reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

reklama
na mnie to działa rozczulająco :) uwielbiam karmić i będę za tym tęsknic kiedy już zupełnie przestanę... dlatego nie licze, że stanie sie to szybko ;)
 
julisia co 3 godziny dalej? o jaaa

u nas odkąd mały śpi w swoim pokoju, albo śpi całą noc :tak: albo maksymalnie jedna pobudka. :happy:
śpi w swoim pokoju ale to przeniesienie nic nie pomogło.

julisia - u nas od niedawna cała noc jest bez jedzonka. Dwa dni zamiast cycucha podałam wodę, a później już nic, tylko smoczek.
u nas smoczek nie istnieje pluje nim na odległość ;-) no niestety moja nie da się jeszcze oszukać wodą, wypije całą butlę, zaśnie i za chwilę znowu krzyk o jedzenie. no nic musimy się jeszcze trochę przemęczyć aż dojrzeje do rzadszego jedzenia w nocy.

no właśnie, pewnie sam go odrzuci jak będzie gotowy.
choć synus moje koleżanki ma juz półtora roczku i nie może żyć bez cycusia :) a co on z nim robi ;))) trzymając go w buzi przechodzi z jednej strony mamy na drugą, próbując przy tym wstawać ;))) szalony :D
:-D dobre. czym dziecko starsze tym bardziej cycuś służy za pocieszacza, rozczulacza i przytulasa niż za jedzonko ;-)
 
Julisia moja też na początku jak jej wodę dawałam to całą butlę wypijała wody a stopniowo po kilku dniach coraz mniej piła i aż przestała tylko że nadal się budzi ale muszę powiedzieć że odkąd śpi u siebie w pokoju (od niedzieli) to lepiej śpi.
Nie pamiętam czy się chwaliłam ale moje dziecko nauczyło się pić z butelki po kubusiu tej małej nie jest to niekapek ale ładnie pije, po tylu niekapkach co nakupowałam :confused2:
 
Ostatnia edycja:
Jak wam dziewczyny mocno cycanie dokucza to można zredukować je do jedzenia tylko nocnego, w dzień dużo łatwiej karmić i poić. W przeciwnym wypadku trzeba mleko zastąpić czymś innym z wapnem, białkiem, tłuszczem itd, więc albo mm z dodatkami albo faktycznie kaszki, placuszki, płatki, jogurty itp. na mleku mm i nie tylko. Generalnie nie ma musu wciskać dziecku w tym wieku mleka w postaci płynnej, można składniki przemycać w różnych innych potrawach. Jak się komuś chce tyle pichcić :laugh2:

Jajka moje dziecię nie lubi, jedynie pod postacią kulek ziemniaczano-żółtkowo-maślanych.

Picie podaję łyżeczką, z racji cycania nocnego (już tylko nocnego) nie ma dużego pragnienia i w dzień co jakiś czas pije kilka-kilkanaście łyżeczek herbaty, kompotu albo wody mineralnej.

A jak nam się nie chce łyżeczką to można nauczyć bobo pić... ze słomki :-) Najpierw kupujemy kartonik z sokiem, przyciskamy lekko słomkę, żeby poleciało z niej picie do buzi i niemal każde dziecko za którymś razem pociągnie. A jak raz pociągnie, zwykle już wie o co chodzi. Jagoda wie i pije przez słomkę :-)
 
Hope już tylko w nocy cycasz?? Ja minimum 3 razy dziennie i off kors noc. W sumie mi nie przeszkadza, jak tylko wrócę z pracy to Klusek sobie używa co godzina bo stęskniona za cycusiami:-).
 
anooo kurde widzicie ja Szymka karmiłam do 14 miesiąca a Filipek hmmm nie chciał dłużej i co trudno :( ale są i tego dobre strony !
ale trzymajcie się trzymajcie :*
 
Ciekawe jak to będzie z nocnym cycaniem, bo u nas od paru dni jest tylko poranne,po obudzeniu bo noce gość zaczął przesypiac(hehehe pewnie dzisiaj będzie się budził, taka jest moc wpisu na bb:rofl2: juz to znam z praktyki)
 
reklama

Podobne tematy

Do góry