reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy...

reklama
Kra - dawaj nam tu przepisy na takie cudowne torty! (Mnie najbardziej interesuje ta masa cukrowa, co by przykryć moje eksperymenty, hahaahahaahhahah) :-D
Tort to zwykły biszkopt przełożony bitą śmietaną i owocami, a masa cukrowa to ta Wielkie Żarcie - Biała Masa Cukrowa

Dusia my od dwóch tygodni też dajemy raz dziennie kaszę mannę na mleku zwykłym, a oprócz tego je też modyfikowane i wsio jest ok:tak:Ja napewno nie będę do 3 roku życia podawać modyfikowanego, bo niby czym się różnią dzieci u Was od naszych;-):-p
 
Kra super torcik! Smakowicie wygląda :tak:

Nasza Ala ciągnęła cyca do 18 miesięcy, a potem smakowało jej tylko modyfikowane o smaku bananowym Bebiko, więc takie piła do skończenia dwóch lat, a potem powoli jej dawaliśmy zwykłe. Ja sama teraz wogóle nie piję mleka (tylko w kawie), wolę jeść sery i jogurty, są bardziej lekkostrawne dla mnie
 
kra ty to (jakby co;-)) to i w cukierni bys pracę znalazła:tak:
..fajowy torcik! Naprawdę! I już podłapuje:zawstydzona/y:..,bo Alex uwielbia tory i pociągi..więc na lipiec..to będzie to!..o ile uda mi się cos takiego wogle robić:-D
..najwyżej u ciebie zmówie;-):-D
Super pomysł!
 
kra geniuszu cukierniczy!!!zmotywowałas mnie - nie kupie torku Marcelowi tylko go zrobię!!!I będzie taki sliczny jak Twój!a jeszcze powiedz mi gdzie kupowałaś barwniki i czy pociag tez z masy cukrowej zrobiłaś??no i jak to sie potem kroi??dam rade nożęm czy lepiej brzeszczotem:confused::-pbo mam figurkę z masy cukrowej (jeszcze z chrztu)która jest twarda jak kamień ale podejrzwam ze innym jest skład;-):tak::-)
 
Niekat skład tej masy jest dokładnie taki sam jak w gotowych ozdobach, bo ona ma to do siebie, że ozdoby możesz przygotować kilka dni wcześniej, wysuszyć i mogą leżeć:tak: Natomiast przed nałożeniem masy na tort musisz go pokryć jakąś masą na maśle lub samym masłem utartym z cukrem pudrem, bo wtedy ta cukrowa się "trzyma" i jest elastyczna, więc brzeszczot możesz w piwnicy zostawić;-) Zresztą ten podkład jest konieczny, bo bita śmietana i owoce rozpuszczają masę cukrową:dry:
wagoniki i lokomotywa są wycięte z dodatkowego biszkoptu i pokryte warstwą masy cukrowej. Jeśli bym miała robić ten tort jeszcze raz to z pewnością przygotowałabym je dzień wcześniej:tak::crazy: Warto poczytać więcej w tym linku, bo mają babeczki fajne pomysły i dobre rady:tak:
Barwniki miałam Szwartau - siorka miała z Niemiec, ale u nas są w marketach - takie w tubkach. Trzeba dodać kolor do rozpuszczonej żelatyny i glukozy i dopiero potem wyrabiać, chyba, że chcesz uzyskać efekt "marmurku". Podobno można użyć nawet barwników do jaj, bo one też spożywcze, ale nigdy nie próbowałam:baffled: A z tym geniuszem to duuuuża przesada:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:to dopiero moje pierwsze próby;-)
Ewa nie ma problemu z zamówieniem - gorzej z odbiorem:-D Ja już właśnie dostałam zamówienie na tort na komunię:szok:
 
reklama
dzięęęęęki kra ;-):-)ja to sie juz tak napaliłam ze nie ma rpzebacz i jeszcze przed urodzinkami zrobie próbę żeby nie było niespodzianek...to mówisz ze dzień wczesniej przygotować?? ale same ozdoby czy lepiej cały tort zrobić wczesniej??doczytałam gdzieś o tym koniecznym masłowym podkładzie ale dobrze ze potwierdziłaś:tak:ja jestem z lekka zółtodziób w sprawach ciastowych i w zasadzie nigdy nie miałam pociagu ale zawsze uważałam zę to dlatego ze nie mam motywacji... u nas w domu nie je się dużo cisata to i nie było na czym trenowac:sorry2:ale torta Roczniakowi zrobię, a co!w tortach dobr ajest moja mama to ja poprosze o upieczenie biszkopta;-)
a skoro to twoja pierwsza próba jak piszesz to tym bardziej należa się pochwały!!!co to będzie jak sie rozkrecisz;-):-p:-)
 
Do góry