reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy poczujemy ruchy Maluszka ???

to obowiazek gina by zprawdził czy serduszko bije, bez tego nie powinien wypuscic z gabinetu!!!
przeciez to jedyna możliwość by zprawdzić czy dzidzi jest ok. to nie przyjemność to konieczność, dla zdrowia dzidzi i matki.
 
reklama
na usg widac pulsowanie serca dziecka (ja widzialm nawet na zwyklym - nie jakim super 3D czy 4D) a poza tym sa zwykle aparaty do sprawdzania bicia serca (nie wiem jak one sie fachowo nazywaja :( ) i wlasnie takim zwyklym mi gin sprawdza serducho - nie dlatego ze trzeba tylko dlatego ze ja chce :)
a jak na usg nie widac pulsujacego serca - to to jest wlasnie taka krytyczna sytuacje zeby uzyc dopplera;

nie che tu wywolywac jakiej klotni bron boze :) ja sie na tym nie znam (na dopplerze - nie na klotniach :) ); nie mam zadnych problemow w ciazy - poprzednio tez nie mialam :) przytaczam tylko zdanie mojego lekarza ktoremu ufam bezgranicznie :)
 
A ja juz sama nie wiem czy wczesniej cos czulam czy tylko mi sie zdawalo. Bo teraz od paru dni nic nie czuje. Czasem mnie to martwi, ale czasem sobie mysle, ze moze wczesniej to byly jelita, albo cos innego, wiec moze nie ma sie co denerwowac?
 
idzia: ja tez dokładnie nie wiem, na czym polega doppler - chociaż wiem że pozwala badać przepływy (jeżeli chodzi o usg położniecze) pomiędzy dzidizą a mamą  i w damej dzidzi, ale nie wiem też co zawirqa urządzenie do mierzęnie tętna - wiem tylko że to jedyna możliwość oprócz usg -którego w standarcie nie ma przy każdej wizycie, które daje możliwość spradzenie czy dzidzia żyje, później taką możliuwość dają na muchy dzidzi, które musza być w odpowiedniej ilości, ale pomiędzy 14-22 tygodniem w sumie tylko pomiar tetna czyli usłyszenie bicia serducha daje nam ta mozliwość, więc lekarz musi je robić - jest to w wykazie obowiazkowych badań podczas wisyty położniczje powyżej 15 tygodnia.
dzieki temu uspokajam się co dwa tygodnie... i ja i moja pani gin ;) uwielbiam ten odgłos serducha - jak przy ktg, tętent koników  :D

a maluszek coraz częściej pokazuje kto tu rządzi ;)
gin nie zdzieiwła sie jak na jej pytanieo ruchy odpowiedziałam twierdzaco, jak stwierdziła - wiem, czego sie spodxziewać, lecz wiadomo też że to nie sa te ruchy które można już liczyć...
 
reklama
Do góry