reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

heyka
ja tez juz nie wyparzam butelek ani smoczkow poprostu myje a nawet nieraz w płynie do mycia naczyn i małemu nic nie jest
 
reklama
U nas temat smoczka i butelki nie istniej bo Mateuszek ja łyżeczką i pije z kubeczka-od urodzenia smoczek był be a co do wody to jest to kranówa.
 
powiedzcie mi ile posiłków wychodzi u waszych maluszków, bo ja zaczęłam sie zastanawiać, czy u nas nie wychodzi za mało, a jemy mniej wiecej tak:
4-5 - mleczko około 200 ml
10-11 kaszka około 100 ml
15-16 zupka
2130 - mleczko 220ml
w międzyczasie deserek lub owoc, danonek, soczki, herbatki, coś z naszego talerza, chrupki, biszkopty.......
 
u nas tak:
7-8 kaszka 200 ml
12 obiadek
16 mleczko 230 ml
20 mleczko 230 ml

do tego oczywięcie deserek soczek, czy herbatka
 
A u nas podobnie ;)
7-8 150 ml mleka
10.30-11 kaszka z owockiem
14-15 obiad (ok 250 g)
17 deserek
19.30 210 ml Bebika ryżowego

W międzyczasie chrupki, soczek, herbatka, skórka od chleba....
 
ja się nigdy nie przejmowałam nadmiernym wyparzaniem... a Oluś rośnie jak na drożdżach.... a teraz mam nadzieję że po kablach od kompków czy telefonów też mu nic nie będzie .... mocny chłopak.... ;D ;D ;D... a jedzonka to nawet nie liczę... bo pracuję na zmiany i na zmianę z mężem.... ja specjalistą od słoiczków i eksperymentów a Przemo kaszki mleczka i tym podobne ;D ;D ;D
 
jejciu jak czytam to wasze dzieciaczki duzo jedza u nas jest tak;

7-8 mleka 120
12-12.30 mleko
16-16.30 zupka
19.00 deserek
21.00 mleczko
no i chrupki w dzien

moje dziecko niechce jesc zadnych kaszek,moze dlatego ze mleko ma nutramigen na skaze i jest ochydne w smaku nawet zkaszka
 
reklama
Kasia je sama chrupki i sucharki (te preferuje gdy bolą ja dziąsełka) sięga tez sama po butelkę z mlekiem czy wodą ale nie umie jej jeszcze przechylić i gdy nie ma za dużo napoku- nie może napic się sama.

Co do wyparzania butelek czy kubków- nie robię tego juz od dobrych kilku miesięcy i wszsytko jest w jak najlepszym porządku.

A co je Kasi?
z samego rana ok 5:00  120-150ml mleka
przed 1 drzemką    ok 8:00   deser z przetartych owoców
na spacerze:                            chrupki, chrupaczki Nestle albo wafle
przed spacerem         ok 11:00  150-180ml kaszki ryżowej z owocami
przed 2 drzemką        ok 14:00   50ml mleka
po pobudce                ok 16:30   150ml zupki albo obiadku ze słoiczka
wieczorem                  ok 19:00   150-180 ml Simlaca albo samego mleka

Z piciem jest gorzej, wody pije tylko czasem i trochę, soczki dla dzieci wypróbowałysmy prawie wszystkie- czasem weźmie kilka łyków ale też bezpośrednio z oryginalnej butelki- żadnych smoczków itd, czasem weźmie łyka soku nam ze szklanki. Che pic tylko mleko  ::)


 
Do góry