reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, pytania i porady :)

Uleńka specjalistka????? no prosze Cie. Po prostu uwielbiam ten temat:tak: To, że masz zastoje oznacza, ze piers nie jest dobrze oprózniana. Może bejbe dobrze nie ssie. Żle łapie sutka. Jak źle złapał, to wyciągnij i znowu podaj pierś. Tak do skutku, dopóki się nie nauczy. Kobiety z wklęsłymi sutkami też karmia i jest ok! Najlepiej jest karmić w kilku pozycjach na zmianę. A nawet konieczne!!!Próbuj spod pachy, na leżąco. Wtedy piers się opróznia z każdej strefy ,ze tak to nazwę. Jak to zlekceważysz moze dojsć do powikłąń. Proponuję po każdym karmieniu jeszcze próbować odciagać. A najlepiej zeby bobas zawisł na dłuższą chwilę. Z tego co piszesz piersi mogą produkować wystarczajaco mleka, tylko Ty zastępując karmienia nie dajesz się im regularnie opróżniać. Wtedy mleko zalega. MAsuj pierś przed każdym karmieniem. Uważaj, żeby jej nie uciskac, sprawdź stanik. Piersi maja mieć wygodnie i ciepło. Jak karmisz malucha. Po godzinie on mlaska, że chce zjeśc, to nie wiem dlaczego dajesz butle:confused: Daj piers!!! Za każdym razem dawaj pierś!!! No oczywiście jak chcesz :tak: Tobie wydaje się, że piersi są puste...ale produkcja rusza pełna parą podczas ssania, więc prawdopodobnie pustej ssać nie będzie. A jak anwet, to tylko lepiej dla twojej laktacji:tak:

Ale ja po karmieniu nie mam już grudek, zaczynają się pojawiać jak mleko się zbiera w piersi, jak znowu pokarmię to znowu ich nie mam.
 
reklama
może one pojawiaja się bo to są jakieś zaległe zastoje...i jak pierś jest pusta to one są mało wyczuwalne, ale są caly czas....ja to tak widze....że to są cały czas te same a jak pierś jest miękka to ich po prostu nie czujesz...masuje pierś. i karm tak jak mówiłam..
A co do ilości wypiajnego mleczka....to też kwestia indywidualna. Jeen będzie jadł za dwóch a drugi połowe...kwestia, żeby przybierął na wadze i miał dobre wyniki. Próbujcie dalej z moczem...może siew końcu uda.
 
Ostatnia edycja:
Ale ja po karmieniu nie mam już grudek, zaczynają się pojawiać jak mleko się zbiera w piersi, jak znowu pokarmię to znowu ich nie mam.
to się ciesz dziewnczyno, bo masz super produkcje mleczka dla bobaska!! skoro po karmieniu znikaja zgrubialości (czyli nagromadzony w kanalikach pokarm) to zncazy że maleństwo ładnie pije:tak:. U mnie po około 2 miesiącach unormowało sie wszystko i pokarm produkował sie w zgodności do zapotrzebowania córeczki. :tak:Potem stopniowo rezygnowalam z jednego karmienia zamieniając na posiłek, wprowadzając go na pół z karmieniem, żeby stopniowo zmienijszac produkcje pokarmu. Mądry jest ten nasz kobiecy mechanizm:-D
dmdash- a karmisz piersią? jeżeli tak, to skąd wiesz ile mililitrów? Początkowo karmilam córezcke na żądanie, czasami w co pół godziny, czasem po 4 godzinach, różnie potrzebowała, różnie spała, dnia z noca nie rozrózniała;-):-p:baffled: Trudny czas, ale wszystko się prostuje i uschematyzuje:tak:
 
Aneti - jak juz dziewczyny pisały, nie przekarmisz maluszka piersią:-D;-)Najważniejsze, że juz ładnie sobie radzicie, poczatki bywaja trudne, a potem staje sie to przyjemnością, problemy zanikaja prawie z dnia na dzień.
 
Ja mam cały czas mleko w piersi. Byłam mocno zaskoczona, kiedy po 2 latach chciałam dać mojej siostrze odciagacz pokarmu i spróbowałam jak to się robi - pojawiła się kropelka mleka!!! wystraszyłam się, choć ciekawa jestem ile być naciagnęła?? Szok. Ale to nie wsztstko, moje dziecko ma w tej chwili 4,5 roku a u mnie w piersi nadal jest mleko - ponownie spróbowałam odciągaczem. Nie wiem czy to normalna sprawa, mam problemy z nieregularnym okresem. Pojęcia nie mam co mam robić, hormony niby w normie, chciałabym miec drugie dziecko, czy mogę mieć problemy z zajściem w ciażę z tego powodu??
 
Ja mam cały czas mleko w piersi. Byłam mocno zaskoczona, kiedy po 2 latach chciałam dać mojej siostrze odciagacz pokarmu i spróbowałam jak to się robi - pojawiła się kropelka mleka!!! wystraszyłam się, choć ciekawa jestem ile być naciagnęła?? Szok. Ale to nie wsztstko, moje dziecko ma w tej chwili 4,5 roku a u mnie w piersi nadal jest mleko - ponownie spróbowałam odciągaczem. Nie wiem czy to normalna sprawa, mam problemy z nieregularnym okresem. Pojęcia nie mam co mam robić, hormony niby w normie, chciałabym miec drugie dziecko, czy mogę mieć problemy z zajściem w ciażę z tego powodu??

No u mnie to był problem,bardzo długo miałam mleko w piersiach po zaprzestaniu karmienia,zbagatelizowałam to troszke,potem nie sprawdzałam.Zaczęliśmy sie starac o kolejne dziecko i okazało sie,że nie w każdym cyklu mam jajeczkowanie,poprostu zaburzenia hormonalne.Za dużo prolaktyny,efekt,zaburzenia jajeczkowania i mleko w piersi.Jakims cudem zaszłam w ciąże,no i wedy miałam za mało progesteronu....
Proponuję wizyte u dobrego ginekologa-endokrynologa.
Poczytaj tutaj
Kiedy prolaktyny jest za dużo – hiperprolaktynemia - Artykuły - PuellaNova.pl
Hyperprolaktynemia. - Specjalista radzi - Poradnik - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie.
 
Ja przestałam karmić ok 2 lat temu,a jeszcze czasami zdarza mi się to.Są kobiety,które po skończonej laktacji muszą brać do końca życia leki hormonalne bo mają to mleczko.
Nie ma co jednak panikować jeśli to się zdarza sporadycznie.Mi zdarza się kiedy myślę o drugim dziecku:-)tak się rozczulam wtedy,wspominam i widzę wieczorem,ze mam pełniejsze piersi i troszkę mi wycieka.
Kobiety o których pisałam mają dużo powazniejszy problem,pokarm zbiera im się i wiadomo moga cierpiec na zastoje,zapalenia,ponieważ jest tego dużo więcej.
Nie ma co panikować,obserwuj siebie i jak to się nasili powiedz ginowi,na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.

Tuśka to jest mozliwe,jak najbardziej,bo nawet czytałam artykuł o wzbudzaniu laktacji u matki adopcyjnej.z tego co wiem poza tym co opisałaś jeszcze stosują jakieś leki....Moze warto popytać lekarza.Wiem,że ważne też jest pozytywne nastawienie,spokój,mam nadzieję,że Ci się uda..




www.hejdzidzia.pl odzież dziecięca,ubranka dla dzieci,wyprawki niemowlęce,śpioszki,kaftaniki
 
reanimujac ten temat mam pytanie ;]

otoz moj 6 tygodniow synek je zawsze tylko z jednej piersi. I nigdy ne placze ani nie prezy sie ze nie ma juz pokarmu. Ale potrafi tak na jednej piersi siedziec nawet 20 minut i ssac miarowo, ale gdy po 20 minutach wyjme mu piers zeby sprawdzic czy cos jeszcze jest to leca tylko krople. Ale jak chce go przystawic do drugiej piersi to juz nie chce.
No i nie wiem co robic, czy powinnam np. po 10 minutach zmienic mu piers? bo nie wyglada na niedojedzonego, ale czy jedna piers to dla niego nie za malo?

pozdrawiam
 
reklama
patrynia :-) moja 11 miesieczna baba nadal je tylko z jednej piersi w czasie jednego karmienia :-) i było tak w zasadzie od zawsze :-)
niczego jej nie brakuje - waży 10 kg ;-)
 
Do góry