reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Dobranocka - ja także się męczę z rozbujaniem laktacji - niby jest oki bo z twardych obu wyciągam 140 ml ale z twardych - moja Zuzia jak wstanie i zacznie jeść to je ale jak się robią miękkie to przestaje jeść i chce butle bądź jak się naje to za godzinę znowu chce jeść i miękkich nie chce ssać(w godzinę mi się pokarmu aż tak dużo nie zrobi) - a jak śpi to potrafi i 3 godziny pod rząd spać i cycki mnie tak bolą że szok:( - a nie mogę odciągnąć bo nie wiem kiedy wstanie (więc odciągam po 10 ml żeby ulgę poczuć i dalej czekam).

Moja przepada za smokiem i za butelką więc także mamy lekkie utrudnienia - ale spokojnie damy radę. Jak narazie jeszcze się nie poddaje.
 
reklama
Hej dziewczyny! Orientujecie sie moze jak to wyglada z przedostawaniem sie roznych skladnikow do mleka? Chodzi mi dokladnie o to jesli np: zjemy kapuste to moze zaszkodzic dziecku juz przy nastepnym karmieniu? Ile czasu trzeba ewentualnie przeczekac??
 
kasiek - ja jem wszystko od porodu, nie ograniczam sie z zaden sposob i Malemu nic nie jest. Wczoraj nawet zjadlam zupe warzywna z soczewica i groszkiem i jest OK.

Dziewczyny, ja zebym na rzesach stanela, to nie uciagne 100ml w 10 min :-) Jak mam lepszy dzien, to moze uciagne 40 ml w godzine!!!Pokarmu wciaz mam tyle samo, jak sie wyspie, to cziut wiecej, a jak nie, to masakra. Nie wiem,co bym zrobia bez dokarmiania.Pije rozne herbatki, Karmi, mleko i nic nie pomaga. Taka juz moja uroda, zdaje sie. Najwazniejsze, ze pokarm wciaz jest i Maly dostaje przeciwciala i wszystkie inne mikroelementy,a ze go jest niewystarczajaco? Coz, jak to mowi moja mama - nie odkrece sobie kurka i nie poleje :-)
A po mleku butelkowym tez jest happy.
 
onesmile oj zaraz mnie tym optymizmem:) super masz podejscie i tak trzymaj:)

dziewczyny mozna wypic sobie karmi?one chyba nie ma procentow, mam ochote na piwo ale nie mam odciagnietego mleka dla malego i tak pomyslalam sobie o tym karmi - z tego co kojarze ono nie ma %
 
onesmile oj zaraz mnie tym optymizmem:) super masz podejscie i tak trzymaj:)

dziewczyny mozna wypic sobie karmi?one chyba nie ma procentow, mam ochote na piwo ale nie mam odciagnietego mleka dla malego i tak pomyslalam sobie o tym karmi - z tego co kojarze ono nie ma %

kathe - ten optymizm duuuzo mnie kosztowal i zostal wypracowany dzieki wsparciu Meza i mojej mamy. Swoje wyplakalam. Ale przeciez sie nie 'pochlastam', skoro nie ma- to nie ma. A zrobilam i robie, co moge. (Od 20 min np. na laktatorze i jedna piers 15 ml...)
Karmi pije reglarnie, nie ma procentow i jest bardzo smaczne, takze pij bez obaw.
 
ja zaraz oderwe se prawego cycka i nim piz*e przez okno!!! tydzien dawal mleko a dzis sie obija!! ledwo 15 odciaglam!! lewy za to siedzial cicho to teraz sie rozbujal! jak slysze ze wy odciagacie po 120 to mi szczeka opada na kapciuchy!!! ja z dwoch sciagam 60 lacznie naraz a dzis rano moje cycki mnie wkur.......y i daly 35 w sumie!!!!!!!! wrrrrrrrrr!!!! fakt ze cyckow nie masuje ale np po goracym prysznicu niezle daja czadu:)))))))cycki giganty a tak malo daja:/// chyba ze mloda je wyssala do cna......
 
Moje cycki są też lenie i mleka mam coraz mniej :( Mój mały teraz już praktycznie tylko raz dziennie moim mlekiem karmiony bo nie mam... Przykro mi strasznie. Pobudzam je cały czas, odciągam laktatorem, dożo piję... i nic lepiej tylko gorzej...

Teraz sobie siedzę z laktatorem i odciągam od pół godziny, jest 40ml z dwóch cycków :/
 
reklama
Ja właśnie z jednego wydoiłam 130 ml, a odciągam tylko wieczorem bo mały po kąpieli dostaje butlę sztucznego (dłużej mi śpi:-) - wredna mama:-p) i odciągam z tego cyca z którego by akurat pił. A rozmiar 70B :zawstydzona/y:
 
Do góry