reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy...

reklama
Befatka - nie każda modyfikowana genetycznie żywność jest zła - niektóre są wręcz dużo lepsze niż naturalne.Problem w tym, że kury są dodatkowo pasione mieszankami zawierającymi sterydy i inne świństwa.
 
Beti - Być może, że wcześniejsze dojrzewanie jest uwarunkowane przez hormony, którym karmi się zwierzęta, ale to nie dotyczy tylko kurczaków. Wszystkie zwierzęta są karmione jakimiś dziwnymi mieszankami (mnie zadziwnia najbardziej jak można krowy karmić mączką kostną z innych krów), więc wypadałoby w ogóle nie jeść mięsa, ale rośliny też są pędzone niewiadomo czym, więc najlepiej chyba nic nie jeść.

A ja mam pytanie dotyczące twarożku. Dla mnie twarożek to jest ser biały rozdrobniony ze śmietaną i doprawiony do smaku - czy taki można podawać dzieciom, czy lepiej jakiś homogenizowany? Jakie podajecie swoim dzieciom?
 
córka mojej kolezanki w wieku 5 lat zaczeła mieć owłosienie łonowe... i co Wy na to??
Marcello dostaje indyka albo królika od znajomych co chodują:tak:
 
A ja mam pytanie dotyczące twarożku. Dla mnie twarożek to jest ser biały rozdrobniony ze śmietaną i doprawiony do smaku - czy taki można podawać dzieciom, czy lepiej jakiś homogenizowany? Jakie podajecie swoim dzieciom?

Jak bylam z Michalkiem na ostatniej wizycie u gastrologa dzieciecego jak mial 9 miesiecy to muwila ze moge mu podawac ser ale tylko zolty. A o bialy nie spytalam, ale mleko normalne mam mu wprowadzac od roku wiec mysle ze twarozek tez od roku. Tylko ze on jest uczulony na bialko wiec niewiem jak dla zdrowych dzieci czy tak samo od roku czy mozna predzej.
 
Dusia - wszędzie czytam, że twarożek jest od 11-ego miesiąca, a krowie mleko dopiero od 3-ech lat.

Niekat
- jestem w szoku z tą dziewczynką. A innego mięsa nie dajesz?
 
Ostatnia edycja:
Dusia- pewnie nie wiesz, ale w Polsce mleko krowie jest 'beeeee' do 3 roku zycia! Niby tego ma za duzo a tamtego za malo.

Doris-nie wiem co Ci doradzic. Homogenizowany chyba na poczatek bezpieczniejszy. Dawid dostaje od czasu do czasu zolty serek a z bialym poczekam do roczku. Sama za nim nie przepadam wiec mi sie za bardzo nie spieszy bo caly czas mi sie wydaje ze to czego ja nie lubie jemu tez nie smakuje co jest napewno bzdura ale jakos tak samoistnie sie dzieje..

Niekat normalnie szok. I myslisz ze to przez te wszystkie swinstwa w jedzeniu ?
 
Doris daję czasem małemu kurczaka ale najrzadziejz tych trzech mięs.jakos nie mogę się do innych przełamać.Z drobiu indyk wydaje mi się najbezpieczniejszy (choć to byc może złudzenie), królik wiadomo - skoro z prywatnej hodowli i wiem czym karmią (podobno ten znalomy kupił kiedyś amerykąnską pasze ale nie chciały jesć:baffled:).Kurczaka jak dostaniemy ze wsi od babci to się wtedy da.Oliwia nietstey je również sklepowe:-(no ale nie stac mnie na zdrowe zywienie całej rodziny:zawstydzona/y:
Iza no lekarz jej powiedział że te włoski na pisiuni to od hormonów w kurczakach a fakt jest taki ze Karolinka nie jadła prawie nic prócz kurczaka pod każda postacią - i na obiad i na kanapkę....:eek:
Dusia kwestie twarozku i ew. mleka i ja tez mam "z głowy". nie ma mozliwości żebym podała Marcelowi mleko pod jakakolwiek postacią.Po Danio podane w święta przez teściową po dwóch dniach jego brzuszek wyglądał jak posypany czerwonym proszkiem przez sitko:eek:no i wzmogło sie AZS:crazy:dlatego ja juz nie kombinuję i czekam az lekarz pozwoli a podejrzewam ze do 5 roku zycia będzie muka chyba ze testy wykażą co innego:confused2:
 
reklama
Co do kurczaka to niestety nie mam możliwości kupowania od zaprzyjaźnionych... a u nas na podwórku chodzą kurki, ale tylko na jajeczka... dlatego przeszłam już na indyka, ale tez kupowanego w mięsnym... mam jeszcze paluszki krabowe, może to posmakuje Joli:eek:

Doris, co do twarożku to jak na razie dałam Joli słoiczek Bobovity (twarożek z owocami) i nic jej nie było... a jest od 9 miesiąca:tak:
Niekat, no właśnie:no: czyli kurczaki są bee, no chyba, że od znajomych hodowców:sorry:
A kiedy teraz macie wizytę u alergologa... bo poprzednią chyba przełożyliście

 
Do góry