nie moze tego pokazac tylko RTG. Zdziwilo mnie to bo jak czytalam wypowiedzi dziewczyn na ten temat to USG wlasnie ma to wykazac i jesli rozejscie jest wieksze niz 0,5 cm to jest to niebezpieczne i kwalifikuje do cesarskiego ciecia. Na co moj ginekolog powiedzial ze 0,5 cm to male rozejscie i nic sie nie dzieje ,mozna rodzic normalnie ( tylko kto potem bedzie w gipsie lezal ??? )

Co o tym sadzicie ? Gdybyscie mogly zapytac waszych lekarzy bylabym wdzieczna ;D
 
mnie tez ta kosc boli jak duzo chodze wiec sobie leniuchuje w domu i tyle ;D
moj gin ostatnio sie spieszyl i byl zupelnie myslami gdzie indziej......malo co a bym nie dostala recepty, ktora na poczatku obiecal hehe
 
Olu - super ze juz nie masz gipsu!!! I powodzenia na rehabilitacji, mam nadziej ze reszta reki szybko sie zrosnie::)))))
Odpoczywaj duzo:))

Mnie tez kosci bola- biodra najwiecej:))))tez starm sie duzo odpoczywac:)))

Asiu - nawet nie mam pojecia czy rozejscie spojenia lonowego mozna na USG zobaczyc. Wydaje mi sie ze gdzies czytalam ze robi to sie na RTG ale odchodzi sie od tego, bo nie wiadomo jak glowka sie dopasuje do kanalu rodnego:)))Zapytam mojego ginekologa ale dopiero ide 27 kwietnia.
 
reklama
ja ide na usg w pt i zapytam o spojenie jak to jest i czy to widac na usg,
mnie tez baaaardzo bola kosci a biodra to juz koniec swiata :(
 
Do góry