reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie

Żelka ależ on pożera:szok::szok: i z kubeczka pije złoty chłopak 300ml kaszki Franek na 2 razy ma:dry:

Wędlinę daję taką kupowaną, ale szynka powinna mieć kolor szary nie różowy i taką właśnie kupuję zasada jest chyba taka że im droższe tym lepsze:baffled:, możesz upiec pierś z indyka albo kurczaka i na kanapeczki pokroić i też fajnie:tak:

A my chlebek razowy kochamy nutellę też:rofl2:
 
reklama
Gagacio pożera i ma takie adhd że prawie wogóle nie przybiera jakieś groszowe spawy ... spróbuje mu dać jakąś kanapkę, bo chlebek lubi, osełka mu też nie powinna zaszkodzić?! Za kurczakiem jakoś za bardzo nie przepada, znaczy od biedy zje jak i mama je, ale tak żeby samemu ręcami to niekoniecznie ;-)
 
osełka znaczy masło?:rofl2: bo nie wiem:zawstydzona/y: Poszukaj jakiegoś fajnego przepisu na kurczaka (pierś) przypraw czymś dodaj serek albo pastę jajeczną i będzie zajadał:tak: a jak nie to schab możesz upiec i też git będzie:tak:
 
Ja to wogle nie dawałam kaszek do picia(ani razu),zresztą kaszę to robię zwykła mannę/kukurydzianą albo płatki ryżowe lub ryzio. Na wodzie je robię, tylko na przed jedzeniem daję 2 miarki mm.Dodaje banana albo mus owocowy i ściemniam,że to z paczki;-)
Niezmiennie skład kaszek błyskawicznych mnie przeraża:-p


poza tym ,to czy Wasze dzieci też się zrobiły takie odkurzacze? odkąd lata tyle, to schudł, wyciągnał się, nabrał mięśni:rofl2: i wciąga podwójne porcje, nie ma problemu z obiadkiem z 2 dań- czyli 200ml zupy, za godzinę 200ml drugie:szok:
Kaszek też zasuwa całą michę, kanapkę to całą pajdę minimum a i na drugą się zasadza
 
Jaipur mnie też przeraża, ale ale na manną ma uczulenie - jak Bozie dydy - ma. A na te inne to jakoś brak inwencji mam :p Błyskawiczna jakaś taka jest błyskawiczna :-D , ale może popróbuje i poeksperymentuje z jakimiś owsiankami i z tymi płatkami ryżowymi.

Agacio osełka - chodziło mi o masełko :tak:
 
Dżisass..... Tymek i Junior to stare wyjadacze :-D 300ml, 200ml... co to za liczby? my nie znaju, nie znaju:no:


My mniej wiecej tak:
Rano i w nocy cycus kiedy chce. Niestety :p
(rano roznie wstajemy - tzn ja :)) bo Pola to kolo 8. wiec nim ja sie zwloke i zrobie kaszke jest duzo cyckania :p )
A wiec, miedzy 10-12 jest kaszka - jakos do 100ml zje, czasami z owockiem lub musem owocowym.
Przed tym lub po tym jest nasz chlebek ze sniadanka, zalezy o ktorej jemy sniadanko, ale Pola je z nami, nasze, z naszego stolu :happy2: (czasami tez wcina hałeczke - bo mama lubi)
Obiadek z zolteczkiem i oliwa z oliwek kolo 14. Malego sloiczka jakies 3/4 objestosci zje...
Nie ma mowy o 2 daniach..
Potem jako przekaski jest jogurcik, deserek owocowy, kisielos tez juz jej robilam, wafelek ryzowy (pół..)
i ciasteczko malucha tez juz zje (kupilam z Hippa, ale strasznie slodkie! bleeeeeee.... niedobrze ) - ogolnie odkad ma zabki radzi sobie juz z kawalkami, wiec nie ma strachu kromki dac !

Bra pieklas moze juz te biszkopciki, na ktore dalas przepis ostatnio???

Na kolacje kaszka. teraz przed 19ta. nieduzo. a na sen najlepszy cycus!
W ciagu dnia miedzy posilkami takze cycusiujemy.
 
Ostatnia edycja:
no to można tylko delikatnie tak smyrnąć:tak:

kaszka ryżowa to ryż normalnie ugotowany i zmiksowany pus owoc ale nie paciam się tak często i błyskawiczne robię;-)
 
U nas Miki je tak:

7- 7:30 - kaszka 180 taka że łyżka stoi:-p
11:30- 12 obiadek i tu różnie ale minimum 200 zje
dostaje tylko 1 danie
ostatnio zrobiłam Mu rybkę z ziemniaczkiem i marcheweczką osobno i zjadł prawie całego ziemniaka, całą marchewkę starta i połowę dorsza:szok::-D

14:30-15 deserek (jabłko,gruszka, banan, morela słoiczkowa, kisiel, ryż z jabłkiem)

17:30-18 kaszka 180 oczywiście gęsta

20 cyc, ale to tylko przez ok 2-4 min

i ok 5 rano cyc


jeszcze czasami dostaje między ranna kaszką,a obiadkiem chlebek, chlebek bananowy, biszkopta bądź wafelka ryżowego, ale staram się nie dawać między posiłkami


do picia dostaje herbatkę, wodę bądź sok malinowy, ale za dużo to on nie wypije za dnia, a na noc podaję wodę
 
Ostatnia edycja:
Ewcia, to Maja je podobnie, ale między tymi posiłkami, które napisałaś wciąga jeszcze różne inne, a to zależy co my jemy i czy widzi i czy mlaska :-)

A my pożegnałyśmy cyca 3 dni temu:-(.
 
reklama
Matusia, mój jak dopatrzy, że jem, to też zaczyna mlaskać:-D
wiadomo, wtedy dzieciowi dam:tak:
nie trzymam się ostro reguł zero podjadania;-)



któregoś razu po małego obiadku, ja jadłam i już wiedziałam, ze się przyklei więc nałożyłam Mu ziemniaczków i dałam, że by sam jadł:-D wrzucę fotkę to zobaczycie jak to wyglądało:-D
 

Podobne tematy

Do góry