reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

reklama
My dajemy około 90 ml co 3 godziny, czasem marudzi wcześniej ze 30 minut :) czasem trzeba dorobic 30 ml :) roznie to bywa ale to sama wyczujesz :) my mamy kupe raz na 2-3 dni wiec sie nie przejmuj to norma przy sztucznym
 
hej Dziewczynki
Mam pytanie do mam które odciagaja pokarm. Ile jesteście w stanie odciagnąć za jednym razem. Bo u mnie to jakaś lipa straszna. Czasem mi sie uda 60 ml z jednego ,ale to max. Ale przeważnie z 2 tyle sciagam i sie martwie, ze chyba mama mało tego pokarmu .

Sarisa jak na niecałe 3 tygodnie po porodzie to jest ok,ja podobnie ściągalam w tym okresie.Z czasem bedzie więcej.Możesz podkręcić laktację jak się martwisz.Ja piję herbatkę na laktację MioBio,wcześniej piłam z Hipa ale nie dawała takich efektów jak ta Mio Bio.Przed ściąganiem możesz też szczypać sutki,pociągać tak jakbys doiła (hehe sorki ale tak jak krówkę się doi ),możesz ściągać tez po bardzo ciepłym prysznicu.Ale u mnie najlepszy efekt przyniosło jednoczesne ściąganie z cyca jak dziecko ssie z drugiego.Zwykle karmię lewym a ściągam z prawego,robię tak zawsze rano i ściagam wtedy z tego lewego 150 ml !Kiedyś dziewczyny tutaj pisały o takim sposobie i sprawdziłam - to działa! Aha i uda mi się tyle ściągnąć tylko rano,bo wieczorkiem to już zawsze mniejsze ilości.
 
gdybym ja robiła w butelce więcej to obawiam się, że mój klocuszek by jadł z każdym dniem coraz więcej, bo już je 150ml... a czasem 180ml...
 
Dzieki za info :).
Nice-girl normalnie karmie cycem,ale np. jak mala spi i nie da sie jej obudzic to sciagam i wtedy z dwoch cycow sciagam 60 ml powiedzmy ,ze kolo poludnia. wieczorem karmilam ok .19:30 i teraz sciagnelam z dwoch 50 ml ,ale na wieczor wiadomo ,ze jest mniej. A raz probowalam po karmieniu sciagnac ,ale nic nie poszlo.
Czarodziejka ja pije tego hippa ,ale jak mowisz ze miobio dobre to sie przerzuce.
pzdr
 
u mnie to roznie, nieraz rano sciagne lacznie 60 z obu, nieraz 50 anieraz zaledwie 30 jak mloda obdoi dobrze, potem wieczorem sciagam drugi raz i tez tak kolo 60 i wtedy na rano mloda ma butle mojego mleka 100. a tak to np dzis w poludnie wciela cyc+ 90 sztuczneo a 5 min potem 50 jeszcze dociagnela.
 
Mi zazwyczaj 100 z jednej piersi idzie jak odciągam. Dużo mam mleka. Jak nie karmię małego przez 3 godziny to muszę odciągnąć albo budzę go na siłę bo już mam wrażenie, że mi cycki pękną. Leje się takim "sikiem" jakby pod ciśnieniem..
 
No ja na ogół sciagam z 2 piersi 170- 250 ml. Najwiecej jest rano. Wczoraj padł rekord - 150 ml z 1 piersi (tej lepszej). Ale ja tylko odciagam, bo maly nie je z piersi. Jakby jadł to bym tyle nie sciagnela. No i ja nie sciagam tak czesto jak on je.
Co do porcji to Przemek obecnie je 110-115 ml 7x na dobe. Ale tez mu sie zdarzaja dni ze po jedzeniu marudzi i chce wiecej, zwlaszcza jak mu sie wiecej uleje. No i jak ma chyba te skoki wzrostowe. Raz to w przeciagu 1,5h zjadł 200ml. Musisz mu po prostu dawac tyle ile on potrzebuje zeby sie najesc do syta i byc spokojnym. No a jak nie ma zadnego umiaru to przyobserwuj przy jakiej porcji mocno ulewa - wtedy moze to znaczyc ze sie przejadl i zmniejsz troszke porcje.

Dziewczyny które przepajacie woda - dosładzajcie ją glukoza (kupuje sie w aptece z proszku). Wtedy maluszek chetniej wypije. Sprobujcie jak mleko jest strasznie słodkie - nic dziwnego ze maluch nie chce samej wody. Ja wlasnie jak daje czasem wode to słodze zeby stopien slodkosci byl mniej wiecej taki jak w mleku.
 
Ostatnia edycja:
No właśnie, mówi się że sztuczne karmienie NIE jest na żądanie a co określoną ilość godzin. A co jeśli chce wcześniej ? Np 1-1,5 h przed czasem.
Próbuję oszukiwać herbatką, ale w związku z tym, że niechętnie ją pije (o ile wogóle) to jest ryk bo głodny. I co, dawać czy trzymać się sztywno zasad ?
 
reklama
Ja karmnię piersia na żądanie,nie odciagam bo nie mam potrzeby choc raz tylko odciagnełam ...ręką ale moje dziecie nie chciało pic z butelki

jak 15.10 ur.corke wazyła 3270g,w dn.wypisu 19.10 wazyła 3160g a w cz.bylismy u lekarza i mała wazyła 4020g
pediatra stwierdziła ze mam dobry pokarm bo tak przybrała na wadze
w tym tyg mamy isc znow sie zwazyc(tzn tylko mała;))

zmartwiło mnie u Nataszki to,ze w sobote wieczorem połakała,niby chciała cyca ale sie wyginała,raczkami machała
ale nie trwalo to na szczescie długo
ale wczoraj rano zauwazyłam krostki na ciałku małej
raczej nie sa to potówki
w sob.jadłam na obiad makaron z sosem mexyk.i zapomniałam sie i zjadłam tez z 5 tych czerwonych fasolek
moze to Ja uczuliło?
dzis dzwoniłam po połozną,ma przyjsc do południa i zobaczyc
myślałam ze to moze choroba ale skąd by sie wzieła jakas zakaźna?

pewnie to co Zjadłam uczuliło
bo piore w proszku JELP cały czas wiec to chyba nie proszek?
 
Do góry