reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

to tylko ja mam takiego "jamochłona" ?? :szok:
moja to wcina za 4 :szok: jak czytam co wasze jedzą to się zasnanawiam do której godziny by to starxczyło Emci :-p

Futrzaczku Emma też je paluszki i to nawet jak jeszcz enie miała ząbków jadła:tak:
nie bałam sie podać bo Vi podawałam jak była jeszcze młodsza ale miała zabki , jednak dobrze sobie radziła:tak:
więc Emmie dałam i aptrzyłam jak sobie ładnie wcina.. jak ma za duży kawałek to ładnie sobie z buzi wyciąga i odkłada na bok :-p i je dalej hehe
 
reklama
u nas z przekąsek tylko chrupki ale też długie. paluszki nie , nie. obawiam się, że jakby nie trafił do buźki, a jak trafi w oczko , tego się boję, w sumie są ostre itp.
 
u nas gośc wchłania makaron, kasze, ryż, chrupki(dostaje max 3-5 dziennie) to bez mrugnięcia okiem.Biszkoptów nie daję bo to ciacha, nie ma co tuczyć, jeszcze się naje.Paluszki dla dzieci zawierają sól(mniej niż dla dorosłych), dodatkowo chemiczne spulchniacze, dlatego nie daję. Generalnie mam alergię ,ale się chyba już powtarzam na wszystko z napisem "dla dzieci"..

A najbardziej uwielbia owsiankę, taką zwykła(płatki górskie), grubą nie miksowaną, z wrzuconym bananem lub jabłkiem..
Na kanapki oprócz pasty jajecznej i dzemu nie mam pomysłu, bo nie możemy jeść jeszcze nabiału..więc serki odpadają.. więc jemy rzadko.
 
Ostatnia edycja:
Lenka tez je ryz, kasze, makaron, ziemniaczki. Niestety bardzo lubi paluszki i czasem uzywam je jako uspakajacze. Ze zdrowych przekasek to daje Lence cheerios te koleczka zbozowe i oczywiscie chrupki ryzowe. Lena generalnie je wszystko wiec nie narzekam na jej apetyt. Jest tez dosc sprawna i dobrze sobie radzi z malymi kawaleczkami jedzenia.

Jolek jadla, ale raz kupilam Lenie mleko i go nie chciala to po pierwsze. Po drugie nie wiem czy ona jak tak sie kreci to glodna jest czy chc sie przytulic tylko. NIby drugie dziecko mam, ale czasem mniej wiem niz przy pierwszym
biggrin.gif
 
Ostatnia edycja:
Jolek jadla, ale raz kupilam Lenie mleko i go nie chciala to po pierwsze. Po drugie nie wiem czy ona jak tak sie kreci to glodna jest czy chc sie przytulic tylko. NIby drugie dziecko mam, ale czasem mniej wiem niz przy pierwszym:-)
 
Moja je biszkopty, chrupki, ale bananem sie krztusi, bo się tak szybko nie rozpuszcza i wczoraj za duży kawał ugryzła i się dusić zaczęła. Już tak szybko jej banana nie podam, a chciałam spróbować znowu i się nie udało. To chyba od dziecka zależy czym się dławi, czym nie, co jak umie jeść.
Kamcia, nie martw się, moja tez pochłania wszystko jak Twoja. Nie można buziom przy niej ruszyć nawet, bo zaraz krzyczy z zazdrości i też otwiera i zamyka buzię mlaskając, pokazuje, że też chce.
 
hehe matusia to dobrze że inne dzieci też mają taki apetyt :-) hihi
ja jakbym Emmie dała w ciągu dnia oprócz śniadania kolacji deseru i mleka jeszcze trzecie danie obiadowe to też by zjadła :tak: :-p
ja nawet nie mogę zjeść spokojnie muszę się przed nią chować ;-) bo mi mała małpka wszystko wyje z talerza:szok:
ostagtnio szarpała się z Vi o jej(Vi) miseczkę z płatkami :-p hehe chciała jej porwać i zjeść a była juz po swoim sniadaniu :sorry:
 
Agnieszka oj ma apetyt Igorek:-)
Adeczka cieszę się że Lenka lubi wszytsko ale wstawanie 8 razy w nocy uuuuu współczuję:eek:
Bra rozbawił mnie Twój opis zabawy cycusiem:-D
Gag 410 ml:szok::szok::szok: picie dawaj nawet do zabawy niekapka czy butelkę albo łyżeczką czy prosto z kubka.
Futrzaczku flipsem się nie zakrztusi bez obaw, biszkopcikiem też nie, Franek jak za dużo zapakuje to wypluwa poprostu. Ale paluszków też sobie nie wyobrażam dać tym bardziej że Franek nie ma zębów jeszcze. Myślę że chrupka spokojnie możesz dać, wiadomo nie wolno zostawić dziecka samego jak je:tak:



Jeśli chodzi o żółtko dajemy różnie jak mi sie przypomni ale staram się co drugi dzień. Kilka razy młody jadł jajeczniczkę z białkiem bo wcześniejszym sprawdzeniu czy nie ma alergii.
Makaron daję nitki zwykłe posiekane nożem.

Apetyt powrócił wczoraj np. na śniadanie zjadł 2 kanapki z dżemem pożeczkowym popite herbatką, później całą kaszkę jak w przepisie 150 ml wody itd. Na obiad rosołek mięsko z ziemniaczkiem i brukselką, cały banan, na noc 200 mm. A ja już od 2 dni nie karmię bo mały nie chce cyca odwraca głowę i nie chce nawet zassać:-( Dziwi mnie, że dziecko samo z siebie rezygnuje z piersi:-( Chyba koniec już mojego karmienia:-(
 
reklama
u nas paluszki tez dajemy mala ma 2 jedynki a gryzie i tak dziaslami z tylu;)

Kamcia u nas tez mala kradnie nam wszystko;P

Co do zoltka niewiem my dajemy juz jajecznice na parze i bardzo lubimy
 

Podobne tematy

Do góry