reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmimy...

Darinia, co do zmniejszonej ilości mleka, to jak już na pisałam właśnie tak się u nas dzieje... dostaje rano, potem koło 18 i 20... a i w nocy karmienie cycusiem:tak:
A Jola słabo zjada ostatnio chlebek, ale dzisiaj spróbowała serka... i chciała więcej... najlepiej jednak jej smakuje kisielek:-)
 
reklama
u nas też mleko z kaszką rano i wieczorem a tak wszytko co się da oczywiście w granicach rozsądku ( Zuzia już wie że niebieskie opakowanie na stole to są wafelki od prababci i zjada w papierku ):-D
 
Moje dziecko wypięło sie na zupki. Niechęć okazywał już wcześniej, a teraz to juz zupełna klapa, nie weźmie do ust. Natomiast to, co jest na naszych talerzach, jest super. Wczoraj wciągał w mężem ziemniaki odgrzewane na cebulce, z mięskiem. No pyszne, w sam raz dla alergicznego niemowlaka :baffled: Dzis zaserwowałam ryż z jabłkami, to tak sie rozryczał po pierwszej łyżce że go nie mogłam uspokoić :dry: Ma byc męskie żarcie i koniec. Tylko jakie ja mu dam męskie żarcie jak on mało co może :confused:
Jak Wy robicie pulpety? Giza, poratuj!
 
Remeny, ja mielę mięso, albo rozdrabniam w takiej przystawce do blendera do rozdrabniania. Do tego trochę bułki tartej namoczonej w wodzie. I ja daję całe jajko, bo Milenka nie jest na to uczulona. Do tego wrzucam trochę natki pietruszki, albo koperku, majeranek, odrobinę cebulki, a czasami też troszkę czosnku. Ale to kawałeczek ząbka. Robię kuleczki (jak bardzo sie kleją do rąk, to pomagam sobie mąką) i wrzucam do wrzątku. A do wody dla smaku też coś tam wrzucam i taki sosik się z tego robi. Na początku to cebulę i czosnek dawałam tylko do wody, a nie do mięsa.
 
Remeny, ja mielę mięso, albo rozdrabniam w takiej przystawce do blendera do rozdrabniania. Do tego trochę bułki tartej namoczonej w wodzie. I ja daję całe jajko, bo Milenka nie jest na to uczulona. Do tego wrzucam trochę natki pietruszki, albo koperku, majeranek, odrobinę cebulki, a czasami też troszkę czosnku. Ale to kawałeczek ząbka. Robię kuleczki (jak bardzo sie kleją do rąk, to pomagam sobie mąką) i wrzucam do wrzątku. A do wody dla smaku też coś tam wrzucam i taki sosik się z tego robi. Na początku to cebulę i czosnek dawałam tylko do wody, a nie do mięsa.


mniaaam mniaam chyba wiem co moja rodzinka na obiad dostanie w sobote :-D
 
Pytanie dla mam szczesciar ktorych maluchy przesypiaja cale noce: jaki dajecie ostatni posilek przed snem?! My mleczko i ja chce sprobowac z kaszka ale maz drogi uwaza ze to nie ma znaczenia...:confused:
 
MrsF-trudno mi jest powiedziec bo Kaya przesypia cale nocki od 3 tyg choc faktem jest ze ostatni posilek dostaje o 23.30 za to spi do 11ej Mloda jedzie na Sma 2 , 4 hungrier babies ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie bo podaje jej ta mieszanke juz od 2 miesiecy.Moze sama musiala do tego dojrzec.Wiem ze dziewczyny zageszczaja mleko kleikiem ryzowym lub kaszka manna.
Kiedys mi któras pisala do gotujacej wody(100ml) wsypujesz 2 lyzeczki kaszki mannej ciagle mieszajac(przez 3 min) pozniej dolewasz do butelki z mlekiem mod.i mieszasz.Musisz kupic tylko smoczek z wieksza dziurka chyba 3przeplywowy o ile dobrze pamietam.
Spróbuj kilka dni wtedy bedziesz wiedziala czy ta sztuczka dziala na MrF Juniora
 
Ostatnia edycja:
Pytanie dla mam szczesciar ktorych maluchy przesypiaja cale noce: jaki dajecie ostatni posilek przed snem?! My mleczko i ja chce sprobowac z kaszka ale maz drogi uwaza ze to nie ma znaczenia...:confused:
ja daje akszke na wieczór i potem przed apniem cyca ale to nic nie daje i tak sie budzi:dry:
 
reklama
MrsF ja daję kaszkę około 18 a potem przed spaniem cyc :tak: czyli tak jak Mrówa. Kaszka jest dużo bardziej syta niż mleczko :tak:
 
Do góry