reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na zakupy ;)

Nie wiem czy dobrze wymyśliłam Zebrra, ale na lato wogóle nie kupowałam pajacyków tylko rampersy, śpioszki, body gł. z krótkim rękawem, półśpiochy, koszulki, kaftaniki, bluzeczki. Stwierdziłam, że będzie ciepło.Może coś dostanę ?
 
reklama
Forever, jak było mega gorąco, to Jaś spał w samym body, przykryty prześcieradłem, ale spaliśmy wtedy razem, więc kontrolowałam, czy nie marznie.. Natomiast generalnie sypiał w pajacykach (mało było takich upalnych nocy)
 
Dziewczyny wyczytałam na innym wątku, że dziewczyny polecają po porodzie zamiast tych siatkowych majtek + podkładu - pieluchomajtki tena ladies. Przekonały mnie, tym bardziej, ze nic się nie będzie przesuwało, a potem całość do kosza.

Wyglądają tak:


LSPUN.jpg
 
a cenowo jak sie oplaca z tymi majtkami?
ja za kazdym razem jak wstawalam z lozka to sie lalo ze mnie... i odrazu musialam wymieniac... nie wiem czy to sie oplaca :sorry2:
znalazlam jakas cene 53zl za 30 szt...
nie pamietam cen wkladek. Duza roznica jest w tedy? Bo jk niewielka to pewnie ze te majty fajne ;-)
 
Cześć dziewczynki

UWIELBIAM TEN WĄTEK!! to tak na marginesie ;-)
Tu zawsze znajdę coś o czym nie miałam bladego pojęcia...teraz mowa o tych pieluchomajtkach zeberki...kurcze na pewno fajna sprawa!!Trzeba kupić i spróbować będzie i tyle!! Bo tak czy siak na opiniach nie ma co się opierać raczej bo co kobieta to inna opinia się znajdzie...Ja na pewno takie zakupię...super pomysł(nie znosiłam tych przesuwających się podkładów szpitalnych)Miałam te jednorazowe gatki ale te podkłady i tak podczas chodzenia czy wstawania się przesuwały-to było strasznie krępujące dla mnie!!
Dzięki zeberka za newsa ;-)
 
Larvunia szczerze mówiąc jeszcze nie szukałam, zaraz się tym zajmę.
Katamisz proszę bardzo, mnie też zaciekawiły. Wiadomo, że w szpitalu są różne "zarządzenia", zawsze najlepiej ranę wietrzyc, ale jak trzeba się ruszać, to zdecydowanie wybiorę te majty niż podkłady (które zresztą, z tego co pamiętam, nawet nie mają tego kleju, żeby do majtek przymocować) :)
 
Ostatnia edycja:
zebrra te podkłady ligninowe ze szpitala to dla mnie do chodzenia były tragedią...zawsze się bałam ,że w trakcie spaceru mi przemokną.Wiadomo w tych pierwszych godzinach połogu jest obficie!! :wściekła/y: Ja na pewno zakupię paczkę tych pieluchomajtek i będą tylko do chodzenia...

Z tego co widzę to na allegro ich nie ma...może lepiej spróbować w tych specjalistycznych sklepach ortopedycznych i innych.Tam prędzej będą myślę.
 
Ostatnia edycja:
słuchaj a skoro one są refundowane z NFZ-u to może warto by było poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie jakieś...??chyba ,że rodzinny nie może takiego skierowania wypisać.Ciekawa jestem jak to wygląda z refundacją takich majtek.
 
reklama
Forever, śliczna ta pościel :tak::tak: w podobnej kolorystyce jest jeszcze ta Reno Green - Pościel dziecięca ale pewnie widziałaś ;-):tak:


Dziewczyny, przecież w pajacyku (a ja kładłam spać dzieci w pajacykach) są przecież długie rękawki... Przypominam, ze będzie czerwiec....
Wiesz...tutaj nie jest tak mega ciepło jak w Polsce...
Pamiętam jak majówki '09 kładły spać dzieciaczki na dzienną drzemkę w samym bodziaku okrytym pieluszką - ja tak Marcela nie kładłam spać, bo po prostu tu jest chłodniej.. (i adekwatnie - zimy tutaj nie są tak mroźne jak w Polsce ;-)).
Może kupię jakiś jeden śpiworek, tak dla przetestowania :tak: Po prostu jestem ciekawa czy to się sprawdzi..


na lato wogóle nie kupowałam pajacyków tylko rampersy, śpioszki, body gł. z krótkim rękawem, półśpiochy, koszulki, kaftaniki, bluzeczki.
Kaftaniki - dla mnie najgorsze przekleństwo :baffled::baffled::no::no:
Dobrze że miałam tylko kilka sztuk które dostałam od rodzinki (w Irl tego cuda nie ma w asortymencie ubraniowym ;-)), więc nie było mi szkoda jak wylądowały w najniższej półce w komodzie :sorry2:. Wolałam już ubierać w same bodziaki, czy pajacyki...


Dziewczyny wyczytałam na innym wątku, że dziewczyny polecają po porodzie zamiast tych siatkowych majtek + podkładu - pieluchomajtki tena ladies.
Fajne te majtochy :tak:
Hihi moje drugie skojarzenie (bo pierwsze to było że na pewno wygodne), to takie że będziemy jak te dzidziusie - będziemy "robić" w pieluchomajtki :-D:-D
I patrzę że cenowo nie wychodzę tak źle...:tak:
 
Do góry