reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

Ja już gdzieś o tym pisałam, że mi właśnie pediatra nie kazała czekać na odbicie, zresztą już w szpitalu tak mówili. Po karmieniu odkładałam synka na bok. Nigdy nie było z tym problemu.
 
reklama
Ostatnio słyszałam, że dziecko należy karmić piersią przez max 15 min i co 2-3 godziny. Czy to prawda? Co na ten temat myślicie?
 
Michał je teraz max 10 min (w nocy zdarza się 15min ale to już jest czas rekordowy) co 2-3 godz. wcześniej wisiał non stop na cycku, przerwy były pół godzinne, max godzinne:szok: ale się unormowało. myślę, że jeśli dziecko jest głodne, nie należy go przetrzymywać, tylko karmić na żądanie. początki zazwyczaj są trudne, karmienia częstsze, bo żoładek malutki, a co 2-3 godz to zazwyczaj jest czas, jak już laktacja jest unormowana i na to też nie ma reguł jak pisze Gosia
 
Bardzo bardzo chciałabym karmic piersią. Teorie mam raczej obcykaną z róznych książek itd ;) boje sie jednak, że wydarzy się cos co mi w tym przeszkodzi. Moja mama np nie mogła karmić. Nie miała pokarmu. Pierwsze pytanie... czy w związku z tym ja równiez moge miec trudności i drugie... jesli bede musiała karmic butelką, to do kiedy wystarcza to dzidziusiowi? Wiem, że piersią można karmic do 6 miesiąca i dziecko nie potrzebuje wtedy nic więcej, a jak jest z butelką? Tak samo?
 
Jak jest z karmieniem butelką to nie mam pojęcia, bo karmię piersią.
Natomiast fakt, że Twoja mama nie miala pokarmu nie ma zbytnio wpływu na to, czy będziesz mogła karmić. Pamiętaj, że z dnia na dzień jest latwiej z karmieniem piersią. Nastaw się na karmienie, poczytaj o pozycjach, przygptuj się do tego, a na pewno nie będziesz miała problemu. 3mam kciuki:tak::-D
 
Jezeli nastawisz sie na na niepowodzenie to tak tez bedzie.Sa kobiety,ktorym mleko leci juz w ciazy a sa takie ktore laktacje usza pobudzic,ja do tych grugich naleze niestety.Jak sie urodzi to nie dawaj butli,nie dawaj nawet picia dopoki laktacja sie nieustabilizuje co nastepuje okolo 8-go tygodnia.Przystawiaj jak najczesciej,nawet jakby malenstwo mialo zaciagnac tylko raz,Kup sobie herbatke Hipp na laktacje i piwko Karmi,ktore u niektorych dziala cuda.Ono nie ma prawie % i nie trzeba czekac z karmieniem.Sa tez granulki homeopatyczne w aptece na laktacje,u mnie nie dzialaly ale sa babeczki ktote chwala je sobie.:tak:
Dobrym sposobem jest polozyc sie do lozka z dzieckiem na caly dzien i przystawiac,przystawiac i jeszcze raz przystawiac,beda efekty,napewno.
Polecam strone Komitet Upowszechniania Karmienia Piersi
 
Ja karmię butelką od urodzenia Natalki, bo niestety mała była w szpitalu, i jakoś to karmienie wtedy nie wyszło, też miałam nawał, potem mało pokarmu, ona się nauczyla z butli i potem cycka nie chciała. Nie rozumiem za bardzo Twojego pytania, jeśli dobrze wiem, to mlekiem trzeba karmić nawet do ukończenia przez dziecko 3 lat (chodzi mi o butlę). Wiadomo, że wtedy ilość ta jest mniejsza, bo dochodzą, a po roku już powiedzmy to samo jedzenie co dla doroslych, tylko może mniej tłuste, nie wiem, jeszcze w tym kierunku nic nie czytałam, bo Natala ma pół roku. Ale wiem, że po roku jest mleko modyfikowane JUNIOR i podaje je się w butli, ale można normalnie z kubka, jak dziecko potrafi. A tak w ogóle, to dzieciom nawet w wieku szkolnym daje się np. 2 szklanki mleka dziennie i dużo innych produktów mlecznych, czyli serki, jogurty, danonki itp.
 
Chodzi mi o to do kiedy wystarcza karmienie tylko i wyłącznie butlą?

Piersią mozna do 6 miesiąca życia, a butla do kiedy mniej więcej? Może to głupie pytanie, ale na karmieniu butla kompletnie sie nie znam. Ciagle nastawiam się na pierś.
 
reklama
Aha, już rozumiem :tak::happy2:. Butlą i tylko butlą wystarczy do ukończenia przez dziecko 4 miesiąca (oczywiście, warto mimo wszystko od 1 tygodnia podawać do picia inne płyny, niz mleko np. wodę, herbatkę rumiankową lub koperkową, szczególnie jeśli jest ciepło):-D;-). Potem należy (jak dziecko nie ma alergii i nie ma innych przeciwskazań) stopniowo rozszerzać dietę najpierw o soki, potem jednoskładnikowe desery i warzywa np. najpierw jablko, potem jakaś marcheweczka lub dynia / ziemniak - dzieci to uwielbiają, no i tak pomalutku dziecko poznaje nowe smaki.:happy2::blink::happy:
 
Do góry