reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kłopociki i radości listopadowych Mam

Kaira bron boze nie wysuszac nic na tak malej buzi wubacz Patiaj ale po takich specyfikach bedzie jej skora paltami schodzic mi polozna poradzila na ta alergie malego zebym go kapala w balneum a na buzi to po karmieniu posmarowac swoim pokarmem jak wyschnie splukac... i powiem szczerze ze ladnie schodzi... ale na wszytko troche czasu !!! :tak: zawsze mozna zaprosic pediatre na kontrole...!:happy:
 
reklama
Wybaczam Lucyann:-D ;-)No tak to juz jest zauważyłam że jesli chodzi o pielęgnacje dzieci to co człowiek to inne sposoby. Ja jednak upieram sie przy wysuszaniu jesli to trądzik niemowlęcy. Moje dzieci tez miały(Ola) i mają (Konrad) wysypke alergiczna i kąpie go w balneum. Ale Kaira skoro pani doktor powiedziała aby z tym nic nie robic to chyba ma racje:tak:
 
monika- a moze sprobuj silikonowy sutek ktory ochroni piersi przed dalszym ranieniem, bo to napewno wygodniejsze niz pompowanie i bardziej pracochlonne, ale to juzod ciebie zalezy, i bol naprawde mija moge ci jeszcze poradzic na poranione sutki abys po karmieniu przemywala woda i smarowala swoim mlekiem bardzo pomaga:-) :tak: , powodzenia
 
Mnie sutki nie bolaly ani nie maialam poranionych ale mleczko najlepsze na wszytko -cud substancja ale zato mam maly erroe bo jak cyc mi sie napelni mlekiem to sutek uklada sie jakos do dolu i malemu jest nie wygodnie ciagnac zanim troche odpusci ten biedak musi sie tak nastekac ze az mi go zal zwlaszcza w nocy mam nadzieje ze niedlugo sie to unormuje dzis w nocy Ptysiek zaczol sobie zartowlac z piersi i karmienia wiec sie go spytalam czy chce cieplego mleczka na sen a on no daj wiec jak pociagnol stwierdzil ze nic nie leci a potem mu tryslo w nos... a niech ma wsterciuch tylko zeby nie zasmakowal.......;-)
to tak na rozweselenietematu cycow...
 
u mnie niestety kapturki nie pomagaly bo Maleńka nie trawi smoczka a to wzasadzie to samo i nie chciala ciagnac:confused: wiec musialam ratowac sie laktatorem ale na szczescie wszystko minelo:-)
hehe a mij mąz jak sprubowal moego mleczka to powiedzial ze w zyciu juz sie tego nie dotknie(oczywiscie mleczka:-) )
 
Monika - postaraj się nie rezygnować z naturalnego karmienia, bo nawet najlepszy laktator nie odciągnie Ci tak dobrze jak dziecko i szybko możesz pozbyć się pokarmu, a i dzidzi przyzwyczaji się do butelki i nie będzie chciało cyca. Może faktycznie te kapturki wam przypasują.
Wiem że jest trudno i boli, bo sama zagryzam zeby (choć teraz "odpukać" chyba uniknełam krwawiących ran) ale to się unormuje. Twarde kamienie pełne mleka, u mnie to samo i wkładki nic nie pomagają i tak przeciekam :laugh2:.
Co do szwów, to ja popękłam bo mała Ola wychodziła z rączką przy barku ale nie było źle i całkiem znośnie przez tydzień to przechodziłam (w porównaniu do poprzedniego porodu) ale od wczoraj coś jest nie tak. Odczuwam jakieś ciągnięcie i powstała jedna czy dwie ranki. Może to dlatego że wczoraj prawie czały czas na nogach w kuchni no i dlatego że Witorka podnoszę, a nie powinnam :baffled:. Nawet pierwszy raz miałam dziś problem z siedzeniem :confused: nie wiem co o tym myśleć. Poczekam jeszcze, jeśli sie nasili to zgłoszę się go mojego gin, bo on mnie szył a jeszcze w szpitalu puścił mi jeden szew w drugiej dobie po porodzie :wściekła/y:. Mam nadzieję jednak że to minie. :dry:

Czy wasze pociechy też robią bardzo rzadkie kupki :confused: , bo z mojej małaj dosłownie się leje żółta woda z niewielkimi drobinkami.
 
dorotak- ja tez sie martwilam tymi kupkami ale polozna mi powiedziala ze to normalne moja mala robi roznej gestosci w ciagu dnia moze to zalezy czy to obiadek czy sniadanko czy kolacja:-D :-)

czy wasze pociechy maja glosiki jakby mialy chrypke bo moja mala wlasnie wydaje takie dzwieki jakby miala chrypke i strasznie sie martwie czy czasem nie ma chorego gardelka i jak widac po dziecku jak jest chore (przeziebione):eek: pomozcie kobitki ja ide dopiero w czwartek na kontrole i nie wiem, goraczki nie ma
 
ja tez slyszalam ze kupki z ziarenkami normalna sprawa.
Znajomi dali nam pompe Medela na dwa cycuchy.... komfort jak nie wiem co. juz mi sie nawet nie sni powrot do pompy na jednego cyca. eh nie wiem mam dylemat z powrotem do karmienia piersia nawet z kapturkiem... wyrodna ze mnie matka :baffled: ale jakos nie moge.....
 
Dorotak te kupki to normalka. Moj tez robi taka rozwodniona jajeczni9ce i polozna powiedziala ze tak ma byc.

Czy wasze dzieci tez tak malo spia. Moj syn juz sie rozpuscil. Wstal dzis o 8, najdla sie, przewinelam go juz 3 razy i nie spi tylko "kaze" ze soba lezec. On nie spi wiecej jak 12 godzin na dobe, reszta to aktywnosc. Czy u Was tez tak? Jestem zmeczona, nie mam czasu sie wysikac spokojnie.
 
reklama
Cynamonka ja sie nauczylam chodzic do toalety z malym robic kanapiki z malym i dzis to jeszcze skladalam ubrania z malym wiec chyab tak ma byc wczoraj Chomik dal popis i przesikiwal piec razy pod zad pieluszki myslam ze gada udusze zwlaszcza ze jak ostatnia mu zmienialam to jeszcze kupke zrobil na siwieze ubranko... o 1:30am ale potem mu przeszlo zmeczyl mnie tak ze chyba z pol godziny plakal lezac na mnie zanim sie obudzilam na karmienie .... wiec sprawiedliwosc w naturze musi byc !!! Kocham tego maluszka ale cierpliwosci to jeszcze musze sie nauczyc..:dry: :cool2:
 
Do góry